שתף קטע נבחר

סקר: 71% תומכים בנסיגה מעזה

הסקר שמתפרסם ב"ידיעות אחרונות" מגלה תמיכה רחבה יותר להתנתקות בעקבות התקריות הקשות השבוע ברצועה. 68% סבורים שעל שרון "להתנתק" למרות תוצאות משאל הליכוד ורק 6% בטוחים כי ישראל תישאר ברצועה. ובמוצ"ש: השמאל יפגין בכיכר רבין בתל אביב בקריאה לצאת מייד מעזה

מתחזקת התמיכה הציבורית בנסיגה. כך עולה מסקר מינה צמח, שפורסם הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות" לאחר התקריות הקשות השבוע בהן נהרגו 11 חיילי צה"ל. 71% מהנשאלים השיבו כי הם תומכים ביציאה חד צדדית מרצועת עזה. 24% מתנגדים לרעיון. יצויין כי ב-4.5.04 תמכו רק 62% בהתנתקות מעזה.  

 

לשאלה "האם לדעתך נצא בסופו של דבר מרצועת עזה", השיבו 42% בסקר כי "בטוח שנצא", 31% השיבו כי הם "סבורים שנצא". 13% סבורים ש"לא נצא מהרצועה", ו-6% בטוחים "שלא נצא ממנה".

 

האם על ראש הממשלה לבצע התנתקות למרות תוצאות משאל המתפקדים? לדעת 68% מהנשאלים עליו לעשות כן, לעומת 25% הסבורים שלא. הסקר נערך בקרב 503 אנשים. כשטעות הדגימה המירבית: 4.4%.

 

במוצ"ש: הפגנה בקריאה לצאת מעזה

 

על רקע האירועים בעזה, נערכים ארגוני השמאל לעצרת המחאה במוצאי-שבת. בעצרת תוצג תביעה ליציאה מיידית מעזה ולפתיחה במו"מ עם הפלסטינים. אולם בעקבות האירועים האחרונים החליטו המארגנים "להוריד את הטון". 

 

ח"כ מאיר פרוש מ"יהדות התורה" קרא לדחות את העצרת, בשל האבל על נפילת החיילים והצורך באחדות. גם מועצת יש"ע קראה לדחות את העצרת, בה היא רואה "ניצול ציני של האירועים הקשים ופגיעה במשפחות השכולות".  

 

ב"מטה הרוב", איגוד תנועות השמאל המשתתפות בהפגנה, הוחלט לפתוח את העצרת בכיכר רבין בדקת דומייה, ולבטל את ההופעות השמחות של הלהקות והזמרים שתוכננו. במקום זאת, הקהל יאזין לשירים נוגים ושקטים, בין השאר של להקת "אתניקס".  

 

הדוברים בעצרת - יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, יו"ר יחד, יוסי ביילין, יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, ראש השב"כ לשעבר ומוביל "המפקד הלאומי", עמי איילון, נציג "שלום עכשיו", צלי רשף והסופרת יוכי ברנדס מטעם מטה הבנות ז'נווה – ישאו דברים שתוכנם יותאם לאירועים הקשים. 

 

במקום מסרים של התרוממות רוח ועתיד אופטימי, צפויים הנאומים לכלול דברי תוכחה ומחאה נוקבת על המצב המדיני שנוצר. כמו כן, יתקיפו הדוברים את הישארות ישראל בעזה, אולם נראה כי הקריאה להפיל את הממשלה וללכת לבחירות מוקדמות תידחה למועד אחר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצועת עזה. 6% בטוחים שישראל לא תיסוג
צילום: איי פי
נצרים. 25% סבורים שעל ראש הממשלה לקבל את הכרעת המתפקדים
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ביילין. השמאל חוזר לכיכר
צילום: רויטרס
מומלצים