שתף קטע נבחר

"לעצור את פדרמן לפני מעשה, ולא אחריו"

בעקבות הראיון של פעיל הימין הקיצוני ל-ynet בו תקף במלים קשות את שרון, נחלצו בשמאל לעזרתו של רה"מ. ח"כ אורון: "עצוב לגלות כי הימין הקיצוני עדיין מסית ולא מבין שבכוחן של מילים להרוג". פינס: "דבריו מוכיחים שהוא סכנה וכי שחרורו מהמעצר המינהלי היה נמהר"

"הימין הקיצוני כבר הוציא גזר דין מוות לשרון" - כך אמר הערב ח"כ אפרים סנה, בתגובה לדברים שאמר פעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן, בראיון ל-ynet, בו טען כי ראש הממשלה הוא "דיקטטור" שיש לכלוא, ואמר כי יילחם נגד גירוש יהודים מבתיהם - "בכל דרך".

 

במערכת הפוליטית, ובייחוד בשמאל הגיבו בזעם לדברים. ח"כ יולי תמיר (עבודה) קראה ליועץ המשפטי לממשלה לעצור את פדרמן "לפני מעשה ולא אחריו".

 

ח"כ חיים אורון (יחד-מרצ): "עצוב לגלות כי הימין הקיצוני עדיין מסית ולא מבין שבכוחן של מילים להרוג. צריך לשקול את שחרורו של פדרמן ממעצר כי הוא ולא ראש הממשלה צריך לשבת מאחורי סורג ובריח".  

 

יו"ר סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, אמר: "מדובר בפנאט מטורף המהווה סכנה אמיתית לדמוקרטיה ולשלטון החוק אשר מעיד על עצמו שאין כל גבול למעשים אותם הוא נכון לעשות. דבריו של פדרמן מעידים כאלף עדים שמעצרו המינהלי וההגבלות המנהליות שהוטלו עליו היו מוצדקות. אני רק יכול לקוות שלא נגלה בדיעבד שניתנה לו אפשרות לנצל את ערכי הדמוקרטיה לשם גרימת נזק של ממש".

  

ח"כ אופיר פינס (עבודה): "דבריו של פדרמן נגד ראש הממשלה מוכיחים שהוא סכנה וכי שחרורו מהמעצר המינהלי היה נמהר. אני מציע לראש הממשלה ולמערכת הביטחון לשקול החזרתו למעצר".

 

בתגובה לדברי הח"כים אמרו במטה לשחרור פדרמן: "על חברי הכנסת להפנים שאנו נמצאים במדינה דמוקרטית ויש חופש ביטוי. זכותו של פדרמן להתבטא כפי שהוא מוצא לנכון, ואם בגלל התבטאויות עוצרים אותו במעצר מינהלי אז מצב המדינה קשה".

 

בהכנת הכתבה השתתפו אטילה שומפלבי ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
גזר דין לשרון. סנה
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: אתר הכנסת
חן. "דבריו מעידים כאלף עדים"
צילום: אתר הכנסת
צילום: שאול גולן
אורון. "בכוחן של מלים להרוג"
צילום: שאול גולן
צילום: עמית שאבי
פדרמן. "סכנה לדמוקרטיה"
צילום: עמית שאבי
מומלצים