שתף קטע נבחר

לקראת עצרת השמאל: מנמיכים את הטון

דוברי העצרת בכיכר רבין במוצ"ש יתקפו את המשך השהייה בעזה, אולם הקריאות להפלת הממשלה יידחו כנראה למועד אחר. בין הנאומים, הקהל יאזין לשירים שקטים. את הסרבנים מבקשים מארגני העצרת להשאיר בחוץ

האירועים הקשים ברצועת עזה אינם מותירים אף אחד אדיש. גם בשמאל, שם נערכים לעצרת במוצאי-שבת בתביעה ליציאה מעזה ולפתיחה במו"מ עם הפלסטינים, החליטו להוריד את הטון. 

 

ח"כ מאיר פרוש מ"יהדות התורה" קרא לדחות את העצרת, בשל האבל על נפילת החיילים והצורך באחדות. גם מועצת יש"ע קראה לדחות את העצרת, בה היא רואה "ניצול ציני של האירועים הקשים ופגיעה במשפחות השכולות".    

 

ב"מטה הרוב", איגוד תנועות השמאל המשתתפות בהפגנה, הוחלט לפתוח את העצרת בכיכר רבין בדקת דומייה, ולבטל את ההופעות השמחות של הלהקות והזמרים שתוכננו. במקום זאת, הקהל יאזין לשירים נוגים ושקטים, בין השאר של להקת "אתניקס".

 

הדוברים בעצרת - יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, יו"ר יחד, יוסי ביילין, יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, ראש השב"כ לשעבר ומוביל "המפקד הלאומי", עמי איילון, נציג "שלום עכשיו", צלי רשף והסופרת יוכי ברנדס מטעם מטה הבנות ז'נווה – ישאו דברים שתוכנם יותאם לאירועים הקשים.

 

במקום מסרים של התרוממות רוח ועתיד אופטימי, צפויים הנאומים לכלול דברי תוכחה ומחאה נוקבת על המצב המדיני שנוצר. כמו כן, יתקיפו הדוברים את הישארות ישראל בעזה, אולם נראה כי הקריאה להפיל את הממשלה וללכת לבחירות מוקדמות תידחה למועד אחר.

 

החלטה נוספת שהתקבלה היא לא לאפשר לתנועות הסרבנים לקחת חלק בעצרת, ולעשות כל מאמץ כדי למנוע הנפת שלטים שקוראים לסרב לשירות צבאי. ראש מטה התקשורת של "מטה הרוב", יורם דורי, הסביר: "בציבור המפגינים יש כבוד רב לחיילי צה"ל ולמפקדיו העושים מלאכת קודש במלחמה בטרור. המחאה היא נגד ממשלה המכפיפה עצמה למיעוט בעם".

 

"בשלום עכשיו" מתכננים להדביק סרטים שחורים על השלטים שישאו המפגינים, וכן על בגדיהם. טרם התקבלה החלטה סופית בעניין. 


פורסם לראשונה 13/05/2004 07:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אבל בעקבות האירועים
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
חלקי הנגמ"ש בידי הפלסטינים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
חוזרים לכיכר, מנמיכים את הטון
צילום: רויטרס
מומלצים