שתף קטע נבחר

שרי אריסון: אתן מיליונים לנזקקים בישראל

בראיון במיאמי לקראת שובה לארץ הבטיחה: אתרום למלחמה בתאונות הדרכים. את הסניף הבא של העמותה שלה, "מהות החיים", היא תפתח בהודו כדי לסייע לצעירים ישראלים שנפגעים מסמים. אריסון תחזור כנראה בתוך שבועיים

אשת העסקים שרי אריסון, המתכננת את שובה לישראל בימים הקרובים, תחזור ותתרום מיליוני דולרים לפעולות רווחה שונות לנזקקים בארץ ומחוצה לה. כך עולה מראיון שהעניקה אתמול (ג') אריסון למשה ימין במשרדה המרווח שבקומה התשיעית בבניין משרדים במיאמי ביץ', פלורידה.

 

כך, למשל, תתגייס "הישראלית העשירה בעולם" - כפי שהגדיר אותה באחרונה המגזין "פורבס" - למלחמה בתאונות הדרכים בישראל.

 

האסונות האחרונים בכבישי הארץ זיעזעו את אריסון, והיא כבר הורתה לעירית עצמון, מנהלת הסניף הישראלי של עמותת "מהות החיים" של אריסון, "לשתף פעולה" עם המועצה הלאומית למניעת תאונות ועם המרכז הארצי לתחבורה. אריסון מתכוונת לממן תוכנית רחבה, שתביא לדבריה "למודעות לנהיגה נכונה" בתקווה להפחית את מספר התאונות בישראל.

 

עוד גילתה אריסון, כי תפתח את הסניף הבא של "מהות החיים" דווקא בהודו - במטרה לסייע לצעירים ישראלים ש"הולכים שם לאיבוד" בגלל שימוש בסמים. אריסון אמרה כי היא "כואבת את כאבם של התרמילאים הישראלים בהודו ושל משפחותיהם, והבית שיקום שם יהיה להם בית חם", אמרה.

 

אריסון הסכימה להעניק את הראיון בתנאי שיוקדש כולו לפעילותה ב"מהות החיים", העמותה שהקימה זמן קצר לאחר מות אביה, תד אריסון, באוקטובר 1999. כך, למשל, היא סרבה בתוקף לגלות את תאריך שובה המדויק לישראל, שיהיה כנראה במהלך השבועיים הקרובים, לאחר שבנה יסיים מחרתיים את לימודיו בבית הספר שלו. על פי החלטתו של בית המשפט במיאמי מהשבוע שעבר, ייסגר תיק התביעה שהגיש נגדה בעלה לשעבר, מיקי דורסמן, בתנאי שתשוב לישראל עד 25 ביוני. נראה כי אריסון לא תמתין עד תאריך זה ותקדים לשוב קודם לכן.

 

אריסון גילתה כי מאז הקימה את עמותת "מהות החיים" היא תרמה לעמותה 10 מיליון דולר. במהלך השנה הקרובה בלבד היא תתרום לעמותה עוד 7 מיליון דולר מ"קרן אריסון", הקרן שהקימה כדי לסייע לנזקקים.

 

אריסון תרמה 21 מיליון דולר מדי שנה למטרות שונות מקרן זו. "המטרה של העמותה היא לסייע לאנשים להגיע לעצמם ולהאיר את המודעות הציבורית, בארץ ובעולם, לאחריות וליכולת שיש לכל אחד מאיתנו ליצור שלום פנימי בינו לבין עצמו, ובינו לבין חבריו וסביבתו", אמרה אתמול. לפני יותר מחודש הקימה אריסון סניף של העמותה במיאמי.

 

על חייה האישיים והמאבק המשפטי שניהל נגדה בעלה לשעבר סירבה, כאמור, אריסון לדבר. היא גם מיאנה להגיב על הפרסום ביחס לרווחי הבנקים ברבעון הראשון, כולל הרווח הענק בסך 513 מיליון שקל שצבר הבנק שלה, בנק הפועלים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריסון. להפחית את מספר התאונות
מומלצים