שתף קטע נבחר

פיטורי אלון - "חג לענף התיירות המוכה והפצוע"

יו"ר ועדת הכלכלה בהתאחדות המלונות, רפי פרבר: "לא היה גרוע כבני אלון. ענף התיירות ירוויח מעזיבתו". על השר ליברמן אומרים גורמים בענף התחבורה, כי הביא עמו הבטחות גדולות לתפקיד אך התוצאות בשטח היו מעטות

לפיטורי שרי האיחוד הלאומי ולהשלכות של הצעד בו נקט ראש הממשלה שרון יש בוודאי תומכים ומתנגדים בתוך המערכת הפוליטית. אולם בענף התיירות יש מי שרואה בעזיבתו של השר הממונה בני אלון את תפקידו כברכה.

 

יו"ר ועדת הכלכלה בהתאחדות המלונות, רפי פרבר, אמר היום (ו'): "זהו יום חג לענף התיירות המוכה והפצוע".

 

לדבריו היה אלון שר התיירות הכי פחות מוצלח בתולדות מדינת ישראל. פרבר ציין שהענף הרוויח מהפיטורים, גם אם שיקולי ראש הממשלה לא נבעו מתיפקודו המקצועי של אלון.

 

פרבר קרא לראש הממשלה למנות לתפקיד אדם בעם ניסיון וידע בעסקים, שיווק ויחסי ציבור, ולא להעניק את התפקיד כ"פרס ניחומים", כפי שכבר היה מקובל בעבר.

 

לא משמעותי

 

שר התחבורה המפוטר, אביגדור ליברמן, מונה לתפקידו לפני כשנה וארבעה חודשים. תקופת כהונתו הראשונה התאפיינה באופטימיות.

 

מרבית העוסקים בתחום התחבורה, גם אם לא הסכימו עם דעותיו הפוליטיות, ראו בו מה שמכונה "האיש היחיד שיכול להזיז כאן דברים". חלקם הגדול התאכזב לבסוף.

 

גורמים בענף אמרו כי ליברמן התגלה, כמו רבים משרי התחבורה לפניו, כחסר יכולת או עניין לשנות דברים באמת.

 

הם מציינים כי למרות ההבטחות הגדולות שהביא עימו לתפקיד, התוצאות בשטח מעטות: לדבריהם הוא הרבה לאיים על נהגים, לא מילא הבטחות, העלה רעיונות מופרכים כגון הקמת נמל תעופה בינלאומי בירושלים, והפגין חוסר יכולת טיפול בנגע תאונות הדרכים, שגובה עדיין מאות הרוגים ועשרות אלפי פצועים מדי שנה.

 

ממשרד התיירות נמסר, כי "שר התיירות תרם רבות לקידום התיירות למדינת ישראל, וזאת בזכות החלטתו להשקיע בקהלים ייעודיים, נוצרים אוהדי ישראל ויהודים. הקהלים הללו הוכיחו את עצמם בתקופה הקשה ולראיה העלייה בכמות התיירים.

 

"ב-2002 נכנסו לארץ 862 אלף תיירים וב-2003 (השר נכנס לכהונתו במרס 2003) נכנסו לישראל יותר ממיליון תיירים. הצפי השנה הוא להגיע לכ-1.5 מיליון תיירים. שר התיירות ואנשי משרדו השקיעו ומשקיעים רבות בתיירות הפנים בארץ שהולכת ומתחזקת. טענתותיו של פרבר אינן ראויות לתגובה. אין זו הפעם הראשונה שהוא תוקף על בסיס אישי ולא מקצועי את שר התיירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הענף רק ירוויח מעזיבתו. אלון
צילום: ישראל מלובני
הרבה דיבורים, מעט מעשים. ליברמן
צילום: ישראל מלובני
מומלצים