שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השב"ס: חשד כי אחד מרוצחי דרק רוט ברח מהארץ

  משה בן איבגי יצא לחופשה של 48 שעות מכלא השרון - ונעלם. מדובר באחד משני רוצחיו של נהג המונית, רצח שזיעזע את המדינה בשנת 1994. שני הרוצחים היו נערים בני 14, אולם הם נשפטו לתקופות מאסר ארוכות כבוגרים. בשב"ס מותחים ביקורת מרומזת על בית המשפט שלא מנע את חופשותיו של בן איבגי

  האם אחד מרוצחי נהג המונית דרק רוט הצליח להימלט מהארץ? בשב"ס חושדים שמשה בן איבגי, אחד מרוצחיו של נהג המונית, ברח מהארץ במהלך חג השבועות. זאת לאחר שהמשטרה ערכה חיפושים אחריו, משלא שב אתמול (ה') מחופשה לכלאו. 

   

  בן איבגי, בן 24, יצא את שערי כלא השרון ביום שלישי לחופשת חג השבועות במסגרת סבב החופשות שלו. הוא יצא אתמול בשעה 10:00 בבוקר והיה אמור

  לשוב לבית הכלא. כאשר לא הגיע בזמן לכלא, דיווחו על כך שלטונות השב"ס למשטרה.

   

  החופשה הנוכחית של איבגי היא חופשתו ה-52 במספר מאז שהוטל עליו עונש המאסר. הוא נשפט ל-21 שנים בכלא. לפני מספר חודשים נשללו ממנו החופשות, לאחר שהגיע מידע לשב"ס כי בזמן החופשות יש חשד שהוא עוסק בעבירות פליליות. בשנת 1998 אף הורשע יחד עם אלוני שוב, הפעם בשוד מזוין של מכולת במהלך חופשה.

   

  בעקבות שלילת החופשות, עתר בן איבגי לבג"ץ - ובעקבות כך הכריע בית המשפט כי בן איבגי ימשיך לצאת לחופשות. 

   

  בשב"ס טוענים כי יציאה לחופשות היא פריווילגיה הניתנת לאסירים המתפקדים באורח נורמטיבי בזמן המאסר, עובדים ומתנהגים בצורה טובה. ההערכה היא כי אם אכן נמלט בן איבגי, ואם לא ישוב לבית הכלא בשעות הקרובות, יועמד לדין פלילי על בריחה.

   

  בן איבגי אמור להשתחרר ממאסר בשנת 2007, אם יופחת שליש מעונשו. אם לא יופחת השליש, הוא אמור להשתחרר בשנת 2014.

   

  הרצח הקשה, שאותו ביצע כשהיה נער בן 14, יחד עם נער נוסף, ארבל אלוני, זיעזע את המדינה בשנת 1994. השניים, שהוגדרו "בני טובים מהרצליה", ביקשו מרוט שיסיע אותם לים, ירו בעורפו 5 פעמים ונמלטו.


  פורסם לראשונה 27/05/2004 15:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זום 77
  משה בן איבגי. ברח מהארץ?
  צילום: זום 77
  דרק רוט ז"ל
  דודו פריד
  שני הרוצחים בבית המשפט
  דודו פריד
  מומלצים