שתף קטע נבחר

יוסי ורדי: תאוות הבצע מובילה את משקיעי ההיי-טק

יזם ההיי-טק וממייסדי חברת ICQ: "בועת ההיי-טק משכה אליה המון כסף וגם אנשים הזויים, אבל היא גם האיצה תהליכים; עכשיו הכל קצת יותר שפוי". איציק כהן, סגן החשב הכללי באוצר: אסור לנו להתחרות בסקטור הפרטי; הפסקת אש עם הספקים תביא לצמיחה

"בועת ההיי-טק משכה אליה המון כסף וגם המון אנשים הזויים, אבל היא גם האיצה תהליכים שבלעדיה היו נמשכים המון שנים". כך אמר היום (ב') יוסי ורדי, יזם היי-טק וממייסדי חברת ICQ, בכנס ההיי-טק של דה-מרקר שנערך בת"א.

 

ורדי הוסיף: "עכשיו הכל חוזר בנימה קצת יותר שפויה, כאשר תאוות הבצע עדיין מובילה את המשקיעים בהיי-טק. לכן, גם הפעם נראה כמה כאלה ש'יישרפו' בסוף הגל". 

 

סגן החשב הכללי : הפסקת אש עם הספקים

 

איציק כהן, סגן החשב הכללי באוצר, אמר בכנס כי  "אם הספקים יתנו לממשלה שנה של הפסקת אש בלי תביעות, זו תהיה שנה של פריחה". "יש המון מכרזי טכנולוגיה שהאוצר הולך להוציא למיקור חוץ. מדובר על תעסוקה של כ-500-700 עובדים, מהנדסי ייצור, פועלים ועוד. אם נגיע להפסקת אש עם הספקים, נוכל בסוף 2004 עד 2005 להיות בשנה מאד פורחת".

 

לדברי כהן, "לממשלה אסור להתחרות בסקטור העסקי. לצערי היום זה ההיפך, כאשר כל הפלטפורמות של הממשלה מוקמות על ידה. יש לממשלה אפילו ISP (ספק אינטרנט) משלה. חבל שהספקים עוד לא נתנו את הפתרונות לדברים האלה".

  

שלמה דברת, שותף בקרן הון הסיכון כרמל ויו"ר חברת ציוד התקשורת הישראלית אי.סי.איי, אמר כי אי.סי.איי רואה כרגע את הביקוש הגדול ביותר בתולדותיה, במיוחד ממקומות כמו סין, רוסיה, שם נבנית תשתית התקשורת מהירה.

 

גרי וייס, מנהל השקעות הטכנולוגיה של מריל לינץ' באירופה, אמר כי לישראל הרבה חברות פרטיות מצוינות, וכי חברה פרטית שיכולה להראות רווחיות תפעולית משמעותית ונאה יכולה בתוך שני רבעונים  להתחיל לחשוב על הנפקה בבורסה.

 

אלי איילון: שוק המניות הוא לא רציונלי

 

אלי איילון, יו"ר ומנכ"ל חברת DSPG, אמר כי להבדיל משוק מכירות מוצרי הטכנולוגיה, הצומח באופן עקבי זה שנים רבות, שוק מניות הטכנולוגיה לא מתנהל על פי שום היגיון רציונלי. לדבריו, מאז שנות השמונים, ההנפקות הראשוניות בוול-סטריט (IPO) הביאו לתוספת של 950 מיליארד דולר בשוויי החברותן, כאשר 50% מהסכום הוא בשוק התוכנה, וחלק מאד ניכר משוק זה טמון בתוך חברה אחת – מייקרוסופט.

 

 "זה בדיוק כמו הבהלה לזהב", אמר איילון, "כולם מנפיקים בשביל הסיכוי שאחת מהחברה תמצא זהב. הסינדרלות האמיתיות יתנו תשואות יפות מאד, אבל צריך להבין ששוק המניות הוא לא רציונלי, ולזכור שהצמיחה בשוק המוצרים היא אמיתית".

 


פורסם לראשונה 14/06/2004 12:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
ורדי. "גם הפעם יהיו כמה ש'יישרפו'"
צילום: שלום בר טל
צילום: ישראל הדרי
כהן. "לא להתחרות בסקטור העסקי"
צילום: ישראל הדרי
צילום: צביקה טישלר
דברת. ביקוש גדול ביותר
צילום: צביקה טישלר
מומלצים