שתף קטע נבחר

שרון מגיב: "המחבלים יעשו הכל נגד ההתנתקות"

הגיב בהודעה מוקלטת דרך ערוצי הרדיו לפיגוע בציר כיסופים: "הרצח הוא פשע אכזרי. נמשיך להילחם בטרור, אמשיך להיאבק על תוכניתי". מתנגדי התוכנית: "אסור לתת פרס לטרור, חייבים לומר לא להתנתקות"

חששותיהם הרבים של ראשי מערכת הביטחון התממשו היום (א') כאשר חמישה ישראלים, אם וארבע בנותיה, נרצחו בפיגוע בציר כיסופים שברצועת עזה.

 

אחר הצהריים שיגר ראש הממשלה הודעת תגובה מוקלטת, דרך תחנות הרדיו: "הרצח הנורא בגוש קטיף הוא פשע אכזרי. אני כואב את כאבה של משפחת החללים ומביע איחולי החלמה. ישראל לא תשקוט ותוסיף להילחם בטרור. תוכנית ההתנתקות היא קשה וחמורה לפלסטינים. הם יעשו הכל כדי למנוע את קבלתה. הרצח הנורא של היום הוא הדרך הפלסטינית לדחייה ושיבוש התוכנית. אנו נילחם בטרור כפי שאנו נלחמים בו היום. לכן אני נאבק על תוכניתי".

 

גורמים בסביבת ראש הממשלה הביעו את חששם מהשפעת הפיגוע על תוכנית ההתנתקות, אך אמרו כי הוא מוכיח כמה תוכנית ההתנתקות טובה. "תוכנית ההתנתקות שומטת את השטיח תחת אסטרטגיית הטרור. אם נשב ולא נעשה כלום, הטרור לא ייעצר. אם הפלסטינים יירצו לחזור לשולחן המשא ומתן הם יהיו חייבים לפעול נגד הטרור", אמרו.

 

לדברי הגורמים, הפיגוע הוא חלק מאסטרטגיית הטרור של ערפאת: "מאז שהגיע לשטחים, ערפאת משתמש בטרור כדי למנוע כל תהליך מדיני. ערפאת וארגוני הטרור בלחץ ובהיסטריה מתוכנית ההתנתקות, והם עושים כל מאמץ על מנת להגביר את קצב הפיגועים ולמנוע מהפלסטינים כל אופק מדיני".

 

ראש צוות ההסברה של מטה "הליכוד שלנו", סגן השר מיכאל רצון, פרסם בעקבות הפיגוע הודעה ובה נאמר כי "החמאס והג'יהאד עושים כל מאמץ כדי להוכיח לעולם שכשאנו בורחים אנשיהם יורים. אסור לתת פרס לטרור". עוד אמר רצון כי "אם חלילה תתקבל תוכנית ההתקפלות, אותם טרוריסטים המזנבים בנו היום הם שיגורו בביתם של ההרוגים".

 

חבר הכנסת אהוד יתום, הנמנה אף הוא עם המתנגדים לתוכנית, אמר כי מטרת הפיגוע היא ליצור מצב בו הכניעה לטרור תהיה מהירה יותר. "תשובת מצביעי הליכוד לטרור צריכה להיות חד-משמעית – התנגדות לתוכנית הכניעה", הכריז.

 

לעומתם טען יושב ראש ועדת החוץ והביטחון, חבר הכנסת יובל שטייניץ, שההתנתקות בעזה, מטרתה היא חיזוק מדינת ישראל. בתגובה לפיגוע אמר שטייניץ כי "פיגוע מחריד כמו זה שאירע בגוש קטיף מחייב אותנו להמשיך להילחם בחמאס ובשאר ארגוני הטרור ביתר שאת. הפיגוע אינו מבטל את החיוניות של ישראל ואת יכולת העמידה שלה במאבק על ירושלים ועל אזורי הביטחון החיוניים במערב השומרון ובבקעת הירדן".

 

ואילו חבר הכנסת אורי אריאל לא התייחס כלל לתוכנית ההתנתקות, והפנה את חיציו אל שר הביטחון ואל שופטי בג"ץ, להם קרא לאפשר לצה"ל להרוס בתים בצדי הציר. "האם יוכלו שופטי בג"ץ לומר לעצמם היום: 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'"? תהה אריאל.

פורסם לראשונה 02/05/2004 14:33

 

בהכנת הידיעה השתתפו: אטילה שומפלבי, אילן מרסיאנו ודיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נמשיך להילחם. שרון
צילום: רויטרס
צילום: אורן אגמון
אסור לתת פרס לטרור. רצון
צילום: אורן אגמון
מומלצים