שתף קטע נבחר

4 שנים אחרי: האב ביקש משפט חוזר על הריגת הפעוט

בהליך נדיר, הגישה היום הסניגוריה הציבורית בקשה למשפט חוזר בפרשת הריגתו של הפעוט רון אייזן ז"ל. אביו דניס הורשע בהריגתו על סמך חוות דעת של פרופ' היס כי המוות נגרם משבר בגולגולת. אלא שחוות דעת חדשה של שני פתולוגים קובעת שהתינוק מת ממחלת לב

ארבע שנים מרצה דניס אייזן, בן 30, עונש בכלא איילון בעקבות הרשעתו בהריגת בנו הפעוט, רון אייזן ז"ל. היום (ב') הוא ביקש מנשיא בית המשפט העליון, באמצעות הסניגוריה הציבורית, לערוך לו משפט חוזר.

 

בפברואר 2000, בשעות הבוקר, מצא אייזן את בנו רון שהיה אז בן 3 חודשים שוכב במיטתו ללא רוח חיים. חוות דעת של פרופ' יהודה היס, אז ראש המכון לרפואה משפטית באבו כביר, קבעה כי מותו של הילד נגרם כתוצאה משבר בגולגלתו.

 

הודאתם של דניס ואשתו, לפיה הוא ניגש למיטתו של רון לפנות בוקר והיה האחרון שראה אותו בחיים, וחוות הדעת של המכון, הם שהביאו למעצרו ולהגשת כתב אישום נגדו.

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו 20 שנות מאסר בעקבות הרשעה בעבירות של הריגה, תקיפה והתעללות בקטין.

 

הוא ערער לבית המשפט העליון על הרשעתו. הערעור נדחה, אך עונשו הופחת ל-14 שנים. בבקשה למשפט חוזר שהוגשה היום מופיעות שתי חוות דעת חדשות שניתנו על ידי הפתולוגים, פרופ' אליעזר רוזמן ופרופ' אילנה אריאל, בהן נקבע כי רון נפטר כתוצאה ממחלת לב שלא אובחנה על ידי המכון לרפואה משפטית בעת שנערכה חוות הדעת המקורית.

 

בנוסף נקבע בחוות הדעת החדשות כי השבר בגולגולת שהתגלה אצל רון נגרם מספר ימים לפני המוות ואינו מהווה את הסיבה למוות.

 

"חוסר תשומת לב לנתונים"

 

לטענת הסניגוריה הציבורית, טעויות בחוות הדעת המקורית של המכון לרפואה משפטית נבעו מרישום של ממצאים לא נכונים, ומחוסר תשומת לב לנתונים אשר מצביעים, לטענת הסניגוריה, על כך שהפעוט נפטר ממחלת לב.

 

קיום משפט חוזר, כמו גם הבקשה לעריכתו, הינו הליך נדיר מאוד. מאז תיק עמוס ברנס, לא הגישה הסניגוריה הציבורית כל בקשה למשפט חוזר.

 

תגובה

 

ממשרד הבריאות נמסר ל-ynet בתגובה לכתבה: "מדובר במקרה שאירע לפני 4 שנים ובסוגיה משפטית שתתברר בבית המשפט לאור בקשת הסניגוריה הציבורית. ככלל, שר הבריאות, דני נוה, החליט להעביר את ניהול המכון הלאומי לרפואה משפטית לידי הנהלת בית החולים אסף הרופא. החל מה- 10 ביוני יהיה ד"ר בני דוידזון המנהל הראשי של המכון הלאומי לרפואה משפטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פאבלו ביכמן
דניס אייזן. רוצה משפט חוזר
צילום: פאבלו ביכמן
צילום: אלכס קולומויסקי
היס. "ממצאים לא נכונים"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: רויטרס
"הליך נדיר"
צילום: רויטרס
מומלצים