שתף קטע נבחר

חגיגת המתנגדים לשרון: עוזי לנדאו רקד על שולחן

חברי מרכז הליכוד ממטה "הליכוד שלנו" התאספו במועדון היקב בראשון לציון וחגגו את ניצחונם במשאל ההתנתקות. השר עוזי לנדאו הזהיר: "עיקר המערכה עוד לפנינו", אבל עד לסיבוב הבא, התפנה לנדאו לרקוד על אחד השולחנות

חגיגת האופוזיציה בליכוד: כ-200 חברי מרכז ליכוד חגגו אמש (יום א') במועדון היקב בראשון לציון את סיומו המוצלח של הקמפיין שניהל מטה "הליכוד שלנו" לפני משאל המתפקדים, נגד תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה.

 

בכנס השתתפו השרים עוזי לנדאו ונתן שרנסקי, וכן חברי הכנסת איוב קרא, אהוד יתום, יולי אדלשטיין, יחיאל חזן, נעמי בלומנטל, דוד לוי וסגן השר מיכאל רצון.

 

הכנס נערך באווירה טובה עם אוכל רב על השולחנות, בקבוקי יין ומוזיקה בהופעה חיה, ונחתם בשירה לוהטת בציבור במשך יותר משעה, במהלכה החלו הפעילים לרקוד. הפתעת הערב היתה כאשר אפילו השר עוזי לנדאו, אחד האנשים היותר מעונבים ומנומסים בפוליטיקה הישראלית, טיפס על שולחן, מלווה במאבטח, ורקד.

 

כשנשאל על מה ולמה השמחה, השיב: "זה הזמן לשמוח, כי בכל מקרה, הכל מתחיל שוב מחדש בליכוד".

 

בכירי הליכוד וכמה מהפעילים המרכזיים במטה "הליכוד שלנו" לא חסכו בנאומים ובדברים נגד תוכנית ההתנתקות ונגד כוונותיו העתידיות של ראש הממשלה להוביל תוכנית מדינית, ברוח תוכנית ההתנתקות המקורית.

 

"המערכה העיקרית לפנינו"

 

השר עוזי לנדאו אמר: "עיקר המערכה עוד לפנינו. כרגע אנחנו רואים התבטאויות אובססיביות של אנשים שונים נגד המשאל ותוצאותיו. מדברים על תוכנית ההתנתקות בשמות אחרים. אנחנו כאן להגיד ששום תוכנית התנתקות לא תעבור. אני קורא לראש הממשלה להודיע בפומבי כי הוא מוריד מסדר היום את תוכנית ההתנתקות. אני מציע לכולם להעלות רק תוכניות שעולות בקנה אחד עם התוצאות".

 

לנדאו קרא לפעילים להמשיך ולפעול באינטנסיביות במהלך הימים הקרובים ולהפעיל לחץ על שרים וחברי כנסת של הליכוד: "כל שר וחבר כנסת צריכים לקבל טלפון שיבהיר שמי שיצביע נגד רצונם של חברי הליכוד, לוקח על עצמו אחריות כבדה מאוד".

 

לכינוס הגיע גם ראש עיריית שדרות, אלי מויאל: "ביום ראשון הקרוב ינסה ראש הממשלה שלנו, אריאל שרון, לעקוף את המפלגה ואת המשאל. היה מהלך דמוקרטי משובח שבמהלכו לא פגענו בראש הממשלה. אנחנו נילחם וניתן קרב דמוקרטי והוגן ונשמור על הארץ הזאת".

 

"מי שיסטה, סוטה לבד"

 

גם ח"כ דוד לוי נמנה על החוגגים: "ההכרעה היא של הליכוד והיא מחייבת את כולם, לא רק חלק. מי שיסטה הוא סוטה לבד. המערכה בעיצומה והיא תוכרע בכנסת. אם יש משימה זה שכל אחד יפנה לחבר כנסת ולשר כדי שיכבדו את ההכרעה הדמוקרטית. זו המשימה שלנו בימים הקרובים".

 

לוי הוסיף גם כי תוכנית ההתנתקות היא המחיר שהליכוד משלם כדי שהעבודה תיכנס לממשלה והזהיר: "אם נהיה בין הפטיש לסדן של העבודה ושינוי, לא יהיה יותר ליכוד".

 

למרות שהכנס אמור היה לסכם פעילות שבוצעה במהלך שלושת השבועות מהיום שבו הכריז ראש הממשלה על קיום המשאל, היה זה כנס עידוד לפעילים להמשיך ולפעול נגד כל תוכנית מדינית, בסגנון תוכנית ההתנתקות. גורמים במטה הליכוד שלנו אמרו: "הכל מתחיל מחדש. אנחנו רק סיימנו, אבל הכל מתחיל שוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
חגיגת הניצחון. לנדאו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: פייר תורג'מן  באו-באו
האופוזיציה לשרון
צילום: פייר תורג'מן באו-באו
צילום: גרמי פלדמן
גם בלומנטל חגגה
צילום: גרמי פלדמן
צילום זום 77
דוד לוי הזהיר
צילום זום 77
מומלצים