שתף קטע נבחר

ביילין: בגלל פגישות פרס נשעה הפעילות עם העבודה

בסוף השבוע דווח כי יו"ר האופוזיציה נפגש עם מקורבו של שרון, אורי שני וגורמים בשמאל זועמים. ביילין הזהיר: הצטרפות העבודה לממשלת שרון תחיש את ההידרדרות של ישראל אל עבר פי פחת. ח"כ שריד: לשקול את המשך שיתוף הפעולה עם העבודה; המשחק הכפול של פרס נועד לסלול את דרכו לחיק שרון. ח"כ תמיר לפרס: "מפלגת העבודה צריכה להוות אלטרנטיבה"

תסיסה במפלגות השמאל בעקבות הדיווחים על הפגישה בסוף השבוע בין מקורבו של ראש הממשלה, אורי שני, לבין יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס.

 

הבוקר (יום א') הודיע יו"ר מפלגת יחד, יוסי ביילין, כי מפלגתו משעה את השתתפותה מפעילות "מטה הרוב", המאגדת את פעילויות תנועות השמאל לפני ואחרי ההפגנה הגדולה בכיכר רבין.

 

ביילין אומר כי ההשעייה בתוקף עד שיתקיים מפגש בינו לבין פרס, שבו יובהר מהן המטרות האמיתיות של מטה הרוב. הוא הזהיר "מחזרה על המשגה ההיסטורי שעשתה מפלגת העבודה, בהצטרפותה לממשלת שרון. ההצטרפות תחיש את ההתדרדרות של ישראל אל עבר פי פחת".

 

חבר הכנסת יוסי שריד ממרצ-יחד היה הראשון במפלגתו שקרא הבוקר לשקול את המשך שיתוף הפעולה עם מפלגת העבודה במסגרת "מטה הרוב". זאת, כל עוד נמשכים המגעים בינה לבין ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

הח"כים נגד פרס

 

גם במפלגת העבודה התחרו הבכירים: מי יתקוף יותר את פרס ויביע את זעמו על המפגש.

 

ח"כ איתן כבל תקף בחריפות את המפגשים בין פרס לבין ראש הממשלה. כבל, המתנגד לרעיון ממשלת האחדות, אמר: "לצערי, נושא זה מעולם לא ירד מסדר היום של מפלגת העבודה. אני מקווה שמי שמתנגד היום לאחדות יתנגד גם כשהרעיון יבשיל".

 

ח"כ יולי תמיר קראה לח"כ פרס שלא לתת יד לממשלתו של שרון. לדבריה, "מפלגת העבודה צריכה דווקא להוות אלטרנטיבה ולא ללכת אחרי תוכניתו של ראש הממשלה".  גם ח"כ עמיר פרץ הבהיר כי הוא מתנגד לממשלת אחדות וסיעתו לא תצטרף לממשלה כזו.

 

גורמים בסביבתו של פרס אמרו ל-ynet כי שני עידכן את פרס בפגישה על מצבו הפוליטי הקשה של ראש הממשלה והציג בפניו את העניינים המדיניים שעל הפרק. הגורמים אמרו שח"כ פרס חזר על דבריו לפיהם העבודה תתמוך בכנסת בתוכנית מדינית.

  

בשיחות סגורות התבטא ח"כ פרס בסוף השבוע באזני מקורביו, כי התוכנית המוצעת על ידי ראש הממשלה היא תוכנית שיותר נוטה להישאר בעזה מאשר לצאת ממנה, "וספק עם זו תוכנית בכלל".

  

במפלגת העבודה אומרים כי הם כבר רגילים לפגישות חשאיות בין פרס למקורבי שרון, שצצות לפתע כאשר ראש הממשלה נמצא בצרה פוליטית וזקוק לכלי שעימו ניתן לאיים על מפלגות הימין בקואליציה. 


פורסם לראשונה 23/05/2004 09:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
ביילין. משעה פעילות
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: סבסטיאן שיינר
פרס. נפגש
צילום: סבסטיאן שיינר
שריד. הוא מעמיד באור נלעג
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים