שתף קטע נבחר

חוקרים: הסלולרי פוגם בפוריות הגבר

חומר למחשבה לפני שתחייגו בסלולרי: מחקר חדש מגלה כי הקרינה מהסלולרי פוגעת ביצירת תאי הזרע, בריכוזם ותנועתם. התוצאה: פגיעה בפוריות הגבר בשיעור של עד 30 אחוז. בסיכון הגבוה מצויים אלה המחזיקים את הטלפון בכיס המכנס או בחגורה

עד כה ניסו להרגיע אותנו שהסלולרי בטוח לשימוש, אולם עתה מגלים חוקרים מהמחלקה לגינקולוגיה באוניברסיטת סגד שבהונגריה, כי שימוש בטלפונים סלולריים מפחית את ספירת תאי הזרע של הגבר בשיעור של עד 30 אחוז. מחקרם של ד"ר אימרה פייש ועמיתיו החוקרים יפורסם בכנס רפואי שייערך השבוע בברלין.

 

המחקר הוא הראשון המציין כי פוריות הגבר עלולה להינזק בשל הקרינה הנפלטת מהטלפונים הניידים. לדברי החוקרים, הסכנה מקרינת הסלולרי גבוהה יותר אצל אלה המחזיקים את הטלפון הנייד בחגורה או בכיס המכנסיים.

 

מהמחקר עוד עולה כי גם תאי הזרע אשר שרדו את החשיפה לקרינת הסלולרי, ניזוקו, והפחיתו עוד יותר את פוריות הגבר. על אף הממצאים המדאיגים, מציינים החוקרים כי ידרשו מחקרים נוספים שיקבעו האם אכן קיים נזק מהסלולרי, ומהו מנגנון הפגיעה בתאי הזרע.

 

"שימוש ארוך טווח בטלפונים סלולריים עלול לפגוע ביצירת תאי הזרע ופוריות הגבר", כתב ד"ר פייש, "מצאנו כי הקרינה פוגעת גם בריכוז תאי הזרע וגם בתנועתם". פייש הוסיף כי הנזק מהסלולרי מתרחש לא רק בזמן שיחה אלא גם כשהטלפון במצב המתנה והוא לא מכובה, שעה שהטלפון שולח תשדורות למתקני קליטה של החברות הסלולריות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
סלולרי וגברים. הנזק נגרם גם כשלא מדברים (צילום אילוסטרציה)
צילום: אביגיל עוזי
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים