שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אתרי סקי בצפון אמריקה

  האתרים הנבחרים למקצוענים ולמשפחות, למי שרוצה להיות טרול ולמי שבא בשביל שוקו חם. וכן, אפשר לדבר אנגלית ולשלב בנסיעת עסקים

  אספן, קולורדו דיר ואלי רזורט, יוטה קנדה סאן ריבר, אורגון 
  סטאו, ורמונט המובילים 

  הטיסות ארוכות יותר, הנסיעות נמשכות זמן רב הרבה יותר, חבילות הסקי יקרות יותר, אבל בכל זאת, גם בגלל השפה האנגלית הנוחה וגם בגלל המרחבים העצומים, שמוחקים את המילה צפיפות מן המילון, מעדיפים רבים דווקא את הגלישה בצפון אמריקה. להגנתם יאמרו חובבי ארצות הברית וקנדה שההפרש במחיר אינו משמעותי: חבילת סקי בארצות הברית עשויה לעלות כ-1700 דולר והפער מאירופה כבר אינו נראה בעייתי כל כך.

   

  העובדה המשמעותית ביותר היא שאנשי עסקים רבים שטסים לארצות הברית יכולים לשלב סוף שבוע של סקי בנסיעת עסקים לא ארוכה במיוחד.

   

  אספן, קולורדו

   

  העיר אספן בקולורדו שוכנת ממש לרגליו של ההר הנושא את אותו שם. העובדה הזו מאפשרת לצאת מן האכסניה, לגשת אל המעליות והופ, אתם באתר הסקי.

   

  העובדה החשובה ביותר שכדאי לזכור היא שזהו אתר שמיועד לגולשים ברמה טובה. זה נכון, אבל אף אחד לא אוסר גם על חובבנים גמורים לעלות במעלית לאחת המסעדות הנפלאות, כולן צופות אל נוף מדהים, שעל ההר, להזמין ספל שוקו חם וליהנות מן העובדה שלמדרונות של אספן מגיעים כמה מן הגולשים הטובים בעולם, כמה מן הנשים היפות ביותר באמריקה וכמה מן העשירים שופעי הממון של חצי הכדור הצפוני.

   

  אלה שאוהבים גלישה מהירה במיוחד ייפנו למסלול שנקרא "רותי'ס ראן". מעלית חדשה ומהירה של צמדי כיסאות הופכת את החוויה לרצף קל ומהיר מאוד.

   

  באספן פועלים כמה מן המלונות המפוארים ביותר של אתרי סקי בארצות הברית, כמו הריץ קרלטון והליטל נל, אבל יש בה עדיין כמה אכסניות במחירים סבירים מאוד ובתנאים חמימים ונוחים. כזה הוא ה"ליטל רד סקי האוס", שמציע בבית ויקטוריאני מן המאה ה-19 21 חדרים נקיים, במרחק הליכה מן המעליות.

   

  המלצה חמה אחרת בקולורדו היא על – Lodge and Spa at Cordillera Vail. זהו ארמון אירופי לחלוטין בלב הרוקי'ס. יש בו 56 חדרי אירוח במחירים שנעים בין 150 ל-300 דולר. ברוב החדרים יש אח מבוערת, שאפשר לחמם בה את הערבים הקרים. בסביבתו הקרובה של המלון יש מסלולי סקי מצוינים, והמקום מצטיין הן במסעדות הגורמה שלו והן בפעילויות הסובבות את הסקי שהוא מאפשר לאורחיו. כך אפשר לטבול כאן בבריכה מחוממת, לשהות בכמה סאונות, או אם אתם מעדיפים פעילות בחוץ, אתם יכולים לרתום כלבים למזחלות ולגלוש איתם, לדהור על אופנועי שלג חדישים או לדשדש בשלג לאור ירח.

   

  רמתם של מסלולי הסקי באזור מתחלקת כך: 21 אחוז מן המסלולים מיועדים למתחילים, 31 אחוז לבינוניים ו-48 אחוז מיועדים למתקדמים. המעלית התחתונה באתר נמצאת בגובה 2,700 מ'.

   

  עונת הסקי באספן ובמקומות אחרים בקולורדו נמשכת מסוף נובמבר עד אמצע אפריל.  מידע אפשר לקבל בטלפון: 7736-262-800-1. הזמנות אפשר לעשות בטלפון: 7736-262-800-1.

   

  אתרי סקי מצוינים אחרים בקולורדו הם: Beaver Creek, טלפון: 5750-949-970-1 או Breckenridge, טלפון: 7669-789-800-1.

   

  חזור למעלה
  דיר ואלי רזורט, יוטה

   

  האתר שזוכה לשבחים הרבים ביותר ביוטה הוא "דיר ואלי רזורט". מסלולי הגלישה באתר זה זוכים לטיפול מופלא. מחליקים אותם, מיישרים אותם ומלטפים אותם בכל דרך אפשרית. הצוות כאן ידוע בשירות הטוב שהוא מעניק לאורחים והאוכל הוא תענוג בפני עצמו.

   

  למרות ש-68 המסלולים הם הסיבה שמגיעים לכאן, אף אחד באתר הזה אינו חולם לדלג על ארוחת צהריים כדי להמשיך ולגלוש. לא כאן. אם אתם רוצים שיטפלו בכם כבבני משפחת מלוכה סקנדינבית קחו חדר באכסניית סטיין אריקסן. מידע והזמנות בטלפון: 3337-424-800-1.

   

  חזור למעלה
  קנדה
   
  120 ק"מ וכשעתיים נסיעה מהחוף המערבי של קנדה נמצא אחד מאתרי הסקי הגדולים והטובים ביותר בצפון אמריקה. העיירה וויסלר (WHISTLER) שבמחוז בריטיש קולומביה מעניקה את שמה לאתר, אשר מכיל יותר מ-200 מסלולי גלישה בכל הרמות, 32 מעליות סקי ויכולת "לבלוע" 54 אלף גולשים בשעה. ב-1997 קיבל המקום את הדחיפה הגדולה ביותר, כאשר עם פיתוחו של ההר בלקומב (BLACKOMB) הסמוך ואיחוד עם האתר של וויסלר נוצר באזור מכלול ענק ומרשים במיוחד של תעשיית סקי.
   

  חלוקת המסלולים בוויסלר לפי רמות מבהירה ש-20 אחוז מן המסלולים מיועדים למתחילים. 55 אחוז מן המסלולים מתאימים לגולשים בעלי יכולת ממוצעת וכרבע מן המסלולים מיועדים לגולשים טובים ומתקדמים.

   

  עונת הסקי בוויסלר נמשכת מנובמבר עד אמצע יוני, ובפרסומים רבים נכתב שתקופת הפסח היא זמן מצוין לחגוג את ליל הסדר בוויסלר, בצוותא עם רבים מיהודי קנדה החביבים. פרטים והזמנות בטלפון: 4222-932-604-1.

   

  המלון הנחשב ביותר באזור וויסלר הוא, בימים אלה, הפאן פאסיפיק לודג'. המקום זכה לאחרונה למקום הראשון במשאל שערך בקרב קוראי מגזין התיירות הקונדה נאסט. אחד המשתתפים במשאל הגדיל לעשות ותיאר את הפאן פאסיפיק במילים: "לכאן בא אלוהים כאשר הוא יוצא לסקי". במלון 121 חדרים וכולם סוויטות. 

   

  המעליות למסלולי הסקי נמצאות במרחק כמה מ' מן הכניסה למלון, מה שמאפשר לאורחים נוחות מרבית, מבלי להיגרר עם הציוד כמו רוב בני התמותה. מספר המסעדות הבינלאומיות בעיירה וויסלר הסמוכה כה גדול עד שאחד האורחים טען כי יידרש חודש שלם כדי להשלים את המחקר. פרטים מלאים אפשר לקבל בטלפון: 2999-905-604-1.

   

  האתרים בקוויבק אינם נמצאים ברשימה המתבקשת של אתרי הסקי הבולטים בעולם, או אפילו בצפון אמריקה, וזהו דווקא סוד קסמם.

   

  מונט סנט אן (Mont Saint Anne) הוא אתר נמוך (כ-800 מ'), שמכיל 50 מסלולי גלישה בדרגות קושי שונות. הקרבה לעיר קוויבק, כחצי שעה נסיעה בסך הכול, היא סיבת היותו פופולרי בקרב המקומיים. בגלל שהאתר צפוני מאוד, גובה השלג בו טוב בדרך כלל. אטרקציה מיוחדת של המקום היא גלישת לילה. המסלולים מוארים בתאורה צהובה ומוזרה, ומי שמצליח להתגבר על הקור זוכה לחוויה שונה מכל מה שהכיר קודם לכן.

   

  שמונה ק"מ צפונה ממונט סנט אן, במקום שנקרא סנט ז'וליין, פועל אתר שמתמחה בגלישת מישור. 14 מסלולים מסומנים, שאורכם הכולל 140 ק"מ, מאפשרים מסעות החלקה במישור שנמשכים יומיים או שלושה ומיועדים להרפתקנים חסונים במיוחד, המעוניינים במסעות שטח. הלינה במסעות אלה היא במחנות שמוקמים לאורך המסלול. פרטים על האתרים אפשר לקבל בטלפון: 4561-827-418-1 או בפקס: 3121-827-418-1.

   

  חזור למעלה
  סאן ריבר, אורגון

   

  זהו אחד האתרים המתאימים ביותר לחופשה משפחתית. רוב מסלולי הסקי מיועדים למתחילים ולגולשים בינוניים. הטמפרטורות באזור זה של ארצות הברית - מאונט באצ'לור, אורגון - אינן נמוכות במיוחד ומזג האוויר נעים בדרך כלל.

   

  באתר של סאן ריבר יש 242 חדרי אירוח, המחירים נעים בין 130 דולר ל-160 דולר. פרטים בטלפון: 3922-547-800-1.

   

  חזור למעלה
  סטאו, ורמונט

   

  אם אתם בארצות הברית אבל רוצים מאוד לחוות את אווירת הטירול, זהו המקום בשבילכם. "המלון של משפחת טראפ" בוורמונט שם דגש על רהיטים צבועים ועל עוגות אוסטריות. הארכיטקטורה הטירולית ומגדל פעמונים ייצוגי משלימים את התמונה. כל חדרי האורחים מצטיינים בנוף פנורמי. אתר הסקי המצוין של סטאו נמצא במרחק שישה ק"מ בלבד.

  60 אחוז מן המסלולים מיועדים לגולשים ממוצעים, רבע למתקדמים ו-15 אחוז למתחילים.

   

  פרטים בטלפון: 7000-826-800-1.

   

  חזור למעלה
  המובילים

   

  • העונה הארוכה ביותר: אראפהו בייסין (קולורדו)

  • כמות השלג הגדולה ביותר: אלטה (יוטה)

  • התמורה הטובה ביותר עבור כספך: אלטה (יוטה)

  • ההחלקה הטובה ביותר על קרח: ביוור קריק (קולורדו)

  • קרוס קאונטרי סקי הטוב ביותר: ביג סקאי (מונטנה)

  • הסקי המשפחתי הטוב ביותר: נורת'סטאר בטאהו (קליפורניה)

  • ההדרכה הטובה ביותר: ביוור קריק (קולורדו)

  • Snowboarding הטוב ביותר: ברקנרידג' (קולורדו)

   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דיר ואלי רזורט. מלטפים את המסלולים בכל דרך אפשרית
  מלון פאן פסיפיק. "לכאן בא אלוהים כאשר הוא יוצא לסקי"
  סאן ריבר מאונט. מתאים ביותר לחופשה משפחתית
  מומלצים