שתף קטע נבחר

משאל ההתנתקות: גולשי ynet תמכו בתוכנית שרון

כ-37 אלף מצביעים השתתפו במשאל ההתנתקות של ynet, והתוצאות: רוב מכריע בין כלל המצביעים בעד תוכנית ההתנתקות של שרון, רוב קטן יותר אך מוצק גם בקרב יותר מ-13,000 מצביעים שהגדירו עצמם "בוחרי ליכוד". הרוב נשמר אפילו בין מצביעים שהצהירו כי הם מתגוררים מעבר לקו הירוק. אך בקרב מתפקדי הליכוד, שעומדים להכריע במשאל, מסתמן לראשונה רוב למתנגדים - לפי סקרי העיתונים

רוב לתוכנית ההתנתקות של שרון בקרב גולשים שהזדהו כ"מצביעי ליכוד": כך עולה מתוצאות משאל ההתנתקות שקיים ynet בשבוע האחרון, המתפרסמות היום (ה') לראשונה.

 

התוצאות המלאות מצביעות על רוב גדול לתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון, בקרב כלל המצביעים, ורוב קטן יותר אך מוצק בקרב מצביעים שהגדירו עצמם "מצביעי ליכוד" - ואף בקרב מצביעים שהגדירו עצמם "מתגוררים מעבר לקו הירוק".

 

ואולם, בקרב מתפקדי הליכוד, שעומדים לקבוע את גורל ההתנתקות, מסתמן לראשונה היפוך מגמה: על-פי סקר "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח, 47 אחוזים מתוכם יצביעו נגד במשאל, לעומת 39 שיתמכו. לפי סקר של מכון "טלסקר" המתפרסם ב"מעריב", 45 אחוזים מתנגדים לעומת 42 שתומכים.

 

 


מישאל ההתנתקות
צילום: אי.פי

 

במשאל, שהיה פתוח להצבעה במשך כשבוע, התבקשתם אתם הגולשים להשיב על שלוש שאלות:

 

  • מה עמדתך ביחס לתוכנית ההתנתקות? (בעד / נגד)
  • בבחירות האחרונות הצבעת... (ליכוד / אחר)
  • אני מתגורר... (בתחומי הקו הירוק / מעבר לקו הירוק)

 

והתוצאות במספרים:

 

  • בקרב כלל המצביעים: 25,271 בעד, 11,584 נגד (רוב של 69% מול 31%)
  • בקרב מצביעי ליכוד בלבד: 7,825 בעד, 5,669 נגד (רוב של 58% מול 42%)
  • בתוך הקו הירוק: 21,572 בעד, 9,220 נגד (רוב של 70% מול 30%)
  • מעבר לקו הירוק: 3,699 בעד, 2,364 נגד (רוב של 61% מול 39%)

 

סך הכל מצביעים: 36,855

מתוכם מצביעי ליכוד: 13,494

מצביעים בתחומי הקו הירוק: 30,792

מצביעים מעבר לקו הירוק: 6,063

 

יש לסייג ולציין: מדובר במשאל ולא בסקר, ולפיכך אין לו משמעות מדעית. עם זאת, הוא משקף במידת מה את תחושתם של רבים מגולשי ynet, לקראת קיומו של משאל ההתנתקות בין מתפקדי הליכוד ביום ראשון הקרוב.

 

לגולשים הוצגו טרם הצבעתם קישורים למסמך תוכנית ההתנתקות המלאה, וכן ל"מכתב בוש" שניתן לראש הממשלה שרון, כדי לסייע להם בגיבוש דעה.

 

מידי יום הצביעו כמה אלפי בני אדם במשאל, כשמספרם הסופי הגיע לכמעט 37,000 מצביעים. המשאל היה מוגן באמצעים טכניים משופרים, כדי למנוע ככל הניתן אפשרות של "הצבעות מאורגנות", כלומר אדם אחד המצביע עשרות או מאות פעמים, כחלק מהתגייסות של מחנהו.

 

תוצאות משאל ynet יעודדו מן הסתם את מחנהו של ראש הממשלה שרון בליכוד, ואולי דווקא יחדירו מוטיבציה בקרב מחנה המתנגדים, בראשות השר עוזי לנדאו. במשאל ynet השתתפו 13,494 גולשים שהגדירו עצמם "מצביעי ליכוד". במשאל האמיתי ישתתפו 193,190 מתפקדי המפלגה, בערך 1 ל-14. הכל עוד פתוח: יש שלושה ימים עד לאירוע עצמו.

 

את תוצאות האמת של המשאל בקרב מתפקדי הליכוד נדע כולנו רק ביום ראשון הקרוב. 443 הקלפיות ייסגרו ב-22:00, המדגמים יפורסמו - והתוצאות עצמן צפויות בשעות הלילה, מעל המסכים האלקטרונים שהוכנו במצודת זאב.


פורסם לראשונה 29/04/2004 00:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוב לשרון. משאל ynet
צילום: גלי תיבון
שרון. מרוצה מהתוצאות?
צילום: גלי תיבון
צילום: תומריקו
משאל ההתנתקות בליכוד. יהיה דומה?
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
הקלפיות במצודת זאב
צילום: תומריקו
צילום: גבי מנשה
לנדאו. הפסד במשאל למחנה המתנגדים
צילום: גבי מנשה
מומלצים