שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תשעה מיתוסים על מיגרנה

  מיגרנה היא מחלה של נשים? מי שסובל ממיגרנה הוא רגיש ועדין? התרופות לכאב ראש ממכרות? אמונות רווחות (ומופרכות) על הסיבות לכאבי ראש

  1. עם כאבי ראש צריך ללמוד לחיות – לא נכון. אמנם לא ניתן לרפא את רוב כאבי הראש, אך ניתן להקל אותם באופן משמעותי. התרופות החדשות מצליחות אף למנוע את מרבית כאבי הראש, או לפחות להפחית מעוצמתם ומתדירותם.
  2. מיגרנה היא מחלה נפשית – לא נכון. מיגרנה נגרמת כתוצאה משינויים בכלי הדם במוח שמתרחבים ולוחצים על קולטני כאב. השינויים, כך נראה, נוצרים בשל תהליך דלקתי ולא בגלל הפרעה נפשית.
  3. נשים נוהגות לומר שכואב להן הראש כדי להימנע מיחסי מין – לא נכון. כאבי הראש שכיחים יותר אצל נשים, ובחלק מהמקרים הם מופיעים בעת קיום יחסי מין.
  4. מיגרנה היא מחלה של נשים – לא נכון. כשליש מהסובלים ממיגרנה הם גברים. הרושם המוטעה נובע כנראה מכך שגברים רבים מעדיפים להמשיך לסבול.
  5. אדם שסובל ממיגרנות הוא רגיש ועדין יותר – לא נכון. מיגרנה היא מחלה ככל המחלות, והנטייה ללקות בהתקפי מיגרנה היא כנראה גנטית.
  6. מיגרנה מופיעה רק בצד אחד של הראש – לא נכון. למרות שרוב ההתקפים מאופיינים בכאב פועם בצד הראש, קיימים עשרות סוגים אחרים של מיגרנה שעלולים לתקוף באזורים שונים במוח במקביל.
  7. תרופות לכאב ראש ממכרות – לא נכון. קיים מגוון רחב מאוד של תרופות לסוגים השונים של כאבי הראש, ורובן אינן גורמות להתמכרות.
  8. מיגרנה בנשים נגרמת בגלל המחזור החודשי – לא נכון. חלק מהנשים סובלות אמנם ממיגרנות כחלק מהתסמונת הקדם וסתית או כתוצאה משינויים הורמונליים, אבל המיגרנה יכולה להופיע גם בלי קשר להורמוני המין הנשיים, ולראיה: גם גברים סובלים ממנה.
  9. רוב המיגרנות נגרמות ממאכלים מסוימים – לא נכון. אמנם חלק מהסובלים מכאבי ראש מוצאים קשר בין אכילת שוקולד, יין אדום, מוצרי חלב ואחרים לבין התקף מיגרנה, אך ברוב המקרים הקשר לא קיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  נשים אומרות שכואב להן הראש כדי להימנע מיחסי מין? מיתוס של מיגרנה
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים