שתף קטע נבחר

ח"כ כבל נגד רשות השידור

טוען: "רשות השידור חולה באורח אנוש וחשוך מרפא. במתכונתה הנוכחית אין לה עוד תקנה"

הכנסת דנה היום (ד') בהצעה לסדר היום של ח"כ איתן כבל על התנהלות רשות השידור.

 

לדברי כבל: "רשות השידור חולה באורח אנוש וחשוך מרפא. במתכונתה הנוכחית אין לה עוד תקנה. היא שקועה עד צוואר בפוליטיזציה, יש בריחה של עיתונאים, ניוון מקצועי, ולמעשה אין בינה ובין המושג שידור ציבורי ולא כלום. הסוף כבר נראה באופק. הרי כך אי-אפשר באמת להמשיך. הצופים נוטשים בהמוניהם, גביית האגרה הולכת ונעשית קשה יותר. אנחנו עדים כאן למרד שקט שילך וירעים. כל ממשלות ישראל, ולא משנה הרכבן, ביצעו מעשים מגונים ברשות, נגסו בעצמאותה וביקשו בה דריסת רגל. לכן אני סבור, שכל אחד בבית הזה צריך לתמוך ברביזיה כוללת ברשות".

 

כבל התייחס בדבריו לנושא שידור משחקי היורו ואמר כי "אינני מבין מדוע הרשות צריכה לשדר את משחקי היורו. האם לשם כך הוקמה? היום יש לנו ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 5 פלוס וערוץ 5. למה נדרש לשלם את כל זה?".

 

בעניין האגרה הוסיף כבל כי "כולם מדברים על גובה האגרה. ייתכן שהיא גבוהה, אבל זאת איננה השאלה. הציבור מתקומם על זה שחייבים לשלם אגרה בחוק על ערוץ שרובנו איננו צופים בו. אני רוצה שיהיה שידור ציבורי, אני נלחם כאן, מעל הבמה הזאת, שיהיה שידור ציבורי לכולם – ערבים, יהודים, כל תושבי המדינה הזאת. לכן, חבריי ואני התארגנו להקמת התארגנות ציבורית (ביחד עם ארגוני היוצרים), שתפעל ותצא להסיר מעלינו את העול של רשות השידור במתכונת הנוכחית".

 

ח"כ שלום שמחון חיזק את דברי כבל בנושא שידורי היורו ואמר כי "אמא שלי משלמת את האגרה. היא יהודיה בת 74 ואין שום סיבה שבעולם שהיא תוציא את כספה על יורו 2004. זהו כסף שהיא מתאמצת מאוד להשיג. מבחינתה, זה שידורים קשים מאוד".

 

השר הממונה על רשות השידור אהוד אולמרט השיב לדברים ואמר כי "נושא ההתערבות המיניסטריאלית בענייני הניהול של רשות שידור ציבורית הוא עניין רגיש ועדין מאוד. יש תמיד חשש, שהתערבות בוטה מדי עלולה להתפרש לא נכון ושכרה ייצא בהפסד ציבורי, שצריך להימנע ממנו. להגיד שכל מה שקורה ברשות השידור נושא חן בעיניי, זו תהיה הגזמה קיצונית".

 

אולמרט הגן על שידורי היורו בערוץ 1 ואמר כי "אני לא בטוח שאני מסכים עם ח"כ כבל לגבי הסוגיות של שידורי ספורט. יש למשל גורמים רבים שסבורים שהאלטרנטיבה זה תשלום נוסף, שהאזרח יצטרך לשלם במסגרת כל מיני שידורי תשלום או ערוצי תשלום מיוחדים. דווקא שירות שידור ציבורי, באירועי ספורט שהם גם מושכי האזנה, הם בהחלט בתחום השידור הציבורי הלגיטימי".

 

אולמרט סיכם כי "עצם הצורך בדיון בשידור הציבורי וגם טענות שיכולות להיות לחברי כנסת על דרכי הניהול, הן בהחלט נושא לגיטימי לדיון. אין לי התנגדות שהנושא יידון בוועדה המתאימה, שם יעלה ח"כ כבל את הסוגיות הרציניות בנושא השידור הציבורי וגם את הטענות שקשורות בדרכי הניהול של רשות השידור". בסופו של דבר סוכם כי הנושא יועבר לדיון בוועדת הכלכלה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
נגד הרשות. כבל
צילום אתר הכנסת
לאתר ההטבות
מומלצים