שתף קטע נבחר

סינגפור: כבר מותר ללעוס מסטיק, בהגבלות

אחרי איסור בן 12 שנים, אזרחי סינגפור יכולים כעת לרכוש חבילות מסטיקים, ללא סוכר בלבד, בבתי המרקחת, תוך רישום שמם ומספר תעודת הזהות שלהם. "זה אבסורד שיותר קל לבן 16 ללכת לזונה מאשר להשיג מסטיק", התלונן סטודנט צעיר

אפשר ללעוס: אחרי 12 שנה, בסינגפור החליטו לבטל את האיסור על לעיסת מסטיק. עם זאת, גם כעת, הדרך למסטיק עבור האזרחים עדיין אינה כל כך קלה.

 

חבילות מסטיקים החלו להופיע למכירה בבתי מרקחת בלבד. מדובר בהתרה למכירה של גומי לעיסה רפואי וללא סוכר, כזה המומלץ על ידי רופאי שיניים במסגרת טיפול. כמו כן, אושר למכור מסטיקים המשמשים לגמילה מעישון.

 

אולם לפני שהאזרחים יקבלו חבילה מהרוקח, עליהם למסור את שמותיהם ואת מספרי תעודות הזהות שלהם. אם הם לא יעשו כן, רוקחים שימכרו להם מסטיקים עשויים להישלח לשנתיים מאסר ולקבל קנס של כ-3,000 דולר.

 

ההחלטה על שובו של המסטיק התקבלה לאחר סבב שיחות חדש בנושא הסכם סחר בין נציגים אמריקנים לסינגפורים.

 

החרם על המסטיקים הוטל בסינגפור בשנת 1992, כחלק מניסיון של השלטונות לשמור על אופייה המצוחצח. על פי דיווחים שונים כמות המסטיקים שהיו דבוקים למושבי ודלתות הרכבת התחתית בעיר היתה כה רבה, עד שיצרו הפרעה ממשית להמשך פעילות הקווים. לפיכך הטילו השלטונות חרם מוחלט על לעיסת הממתקים - סוגיה שהפכה במהירות לנושא לבדיחות רבות ברחבי העולם.

 

לא נראה שכעת האזרחים יוצאים מגדרם לנוכח האפשרות לפוצץ בלון מסטיק. "זה מגוחך שקל יותר לבני 16 ללכת לזונה מאשר להשיג מסטיק", אמר פיאן וונג, סטודנט בן 22. הזנות חוקית בחלקים מסינגפור, וכדי להשתמש בשירותיה, לא דרוש כל רישום.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
שלוש, ארבע, ולעבודה
צילום: אביגיל עוזי
הזנות דווקא חוקית. סינגפור
צילום: איי פי
מומלצים