שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נועם פדרמן ל-ynet: נפעל נגד שרון הדיקטטור, הכל לגיטימי
  בראיון ראשון ל-ynet לקראת שיחרורו ממעצר מנהלי של כמעט 9 חודשים, פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן מדבר על הכל: על תנאי המעצר הקשים במחיצתם של דיראני ועובייד, על ההגבלות שהוטלו עליו מול האסירים האחרים - ועל התוכניות שלו עם שיחרורו מחר. ציטוט: "אני אלחם נגד גירוש יהודים מבתיהם - בכל דרך, שרון הוא דיקטטור שצריך להיות מאחורי סורג ובריח"

  שמונה חודשים וחצי ישב פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן במעצר מינהלי בכלא שקמה באשקלון. במערכת הביטחון טענו כל העת שהוא שימש כרוח החיה מאחורי "מחתרת בת עין", שפעלה לפגוע בערבים.

   

  אבל אז חזרה בה הפרקליטות מהאישומים נגד פדרמן, ושעון החול החל לנוע לקראת השיחרור. לפני 3 ימים ביטל בית המשפט המחוזי בירושלים את צו המעצר המינהלי נגדו.

   

  פדרמן יוצא היום (ד') אל התקשורת חדור ברוח קרב. מחר ישוחרר רשמית מתא המעצר, וכבר עכשיו הוא מצהיר: "אעשה את כל שביכולתי להלחם נגד גירוש יהודים מבתיהם. וכשאני אומר הכל - זה הכל".

   

   

  נועם פדרמן, ישבת 9 חודשים. נשברת? 

   

  (צוחק) "זו בדיחה טובה, הם לא שברו אותי ברוך השם. הקדוש ברוך הוא נתן לי הרבה כוחות ויש אמונה ושום דבר לא יכול לעמוד מול האמונה בצדקת הדרך. במצב כזה לא יעזרו לא מעצרים, לא ענישות וכשאני אצא אני אמשיך לפעול כמו שפעלתי עד עכשיו. בדיוק באותה הדרך".

   

  תאר את תנאי המעצר שלך.

   

  "בשלושת החודשים הראשונים הייתי בבידוד מוחלט בכלא אשמורת, בחדר של שני מטר על שני מטר. באגף הזה ישבו גם דיראני ועובייד, לבנונים אחרים ומספר מחבלים. אני הייתי בתא באמצע, כאשר מימיני היו דיראני ועובייד. באותה תקופה הייתי בבידוד מוחלט, ללא טלפונים למשפחה וללא ביקורים, כאשר המחבלים מפעילים מוזיקה רועשת במיוחד להפריע לי בתפילות. לא היה לי חלון, הייתי בתנאים מחפירים בלשון המעטה. במהלך שלושת החודשים האלו שבתתי רעב 60 יום. ובכל זאת שמרתי על מוראל גבוה".

   

  "לאחר שלושה חודשים הועברתי לכלא השקמה באשקלון. אני באגף של אסירי עבודה, שקוראים לו 'הווילה'. האגף הזה מורכב מאסירי עבודה, שמסתובבים

  כל היום ברחבי בית הסוהר ומתחזקים אותו. התנאים לא רעים - חוץ מחריג אחד וזה נועם פדרמן, שסגור כל היום ולא יכול לצאת אלא רק למספר שעות ביום. הגבילו אותי לטיולים לרדיוס של 20 מטר בעוד האחרים נמצאים ברדיוס שבין 250 ל-300 מטר. היתה לי דרישה להיות באגף התורני אבל הם סירבו להעביר אותי. הם טענו שבכלא איילון אני לא יכול לשבת ובמעשיהו יש אסירים שעובדים מחוץ לבית הסוהר ואני עלול להעביר מידע שיפגע בביטחון המדינה החוצה. זה דבר מגוחך, זה סוג של כפייה חילונית. במהלך רוב היום למדתי תורה".

   

  יצאת מחוזק, נדמה.

   

  "יצאתי מחוזק. אנשים ראו לאורך כל הדרך וגם בית המשפט ראה שהמעצר הזה לא הזיז לי כהוא זה. טרור פוליטי בדמות מעצר לצרכי ביטחון לא יכול להרתיע אדם שמאמין באמונה שלמה בדרך התורה ואני יוצא מחוזק וזה גם יבוא לידי ביטוי כשאני אצא מכאן".

   

  אתה מתכוון לתבוע את המדינה?

   

  "אני כבר אמצא את הדרך המשפטית להגיש את התביעה. ניסו לעבוד עלי כוחות חזקים וקשים הרבה יותר ממני, ואני מתכוון למחלקה היהודית בשב"כ ובפרקליטות. באו ומסרו עלי מידע כוזב ושקרים והכל מסיבה אחת - והיא נקמה. הרבה יהודים נעצרו בחודשים שקדמו למעצרי על ידי השב"כ, שניסה ליצור מחתרת ואני עזרתי ונתתי להם ייעוץ משפטי והם היום נמצאים בבית וזה חרה לשב"כ מאוד. כדי להצדיק את אותם מעצרים ולמצוא כביכול, מחתרת, הם עצרו אותי אך ורק כנקמה".

   

  אתה יוצא למצב פוליטי חדש. הימין מחוץ לממשלת שרון. ראש הממשלה הולך על פינוי של ישובי עזה, מפטר את שרי "האיחוד הלאומי".

   

  "שרון מתנהג כמו סדאם חוסיין. הוא הפך לדיקטטור, מי שלא מצא חן בעיניו הוא מפטר אותו ושם פס על המשאל של מתפקדי הליכוד. כמו שרודנים מצאו את עצמם במקום הראוי להם וכשם שסדאם חוסיין מאחורי סורג ובריח - ככה נפעל שיהיה ראש הממשלה, ובעיניי - הכל לגיטימי. צריך לזכור כאשר על כף המאזניים עם ישראל וארץ ישראל, ומנגד ראש הממשלה רוצה לעקור יהודים מבתיהם - התשובה היא ברורה".

   

  מה זה אומר?

   

  "כשאני אצא, אני אעשה את כל שביכולתי להלחם נגד גירוש יהודים מבתיהם. וכשאני אומר הכל, זה הכל".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  נועם פדרמן
  צילום: עמית שאבי
  צילום : גלי תיבון
  אלישבע פדרמן
  צילום : גלי תיבון
  צילום: איי פי
  שרוטן. "הכל לגיטימי"
  צילום: איי פי
  מומלצים