שתף קטע נבחר

הימין הקיצוני: נתנתק מישראל ונקים את "מדינת יהודה"

ל-ynet נודע כי פעילי ימין קיימו בנושא פגישה בשבוע האחרון, כדי להתכונן למעבר תוכנית ההתנתקות בממשלה - ולהפעיל את תוכניתו ההיסטורית של הרב כהנא. הרעיון: עם נסיגת צה"ל, יקימו המתנחלים כוח צבאי עצמאי ויתנתקו מהמדינה. בגוש קטיף מתכוננים גם כן לעימות - ומתכננים להביא משפחות חדשות לרצועת עזה

בימין הקיצוני מתכננים לשרון "התנתקות" משלהם: פעילי ימין קיצוני החלו "לגלגל" בשבוע האחרון את תסריט "מדינת יהודה", לפיו במקרה של נסיגה ישראלית בעזה או בגדה - יקימו כוח מגן צבאי עצמאי וייפרדו מהמדינה, כך נודע ל-ynet .

 

כבר לפני שבוע, כאשר התברר שתוכניתו של שרון תעבור בממשלה, התקיימה פגישה חשאית בשומרון שבה השתתפו פעילי ימין כדי לנסות ולגלגל תוכנית שעליה הם עובדים בשבועות האחרונים - והיא תוכניתו של הרב מאיר כהנא ל"מדינת יהודה".

 

בראש הפרויקט עומד מיכאל בן חורין מנוב, שברמת הגולן. הרעיון המרכזי: שרון רוצה להתנתק? אין בעיה, נתנתק ממנו ונקים את "מדינת יהודה". על פי התוכנית, אם יבצע צה"ל את ההתנתקות, יישארו המתנחלים בשטח ויקימו לעצמם כוח מגן צבאי, וכן ינהלו כלכלה עצמאית, מנותקת מהמדינה.

 

מיכאל בן חורין, מי שעומד בראש הפרויקט, אמר היום ל-ynet: "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל והיא יכולה להיות מדינה יהודית בלבד. אם הממשלה מחליטה לעזוב שטח מסויים ולעזוב עם הכוחות הצבאיים - בו אנחנו נשארים. אין להם סמכות לפקוד על האזרחים לעזוב, ומה יהיה איתנו זו בעייתנו. שרון יכול לברוח - אנחנו לא בורחים איתו".

 

בן חורין הוסיף ואמר: "אני לא מתכוון לפרט דרכים ושיטות איך המדינה תעבוד, אבל אנחנו נדרוש שאת הבסיסים של הצבא שאותם ינטשו ישאירו לנו. שילמנו מיסים עליהם ושיעבירו את הנשק לידינו. כמו שהיה בסיום המנדט הבריטי".

 

לדברי בן חורין, כרגע ישנם מאות ששותפים לרעיון, "אך במידה ויגיע זמן אמת יהיו שותפים לה עשרות אלפים. מדובר באנשים שהחלטות של ממשלת ישראל לא מזיזים להם כצפצוף הזרזיר. העם היהודי והקשר שלו לארץ ישראל קדם לממשלות ישראל".

 

בימין הקיצוני טוענים כי "התוכנית הזו מתחילה לקרום עכשיו עור וגידים", והם עוברים איתה בין תושבי ההתנחלויות, בעיקר באזור צפון השומרון, גב ההר, השומרון ואזור חברון.

 

במקביל לתוכניתו של כהנא, מתכוונים בימין הקיצוני לצאת בחודש הקרוב לקמפיין אישי מתוכנן נגד שרון, שיציג אותו כאדם ללא סמכות - חוקית, מוסרית ודתית, להורות על פינוי של ישובים. "בשלב זה אין לנו מה להתבצר באחד מהישובים", אומרים פעילים בימין הקיצוני, ועם זאת הם טוענים: "במקרה של פינוי, יש לנו תוכניות מגירה כמו שיש למשטרה".

 

גוש קטיף: נביא עוד מתיישבים

 

ואילו בגוש קטיף מתכוונים להאיץ את ישובן של עשרות משפחות חדשות בעזה, ובמקביל לנסות ולשתק את שרון מבחינה פוליטית. בימין הקיצוני מתכננים במקביל קמפיין המכוון נגד אישיותו של שרון.

 

פעילים בגוש קטיף אמרו היום ל-ynet: "אנחנו מתכוונים לחזק את השורות ואת הקליטה של התושבים בגוש - ולהביא לכאן כמה שיותר משפחות בחודשים הקרובים". היום כבר מחכות כ-50 משפחות להיקלט בגוש ליישובים שונים. הכוונה היא להביא משפחות רבות נוספות בניסיון לסכל את הנסיגה.

 

במקביל לחיזוק השורות מתכוונים בגוש קטיף לפעול באמצעות לוביסטים ונציגים בתוך הכנסת, ולנסות לגבש גוש חוסם על מנת "לשתק" את ראש הממשלה ואת תוכנית ההתנתקות.

 

"אנחנו רושמים בפנינו את הצהרותיהם של יוסי שריד, עמוס עוז, יאיר צבן ומשה נגבי, כוהני הדת של השמאל, שהבטיחו שכשיגרשו ערבים הם יפוצצו גשרים, ישכבו מתחת למשאיות, יפלגו את המדינה והצבא ויביאו למלחמת אזרחים", אומר דובר הגוש, ערן שטרנברג, ומוסיף: "אנחנו נשקול אם להתחשב בדברים הללו ביום פקודה".

 

במועצת יש"ע מתכוונים כרגע לפעול בעיקר מול המפד"ל, ולדרוש כי תפרוש מהממשלה. "על המפד"ל לפרוש מייד", אומר ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, ומוסיף "אני מאמין שהשילוב הלא טבעי בין מפלגת העבודה וליכוד יוביל בחודשים ספורים לשינוי במבנה השלטון הקודם, לא בהכרח בחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
(ארכיון)
צילום: גלי תיבון
צילום: אתר הכנסת
כהנא. התוכנית שלו
צילום: אתר הכנסת
צילום: איי פי
המתיישבים בגוש קטיף. נביא משפחות
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
שרון. גוש חוסם בכנסת?
צילום: רויטרס
מומלצים