שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: נוזל הזרע כגורם לאושר

  מה הקשר בין זרע לאושר? זה עדיין לא הובן, מה שכן ברור – חומרים מסוימים בזרע משפיעים על שיפור במצב רוחן של נשים. מחקר

  ביחסי מין, השימוש בקונדום מפחית את הסיכויים להידבק במחלות מין, אולם על פי תוצאות מחקר חדש, חוסר המגע עם הזרע, מפחית את מצב רוחן של הנשים.

   

  המחקר בדק 293 נשים שעברו מבדקים פסיכולוגיים הבודקים את מצב הרוח ודרגת הדיכאון. חלק מהנשים שנבדקו דיווחו על שימוש בקונדום במהלך יחסי המין עם בני זוגן ואחרות דיווחו על יחסי מין לא מוגנים עם בן הזוג.

   

  כשנבחנו תוצאות המבדקים הפסיכולגיים, התברר שכאשר השימוש בקונדום היה גדול יותר, כן היתה דרגת הדיכאון גדולה יותר. החוקרים ניסו לבדוק האם הגורם למצב הרוח היותר טוב בקבוצה שלא השתמשה בקונדום היה קשור ליחסים זוגיים טובים יותר, שימוש בגלולות למניעת הריון, תדירות יחסי המין וגורמים נוספים, אולם התברר שלא היה הבדל בין שתי הקבוצות בכל הפרמטרים האלה.

   

  לאור זאת, הגיעו החוקרים להשערה שבזרע עצמו ישנם חומרים המשפרים את מצב הרוח אצל האשה לאחר ספיגה דרך הנרתיק. חומרים אפשריים הם הורמונים שונים הנמצאים בזרע או פרוסטגלנדינים. לא נבדקה עדיין ההשפעה במין אוראלי.

   

  עם זאת, חשוב להדגיש שעדיין יש מקום נרחב בשימוש בקונדום למניעת הריון (כאשר האישה לא משתמשת בגלולות) ולמניעת העברת מחלות מין בעיקר ביחסי מין עם בן זוג לא מוכר או לא קבוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר הבריאות MIOK, לחצו כאן
  מה יש בו שהוא גורם לאושר? זרע
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים