שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילומי שיניים עלולים לגרום ללידת תינוקות במשקל נמוך
  בהריון ובדרך לרופא השיניים? יש כמה דברים שאת צריכה לדעת: נשים בהריון שנחשפו לקרינה דנטלית מייננת העלו פי שלושה את סיכוייהן ללדת תינוק במשקל 2.5 ק"ג או פחות

  עד עתה סברו הרופאים כי רק קרינה מייננת מצילומי רנטגן שנעשים לנשים בהריון באיזור הבטן גורמת נזקים לעובר. אבל כעת מגיע מחקר חדש, שערכו חוקרים מאוניברסיטת וושיגנטון, בסיאטל, ארה"ב, ומגלה שגם צילומי רנגטן תמימים לכאורה, שנעשים באיזור הפה והחניכיים עלולים לגרום לנזקים לעובר.

  המחקר פורסם בכתב העת American Medical Association.

   

  המחקר נערך במשך שבע שנים, והתבסס על נתוני חברה לביטוח רפואי במדינת וושינגטון. החוקרים חילקו את הנשים שהשתתפו במחקר ל-3 קבוצות, בהתאם לכמות הקרינה הדנטלית שהן נחשפו אליה. ניתוח הנתונים העלה, כי נשים שעברו צילומי שיניים אינטנסיביים במהלך ההריון, העלו את סיכוייהן ללדת תינוקות במשקל נמוך פי שלושה. תינוק במשקל נמוך הוגדר ככזה השוקל בעת לידתו 2.5 ק"ג או פחות. על פי נתוני המחקר, כחמישית (20%) מן הנשים שהשתתפו בו, ילדו תינוקות במשקל כזה.

   

  "ניתן להפחית את לידת התינוקות במשקל נמוך בשיעור של 5%", ציינו החוקרים, "אם נשים ישימו לב שבזמן הריון הן לא נחשפות לכמויות גדולות של קרינה דנטלית מייננת. מאחר ולא תמיד נשים מודעות לכך שהן בהריון, בפרט בראשית התהליך, לא ניתן למנוע לחלוטין מצב של לידת תינוקות במשקל נמוך".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דייגו מיטלברג
  קרינה מסוכנת. צילומי רנטגן לשיניים
  צילום: דייגו מיטלברג
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים