שתף קטע נבחר

עקב אכילס

בראד פיט כבר בן 40 ונראה טוב מתמיד. לאחר סיום צילומי "טרויה" הוא מתפנה יחד עם האשה ג'ניפר אניסטון לטייל בעולם ובעיקר לעבוד על הרחבת המשפחה

בזמן ששודר הפרק האחרון של "חברים", צפה בו בראד פיט יחד עם קונאן אובראיין באולפנים בניו יורק. מייד לאחר מכן שודרה התוכנית המיוחדת של ג'יי לנו מלוס אנג'לס, שבה אירח את השישייה ששווה מיליונים, בהם ג'ניפר אניסטון, אשתו של הפיט. כשהיא סיימה להיפרד מ"חברים" התארח פיט אצל אובראיין כדי לקדם את "טרויה", סרטו החדש. ככה זה בימים האחרונים בארה"ב. לא עובר יום בלי שאחד מבני הזוג, שהוכתרו על ידי השבועון "פיפל" כזוג היפה ביותר בעולם, יופיע על המירקע בהפרשי זמן קצרים, ויסוקרו מכל כיוון.

 

פיט מעולם לא נראה טוב יותר. האימונים הפיזיים לתפקיד עשו אותו עוד יותר שרירי ומסוקס, וכשהוא נכנס לחדר הראיונות במלון הצופה לסנטרל פארק בניו יורק, הנשימה נעצרת. לעזאזל, הוא באמת נראה טוב כמו בסרטים, לא טיפה פחות. לבוש בג'ינס וחולצה עם פסים חומים וצהובים, כזאת שעל מישהו אחר היתה נראית כשייכת לסטודנט לביולוגיה שנה ב', הוא משפריץ גבריות וסקסאפיל בכמויות מסחריות. את השיער הבלונדיני הארוך שגידל לצורך הסרט, כבר החליף בתספורת קצוצה. הבלונד נשאר. אם ג'ניפר מתגעגעת לשיער הארוך שלו? "אני לא חושב. היא אוהבת אותי בכל גירסה", הוא אומר. איך אפשר שלא?

 

"טרויה" מבוסס על מלחמת טרויה, שהתרחשה ביוון העתיקה. במשך שנים ארוכות שררה איבה בין העיר טרויה לספרטה, ורגע לפני שהן כרתו ברית שלום, קרה הבלתי צפוי. נסיך טרויה, פריס (אורלנדו בלום), התאהב נואשות בהלנה היפהפייה (דיאן קרוגר), מלכת ספרטה. השניים ניהלו רומן בסתר, ולילה אחד החליטו לברוח יחד לטרויה. שבור ונעלב איחד בעלה של הלן, מלך ספרטה, מנלאוס (ברנדון גליסון), כוחות עם אחיו אגממנון (בראיין קוקס), מלך מייקניאנס, והם יצאו למאבק להחזרתה של הלן, שהפך למלחמה לכיבוש טרויה. הצטרף אליהם הלוחם הנודע אכילס (בראד פיט), שלא היו לו מניעים פוליטיים, אלא שאיפה להיכתב בספרי ההיסטוריה כאיש מלחמה שמכיר רק את שפת הכוח. יחד הם הפילו את טרויה המוקפת חומות, שעליה הגן בחירוף נפש אחיו של פריס, הנסיך הקטור (אריק באנה). מלחמה שהתחילה באהבה נגמרה בהרס עיר שלמה. התסריט מתבסס על יצירת המופת "איליאדה", של המשורר היווני הומרוס.

 

לכבוד התפקיד התאמן פיט במשך יותר מחצי שנה, ובעזרת דיאטה מיוחדת והמון תרגילי כושר יצר לעצמו גוף מושלם של לוחם יווני. "עבדתי הרבה מאוד בשביל זה. זה היה ממש ברוטלי. כשבעה חודשים לפני הצילומים התחלתי ללכת בקביעות למכון כושר, שעתיים, שלוש וארבע שעות בכל פעם. חוץ מזה הייתי צריך לעשות דיאטה מיוחדת, שכללה ארבע ארוחות ביום, דלות פחמימות ועתירות חלבונים".

 

זה נשמע כאילו הכריחו אותך.

 

"זה מה שאנחנו השחקנים עושים, כל הזמן משתנים, נכנסים לעור של הדמות. הדרישות הפיזיות הן חלק בלתי נפרד מהדמות של אכילס. לא עשיתי סרט כבר שנתיים, והתפקיד הזה היה אתגר בשבילי. ידעתי מה הוא דורש, ואני כבר בן 40. אמרתי, פאק איט, בוא נראה לאן אפשר לקחת את זה. זה מדהים איך שהגוף מסגל את עצמו לתנאים ולמטרה שמכתיבים לו, אם אנחנו מאכילים אותו כמו שצריך ועובדים איתו נכון".

 

אחר כך באו חודשיים של אימונים פרטיים של פיט ושותפו לקרבות בסרט, אריק באנה. הם למדו אומנויות לחימה משולבות בכוריאוגרפיה, ארבע שעות כל יום. הסצינות לא נעזרו בעבודת מחשב וכל פעולה נעשתה על ידי פיט ובאנה עצמם. "קבענו כללים", מספר באנה. "בכל פעם שאחד מאיתנו פגע בשני בטעות, הוא היה צריך לשלם 50 דולר. אני חייב לפיט 250 דולר, הוא חייב לי 750 דולר וגם לעצמו 200 דולר". עם משכורת של 18 מיליון דולר כנראה הצליח פיט לעמוד בחוב.

 

הפסקת לעשן לצורך התפקיד?

 

"נכון", הוא מאריך את ההברה האחרונה, "וזה גם נכון שחזרתי לעשן".

 

תן לי לנחש, חזרת איך שהסרט נגמר?

 

הוא מתגלגל מצחוק. "אני מבין שיש כאן מישהו שמבין לליבי. אני לא היחיד. האמת היא שהפסקתי בשביל התפקיד, כחלק מהדיאטה והאימונים. חזרתי לעשן שוב כמה שבועות לפני סיום צילום הסרט, אחר כך הפסקתי שוב, ועכשיו התחלתי עוד פעם".

 

באחת הסצינות מלך טרויה, שאותו משחק פיטר אוטול, מוותר על כבודו העצמי, יורד על ברכיו ומתחנן לאכילס שייתן לו לקחת את גופתו של בנו.

 

"זו היתה סצינה מאוד מרגשת בשבילי, ועוד יותר מרגשת בגלל ששיחקתי מול פיטר אוטול. זה היה פנטסטי. בסצינה הזאת רואים את הצד האנושי של אכילס, מה גם שזו דוגמה לכך שהנקמה לא מוחקת את הכאב".

 

לאחרונה חגגת יום הולדת 40. איך ההרגשה?

 

"יש בגיל 40 הרבה שלווה. אני לא יכול לתת יותר תירוצים, או להאשים את ההורים שלי במשהו. אני אחראי להחלטות שלי וזה תלוי בי איך החיים שלי ייראו. אני בהחלט מאושר עכשיו יותר משהייתי בגיל 20 ומשהו".

 

מה עם משפחה? הגיע הזמן, לא?

 

"כן, הגיע הזמן לילדים. נראה לי שסוף סוף אני במקום שבו לא אתסבך אותם יותר מדי. אני וג'ן עובדים על זה".

 

ביולי תהיו נשואים ארבע שנים. תן סיכום ביניים.

 

"הכל טוב. הכל באמת טוב. העבודה שלנו מאלצת אותנו לפעמים להתנתק אחד מהשני. כמו למשל עכשיו, כשאני כאן בניו יורק במסיבת עיתונאים, והיא בבית. אבל לפני הסרט לא עבדתי שנתיים והיה לנו המון זמן ביחד. שנינו מקבלים את הצד הזה של המקצוע, ומשתדלים ליהנות מכל רגע שאנחנו יכולים לבלות יחד".

 

ומה עם הפירסומים על כך שיש לה רומן עם מאט לבלאנק ולך עם אנג'לינה ג'ולי?

 

"מפרסמים את הדברים האלה כדי לעשות אותנו יותר מעניינים ממה שאנחנו באמת, ולפעמים רק כדי להוציא אותנו מדעתנו ולסחוט מאיתנו דמעות".

 

איך ג'ניפר מרגישה לגבי הפרידה מ"חברים"?

 

"היא מאוד מתרגשת, וזה מעציב אותה במידה מסוימת. יחד עם זה, היא יודעת שזה פתח לדברים חדשים. אין ספק שזה שינוי גדול מאד בחיים שלה. היא בילתה זמן ארוך ונהדר עם כולם ונוצרה גם חברות גדולה ועמוקה".

 

מה אתם מתכננים לעשות עכשיו?

 

"לטייל כמה שיותר, לפני שנקים משפחה".

 

אתה וג'ניפר עובדים עכשיו על סרט על חייו ומותו של דניאל פרל (העיתונאי האמריקאי-יהודי שנרצח על ידי אנשי פלג מוסלמי קיצוני בפקיסטן).

 

"בהחלט. לא נשחק בו, אלא אנחנו עובדים על פיתוח הספר שכתבה אשתו, מריאן פרל, לתסריט. אנחנו מנסים למצוא את התסריטאי הטוב ביותר לכך. הסיפור המם אותי. כשקוראים את הספר, מגלים שבניסיון להציל אותו חברה יחד קבוצה של אנשים מכל מיני מקומות בעולם. היו שם פקיסטנים, אינדיאנים, פרסים, אמריקאים, ישראלים. המיקרוקוסמוס הקטן הזה הוא דוגמה שהקסימה אותי".

 

יש סיכוי שתגיעו לישראל?

 

"אשמח לבוא לישראל ולהיענות להזדמנות לתרום במשהו, אם רק אוכל, לקידום השלום. אנחנו ממש רוצים לבוא, רק צריך לארגן את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיט ב"טרויה"
צילום: איי פי
פיט ואניסטון. אוהבת אותו בכל גירסה
צילום: איי פי
לאתר ההטבות
מומלצים