שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקס בין חברים: כשידיד הופך להיות יזיז

  מחקר אמריקאי גילה ש-72% מאיתנו נמשכים פיזית לידידינו בני המין השני. אך למרות המשיכה הקיימת, הרוב דווקא לא מוכנים לקפוץ למערכת יחסים רומנטית עם הידידים

  בראשית היו הארי וסאלי, אחר כך באו מוניקה וצ'נדלר, ועכשיו ג'ואי ורייצ'ל. ומי הבא בתור? מתברר שרובנו. מחקר חדש, שהוצג בכנס השנתי של אגודת הפסיכולוגים האמריקאית, מגלה שלא פחות מ-72% מאיתנו נמשכים פיזית לידידינו בני המין השני.

   

  מצד שני, לדברי עורכת המחקר, אליזבת זלרס מאוניברסיטת אינדיאנפוליס שבאינדיאנה, מתברר שרוב האנשים מדווחים שלא היו רוצים לשנות את סטטוס היחסים מחברָת ליחסים רומנטיים. במסגרת המחקר ראיינו זלרס ועמיתיה 87 תלמידי קולג' הטרוסקסואלים שגילם הממוצע 20. כל אחד מהם התבקש לחשוב על חבר או חברה קרובים בני המין השני, ולענות 'נכון' או 'לא נכון' למשפטים כמו "אני נמשך פיזית לאדם הזה", "אני רוצה לנשק את האדם הזה" ו"אני רוצה לקיים יחסי מין עם האדם הזה".

   

  זלרס מדגישה שמשיכה פיזית שונה ממשיכה מינית, שמרמזת על דחף מיני מודע. לדבריה, במשיכה מינית האדם חושב "אני רוצה לעשות סקס עם האדם הזה", ואילו משיכה פיזית משמעותה "אני חושב שהאדם הזה מושך".

   

  72% מבין המשיבים אמרו שהם חושבים שהחבר/ה הקרובים אליהם מקרב בני המין השני מושכים מבחינה פיזית, כשהגברים נוטים יותר לחשוב כך מנשים. 75% מהגברים אמרו שהם נמשכים לידידות הקרובות שלהם, בעוד שרק שני שלישים מהנשים אמרו שהן הרגישו משיכה כלפי ידידיהן הגברים.

   

  החוקרים גם השוו בין הנבדקים הפנויים לאלה שמצויים במערכות יחסים רומנטיות. מבין 38 הפנויים שהשתתפו במחקר אמרו 22 (58%) שיש להם תשוקה לנשק את הידיד/ה שלהם בני המין השני, ומבין 22 המשיבים האלה 10 אמרו שיש להם רצון לקיים יחסי מין עם הידיד/ה. מבין 49 המשיבים הלא פנויים אמרו 38 (18%) שהם חשבו לנשק את הידיד/ה שלהם, ו-11 מהם אמרו שהם גם חשבו על קיום יחסי מין עם אותו אדם.

   

  ועדיין יש הבדל גדול בין לחשוב על משהו לבין לעשות אותו. רוב הנחקרים אמרו שהם פשוט לא מוכנים לעשות את הקפיצה הזאת. לדברי זלרס, למרות שאנשים רבים דיווחו על משיכה פיזית, רובם (63%) לא היו רוצים להפוך את מערכת היחסים לרומנטית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  הארי וסאלי, ג'ואי ורייצ'ל. נמשכים לידידים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים