שתף קטע נבחר

שרון בביקור אצל משפחת חטואל: חייבים להתנתק

ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיע לביקור ניחומים בבית משפחת חטואל באשקלון, ששכלה את טלי וארבע בנותיה בפיגוע בציר כיסופים. בפגישה הקשה אמר שרון: "תוכנית ההתנתקות חייבת להימשך, בכדי שיהיה טוב יותר במקומות אחרים". בפגישה נכחו גם אריה דרעי והרב הראשי לשעבר, ישראל לאו

"חייבים להמשיך בתוכנית ההתנתקות" - כך אמר בצהריים (יום ו') ראש הממשלה, אריאל שרון, בביקור ניחומים שקיים בבית משפחת חטואל, ששכלה את האם טלי, וארבע בנותיה בפיגוע בציר כיסופים.

 

בני המשפחה, הבעל, הדוד, הוריה ואחיה של טלי יושבים שבעה מחצית השבוע בגוש קטיף, ומחציתו באשקלון, כאשר את השבת הם יעשו בגוש קטיף.

 

בבית באשקלון המתינו לשרון נציגי גוש קטיף. גם הרב ישראל לאו ואריה דרעי אגב נכחו בפגישה, שהיתה קשה. אבל גם הדברים הקשים נאמרו במתינות.

 

שרון אמר לבני המשפחה שהגיע לביקור ניחומים, כדי להזדהות עמם ועם כאבם: "עברתי לא מעט טרגדיות, צער וכאב, כך שאני יכול להבין לכאבכם". עד מהרה החלו בני המשפחה ונציגי גוש קטיף לדבר על תוכנית ההתנתקות. שרון אמר שהוא דבק בתוכניתו: "תוכנית ההתנתקות חייבת להימשך, בכדי שיהיה טוב יותר במקומות אחרים".

 

"באת לנאום נאום פוליטי?"

 

בשלב מסוים הטיחה בשרון אחת מאחיותיה של טלי: "באת לכאן כדי לנאום נאום פוליטי". שרון המופתע השיב: "כלל לא התכוונתי לדבר על הדברים האלה. פשוט נשאלתי אז השבתי".

  

שרון נשאל על ידי אחד מבני משפחתה של טלי: "אתה, שהיית כל כך מחובר אלינו אידיאולוגית, מוביל תוכנית כזו ומפנה לנו עורף?". שרון השיב: "אין אף אחד שכואב את זה יותר ממני, אבל ההחלטה חייבת להתקבל כי בכל מקרה המקום יפונה. צריך לקבל החלטה קשה, ובכל הסכם אחר היו מפנים את רצועת עזה". הוא ציין בהקשר זה את הלחצים הבינלאומיים המופעלים על ישראל.

 

נציגי גוש קטיף אמרו לשרון כי כעסם נובע בעיקר מהעובדה ששרון לא טרח לדברי עמם. "לא נפגשת איתנו לא באת אלינו, למה אתה לא בא אלינו ופשוט אומר את הדברים?". שרון הבטיח: "אגיע לדבר אתכם".

 

"מנהיגים מדברים, אלוקים קובע"

 

דוד, ששכל את אשתו טלי, אמר לשרון: "אני מבקש ממך להגן על כבישי גוש קטיף, אני לא רוצה שיקרה שוב אירוע דומה למה שקרה לטלי וארבעת בנותיי. בלי קשר לוויכוח הפוליטי המתנהל כעת, חייבים להגן ולהבטיח את הביטחון לתושבי גוש קטיף".

 

באותו מעמד הגישו אנשי גוש קטיף והאב דוד מכתב אישי לראש הממשלה ובו חזרו וביקשו להקים גדר היקפית מערכתית, ולהרוס את הבתים שבג"ץ אסר להרוס. לטענתם, לו היו נהרסים הבתים, ייתכן שהפיגוע הזה היה נמנע.

 

בסיום הביקור קם אביה של טלי, שלמה, וביקש לומר לשרון מספר מילים: "יש משהו שאני חייב לומר לך. שבועיים לפני שטלי נרצחה, דיברנו אני והיא ואמרתי לה שנראה כאילו הולכים להינתקות והמהלך אבוד והם יפונו. היא אמרה לי 'מנהיגים יכולים לומר הרבה דברים, אבל בסופו של דבר רק האלוקים קובע'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן  באו-באו
חייבים להתנתק. שרון
צילום: פייר תורג'מן באו-באו
צילום: איי פי
האב דוד חטואל
צילום: איי פי
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
נרצחה בציר כיסופים. טלי חטואל
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
מרב חטואל
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
רוני חטואל
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
הדר חטואל
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
הילה חטואל
צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
מומלצים