שתף קטע נבחר

תלאותיה של בת 14 בצ'ט

מה קורה לילדה בת 14 שנכנסת לצ'טים באינטרנט? "מיכאל" הבטיח להביא חבר, מיקה בת ה-35 הציעה שלישיה - יחד עם בנה, ורק צדיק אחד שלח אותה לשחות בבריכה או לקרוא ספר. יש מקום לדאגה

קראתי לעצמי אנאבל לי והייתי בת 14, בוגרת כיתה ח', משועממת מתחילת החופש הגדול. למקרה הצורך היו לי גם תחביבים מוכנים, שתיים שלוש שגיאות כתיב אופייניות ואפילו רשימת ציונים בתעודה האחרונה. ואם היו שואלים, הייתי אומרת שעופר שכטר שולט. אלא שלא שאלו.

 

"בת כמה את?", רוצה לדעת מיכאל, לבדו בחדר צ'ט פתוח ונגיש לכל, הנושא את הכותרת "ילדה קטנטנה", ב-IOL. "בת 14", אני אומרת לו, ומיד הוא רוצה לדעת מה אני לובשת. "מכנס ג'ינס קצר וחולצת בטן", אומרת לו אנאבל, בוגרת כיתה ח' בסך הכל, ובשאלה השלישית כבר תבע לדעת אם יש לי ניסיון עם גברים.

 

"למה אתה מתכוון?" היתממה אנאבל. מיכאל פרש לפניה שלל של אפשרויות. אף אחת מהן לא ראויה לפרסום בעמוד זה. אחר כך הבטיח לה שכאשר ייפגשו זה יהיה כל כך בסבבה, שבפעם הבאה הוא יביא חבר שלו ושניהם יעשו לאנאבל נורא נעים. 

 

קטנה עם עור מתוח

 

קפה, כדור קטן נגד בחילה, ואנאבל מתיישבת באתר אחר. וואלה. כבר בחדר הכניסה יש לה שני מחזרים, אחד שקורא לעצמו גלעד והוא בן 38 ונשוי שמחפש ריגושים, "אם את יודעת למה אני מתכוון". אנאבל אומרת שהיא לא כל כך יודעת, אבל שיסביר. גלעד מתנדב.

 

הוא אומר שהוא צריך אחת כזאת חלקה, עם עור כזה מתוח, קטנה כזאת. ככה הוא אוהב, ואשתו לא מרגשת אותו. אנאבל שומעת. הוא מציע לה פגישה כבר למחרת. הוא אומר שאם יהיה ביניהם קשר הוא יתמוך בה כספית, ושזה מדליק אותו לחשוב על כך שתהיה לו שרמוטה קטנה רק שלו.

 

אנאבל מתמרנת כמיטב יכולת ההקלדה שלי בינו לבין "חתיך הורס" בן 27 שמציע לה להיפגש בסבבה בניצנים, ב"כוכב נולד", שם יעשו את זה כי הוא חם אש. הוא תובע לדעת בדיוק כיצד נראה החזה שלה, מהם צבעי הלבנים המועדפים עליה, והאם כבר אחזה בין ידיה איבר מין גברי. תשע דקות נדרשו עד שהשאלה הגיעה.

 

אחר כך הציע שבינתיים יאוננו קצת ביחד מול המסך, קצת באכזבה, משום שאנאבל לא נעתרה לקיום שיחת סקס בטלפון שלה בתואנה ש"אמא החרימה לי את הפלאפון". עוד אמר, שאם היא לא יודעת לאונן כמו שצריך הוא ילמד אותה.

 

האם המשטרה מגזימה?

 

בראשית השבוע נעצר איתמר באן בן ה-40 כחשוד בבעילת קטינה בת 15 אותה הכיר בחדר צ'ט באינטרנט. המשטרה חוששת שזה אינו המקרה היחיד שבו באן מצא קטינה משוטטת במרחבי הרשת וטווה לה קורים חזקים שנמשכו משם אל העולם האמיתי. 

 

שעות ספורות אחרי המעצר השתתפתי בשיחת סלון עם קבוצה של זוגות, כולם הורים לילדים בגיל העשרה, שטענו שהמשטרה מגזימה, שאפשר לסמוך על הילדים שלא יגיעו לאן שלא צריך, שאי אפשר להציב שוטרים באינטרנט, ולא, הם לא יגבילו את ילדיהם בשימוש.

 

אבל אין לכם מושג מה קורה שם, טענתי לעומתם, וסיפרתי להם על מפגשים מחרידים שהיו לי בצ'ט עם פדופילים מוצהרים כשתיחקרתי את הנושא לצורך כתבה אחרת. הפדופילים האלה, כך אמרו לי, שורצים באתרים באנגליה ובארה"ב.

 

צדקו: בשעתו הלכתי לחפש אותם שם, באתרים היותר פעילים שלהם. אבל לא תיארתי לעצמי כמה גברים ישראלים רהוטים ואינטליגנטים, אמפתים ומצחיקים, אפשר למצוא קרוב כל כך לבית, באתרים הגדולים בישראל, וכולם מוכנים ומזומנים לשכב עם ילדה בת 14. רצוי כבר מחר.

 

למען הדיוק צריך לומר, שהיו גם שלוש נשים שחשפו בפני אנאבל את מסתרי העונג הלסבי. אף אחת מהן לא הזדעזעה מהעובדה שאנאבל זה עתה יצאה מבית הספר מצוידת בתעודה של כיתה ח'. שירלי (26) אמרה שאף פעם לא מוקדם להתחיל. דינה (42) סיפרה שבטיול שנתי של כיתה ו' השנה היא היתה מורה מלווה ונדלקה על ילדה בת 12, וגם הפליאה לתאר מה עשו השתיים בערבו של יום. אני רוצה להאמין שמדובר בפנטזיה, אבל אין לי הכלים להעריך נכונה רק על יסוד הטקסט. לו הייתי אנאבל, ודאי שלא היו לי כלים. 

 

ההצעה של "מורה מחנך"

 

פחות מ-10 שעות עד שהבחילה היתה קשה מנשוא, יותר מ-30 גברים. זה היה היבול המקובץ ממסעות אנאבל בוואללה, תפוז, IOL. ב-ynet לא היה איש בצ'ט במשך שעות ארוכות. ב-NRG שממה דומה לזו של ynet. אבל בשלושת האתרים הפעילים יותר, שהם אתרי הבית של מאות אלפי גולשים בארץ, שאיש לא מעלה בדעתו לחסום את הגישה אליהם למרות שהם מכילים חדרי צ'ט פרועים ופתוחים לכל, מצאה אנאבל כמה גברים יצירתיים ביותר.

 

אחד קרא לעצמו "מורה מחנך" והיה מוכן להצפין עד ליישוב שבו מתגוררת אנאבל הדמיונית עוד באותו יום, ויומיים אחרי שמעצרו של איתמר באן אמור היה להרתיע את בני דמותו, שככל הנראה מסתובבים במספרים מבהילים למדי ברשת הישראלית. אנאבל אפילו שאלה את "מורה מחנך" מה דעתו על הסיפור, והוא אמר שהקטינה רצתה, באן לא אנס, והטעות היחידה שלה היתה שסיפרה להורים.

 

"אבל את לא תספרי, נכון אנאבל חמודה? אני יושב כאן מול המסך, לובש רק תחתוני בוקסר...רוצה לענג אותי?" 

 

אנאבל לא פיתתה איש. היא סתם ישבה לה שם בכינוי הזה, שנשאל, כמובן, מן השיר של אדגר אלן פו, וחיכתה. בין היתר חיכתה למישהו שייווצר אצלו הקשר האסוציאטיבי, שיזכור אולי שהשיר נכתב אחרי מות רעייתו של פו. רעייתו היתה גם בת הדודה שלו, והיא היתה בת 13 כשפו נשא אותה לאישה. מובן שאיש לא הזדעזע בשעתו, כי הגדרת הילדות הייתה שונה מאוד מזו של ימינו.

 

שלנו מסובכת יותר וצבועה בהרבה: מחד אנחנו שואפים להאריך את ימי התום הלא מיניים של הילדות עד כמה שניתן, מאידך חושפים את בני הנעורים לכמויות מפלצתיות של סקס בוטה בפרסומות, בווידאוקליפים שהם צורכים בחמדה, בטלוויזיה הרב ערוצית, באופנה שנראית יותר ויותר כמו חלומו של איגוד פדופילים עולמי. ומעבר לכל זה, שואפים שלא להגביל את חירותם שלא לצורך. 

 

ובכן, כמה מכם יודעים שילדיכם מצ'וטטים להנאתם? כמה מכם יודעים היכן הם עושים זאת? ועם מי? ולאן הם מובלים בקורים עדינים של סמכות ופיתוי, או בבוטות שגם בה עלול להיות משהו מסקרן ומושך עבור חלק מבני ה-14? 

 

ב-IOL יכלה אנאבל לבחור בחדר "עריות ופנטזיות", בחדר "בואי לאבא'לה", ב"צעירונת לנשוי". הנשוי, רונן בן 44, חשב שהיא קצת צעירה מדי, כי אף פעם לא היתה לו מישהי בגיל הזה, אבל תמיד אפשר לנסות, לא? בחדר "אמא בילדה" פגשה את מיקה, בת 35, שהתוודתה על יחסי המין שלה עם בנה בן ה-16 ורצתה לצרף את אנאבל. ב"דרושה צייתנית" לא היה אפילו גבר אחד שהסתייג מגילה.

 

מקום לדאגה

 

לא מזמן הודיעה משטרת אנגליה - אחרי כמה מקרים של ציידי אינטרנט שמצאו ילדות בנות 12 ו-13, סקרניות ותאבות להרפתקאות, נפגשו עימן ואנסו אותן - שמעתה יהיה קשה יותר, כי המשטרה מציבה בלשים באתרי הצ'ט הפופולריים באנגליה, כאלה שיתחזו לילדות, יפתו את הגברים האורבים להן להתחיל בקשר ויובילו להרשעות. אצלנו? שום דבר. 

 

לו באמת הייתי אנאבל, האם הייתי שועה לצדיק האחד בסדום, שדווקא קרא לעצמו "חרמן וסקסי", שהתעשת כששמע מה גילה והציע לה לצאת מהרשת, ללכת לבריכה, לקרוא ספר, להתבגר, ולחוות יחסים שיש בהם רגשות לא דרך המקלדת? או שסקרנותי והתרגשותי היו גוברים עלי בסופו של דבר, והייתי נעתרת למפגש עם גבר מבוגר? ומה היה קורה אחר כך? וכמה מקרים כאלה מסתובבים בינינו בלי שהדברים יגיעו לטיפולה של המשטרה?

 

תשובות מוסמכות, בשבוע שבו נעצר איתמר באן, עדיין אין. מתוך מה שראיתי על גבי המסך שלי בשעות ספורות הרשו לי להפחיד אתכם מעט: התופעה, ככל הנראה, רחבה הרבה יותר מכפי שנדמה להורים שאננים. קיץ עכשיו, ואם יש לכם ילדה בת - 14 יש גם מקום לדאגה.

 

לחצו כאן למדריך ynet להורים ולילדים: איך להזהר ברשת?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
איתמר באן. המעצר לא מרתיע
צילום: רוני שיצר
מומלצים