שתף קטע נבחר

פורסמה תמונת "הפדופיל החמקן" מאשדוד

שמו ותמונתו של הפדופיל מהדרום פורסמו, לאחר שדגימות די.אן.איי שלו נמצאו תואמות לאלו שנלקחו מזירות בהן הותקפו ילדות בעיר אשדוד. תורג'מן דבק בגרסתו ומכחיש קשר לפרשה

בית המשפט העליון התיר לפרסום הבוקר (יום א') את שמו ואת תמונתו של הפדופיל מהדרום - גבריאל תורג'מן, תושב אשדוד בן 47, שזכה לכינוי "הפדופיל החמקן".

  

תורג'מן, נשוי ואב לארבעה, נעצר בתחילת החודש בחשד שביצע מעשים מגונים בילדות באשדוד ומקומות אחרים באזור. דגימות דם שנלקחו ממנו נמצאו תואמות לדגימות די.אן.איי שנלקחו מזירות המקרים השונים, אך הוא הכחיש את המיוחס לו. 

 

צוות חקירה מיוחד, בראשותו של פקד עודד חביב, מצא לאחרונה התאמה בין כעשרה מקרי תקיפה מינית של ילדות שבוצעו באזור הדרום. ההתאמה הייתה בשיטת הביצוע, תיאור החשוד, תיאור רכבו ואזור הפעילות. 

 

בדיקה העלתה שתורג'מן, שבמשטרה סבורים שהיה מעורב זה כמה שנים במספר רב של אירועים, פעל בעיקר באזורים חרדיים בעיר אשדוד וכן בערים נוספות באזור.

  

בכל המקרים הוא נהג לפתות ילדות בגילאי 6-10, לעיתים תוך שכנוע והצעת כסף ולעיתים תוך שימוש בכוח ובאיומים. לאחר שהעלה אותן לרכבו, נסע למקום נטוש ושם ביצע בילדות את זממו. בחלק מהמקרים נהג תורג'מן להחזיר את הקורבנות לאזור מגוריהן לאחר המעשה.

 

במסגרת עבודת צוות החקירה בניסיון ללכוד את "הפדופיל החמקן", הורכב ופורסם קלסתרון, הופעלו מקורות מודיעין ובוצעו תצפיות ומארבים. כמו כן, נבדק מאגר כלי הרכב על פי נתונים שנמסרו על ידי הקורבנות, ואף נעצרו מספר חשודים. 

 

המשטרה עצרה את תורג'מן לתשאול חודש לפני שנעצר. בעבר כבר ריצה עונשי מאסר ארוכים על עבירות רכוש ואלימות. במקביל החליטו במרחב לכיש להסיר באופן חלקי את צו איסור הפרסום שהוטל על החקירה והמעצר, כדי לאתר לקורבנות נוספים שטרם התלוננו. 

 

ראיות חדשות מלפני 9 שנים

 

מהמשטרה נמסר כי בימים האחרונים בוצעה בדיקת די.אן.איי נוספת, שנמצאה תואמת לדגימות שנלקחו מזירת ארוע שהתרחש לפני תשע שנים. על-פי החשד ביצע אז תורג'מן מעשה מגונה בילדה בת שבע מאשדוד.

 

הוא כבר נשפט בתיק זה וזוכה בבית המשפט המחוזי. למרות זאת, שלחו החוקרים לבדיקה חוזרת ממצאים שנתפסו בזירת האירוע אז, ובעקבות ההתפתחות הטכנולוגית והאמצעים המיוחדים העומדים לרשות המשטרה, הצליחו מעבדות המטה הארצי לאתר די.אן.איי התואם לזה של תורג'מן.

 

הממצאים החדשים, כמו גם הקודמים, הועברו לידיעת הפרקליטות, על-מנת לבחון את המשמעויות המשפטיות. בנוסף לכך הצליחו החוקרים לאתר אדם המקורב לחשוד, שהחזיק ברשותו רכב שעונה לתיאור שנמסר בתלונות הראשונות, ושעל פי החשד נהג החשוד להשתמש בו לביצוע מעשי האונס.

 

החוקרים, פקד עודד חביב ורס"ל יובל לחכים, ציינו כי החשוד ממשיך לשמור על קור רוח ומכחיש בתוקף את כל החשדות המיוחסים לו למרות הראיות שהוצגו בפניו.

 

"הוא גם לא סיפק שום הסבר שהניח את דעתנו לשאלות ולראיות שהצגנו בפניו. הוא המשיך לדבוק בגירסה שלו שזה לא הוא", הסבירו.

 

מעצרו של החשוד הוארך בתשעה ימים נוספים בבית משפט השלום באשקלון. מפקד המרחב, ניצב-משנה ניסים מור אמר כי הוא פונה לציבור. "אם ישנם קורבנות נוספים שנפלו קורבן למעשיו או אם למישהו ידוע על נפגעים אחרים ממנו, חשוב שיודיעו לנו", אמר.

 

השבוע העניק ניצב משנה מור תעודות הוקרה והערכה לצוות שפועל בנושא.

 

עורך דינו של החשוד, יאיר לחן, מסר: "אני לא רוצה להתייחס לבדיקות הגנטיות. לאחר שיוגש כתב אישום נציג את גרסתנו בהרחבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת מרחב לכיש
תורג'מן. חשוד בתקיפה כבר מלפני תשע שנים
צילום: משטרת מרחב לכיש
צילום: משטרת מרחב לכיש
הקלסתרון שהפיצה המשטרה
צילום: משטרת מרחב לכיש
מומלצים