שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ריבי פלדמסר ירון מונתה למנכ"לית תיאטרון הפרינג'

  במאית התיאטרון תחליף בתפקיד את רן גואטה שעזב לטובת מנכ"לות של תיאטרון גבעתיים. "הפרינג' הוא ראש החץ של התעשייה האמנותית בארץ. הוא צריך להיות מקום של עשייה מורדת, מהפכנית ובודקת גבולות", היא אומרת

  במאית התיאטרון ריבי פלדמסר-ירון מונתה למנכ"לית תיאטרון הפרינג' הפועל בבית ציוני אמריקה בתל-אביב. פלדמסר-ירון תחליף בתפקיד את רן גואטה שעזב לפני כשלושה שבועות לטובת ניהולו הכללי של תיאטרון גבעתיים, במקום יוסי אלפי. מינויה ייכנס לתוקף באוגוסט ובתקופת הביניים ייוותר התיאטרון ללא מנהל.

   

  פלדמסר-ירון, בעלת תואר שני בתיאטרון, מביימת מזה 15 שנה הצגות בתיאטרונים הרפרטוארים, תיאטרון הילדים של אורנה פורת ובפרינג'. בין ההצגות שביימה היו "כשחביתה נוגעת בסלט" שזכתה בפרס המחזאות ופרס השחקן המצטיין בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר, "נשים בפארק" שהוצג בפסטיבל הקומדיות בזלצבורג, "רפתיזל- קברט פמיניסטי/שוביניסטי" מאת גיל הר-אבן שהועלה בעכו והקברט הסטירי "הי רימונה" מאת אילן חצור ואילן שינפלד שעלה בתיאטרון הקאמרי.

   

  פלדמסר-ירון לימדה משחק ובימוי בין היתר בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל-אביב, בבית הספר למשחק של יורם לוינשטיין ובסמינר הקיבוצים והקימה את "סדנאות הבמה", מרכז בינלאומי לסדנאות תיאטרון שמארח אמנים מהארץ ומחו"ל.

   

  "הפרינג' הוא ראש החץ של התעשייה האמנותית בארץ. הוא צריך להיות מקום של עשייה מורדת, מהפכנית ובודקת גבולות", אומרת פלדמסר ירון. את תיאטרון הפרינג' היא מקווה למלא בין היתר בתכנים סאטיריים ומתגרים שחסרים לטענתה בנוף התיאטרון המקומי. "החיפוש האמנותי חייב להיות פורץ גבולות וזה מתייחס לגם לטקסט וגם ליציאה ממסגרת האולמות הקונסרבטיבים", היא אומרת, "אנשים הולכים פה על בטוח וחסרה לי ההסתכנות. הפרינג' מכיוון שבאופיו הוא מעבדתי חייב לאפשר את זכות הכישלון ליוצרים על מנת שיוכלו להתפתח ולהגיע למצוינות. זו המטרה שלי - לייצר אי מעבדתי שייתן תשובה שהיום לא ניתן למצוא בתיאטרון הממסדי".

   

  בשנים האחרונות ליוותה בארץ את תיאטרון הפרינג' תפישה לפיה מדובר ביצור כלאיים, שאמנם נמצא תחת כותרת פרינג', אך מהווה בפועל מסגרת שהיא בעצם יותר מבנה מאשר מרכז יצירתי. לדברי המנכ"לית החדשה של התיאטרון, היא רוצה לשנות את התפישה ולהפוך את המקום לכתובת עבור יוצרים וקהל. "הכוונה היא לייצר תוכנית ליווי והכוונה ליצירות, ליוצרים ולקבוצות שעדיין לא בשלות, ליצור חיבורים בין קבוצות לבמאים או למחזאים ובין עולמות ידע שונים ולאפשר לקבוצות שייבחרו על-ידי הוועדה האמנותית של התיאטרון לקיים חזרות על בסיס מקום פנוי באולמות התיאטרון".

   

  פלדמסר-ירון מבהירה כי היא אינה מתייחסת לתיאטרון תמונע וצוותא התל-אביביים או ל"מעבדה" הפועלת בירושלים כגופים מתחרים: "לכל אחד יש את הכיוון שלו שבא לידי ביטוי בבחירות האמנותיות של מנהליו האמנותיים. אני מאמינה בעבודה משותפת וחושבת שהפרינג' יכול להפוך להרבה יותר משמעותי הן מבחינת תקציבים והן מבחינת עשייה אם כל הגופים ישתפו ביניהם פעולה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פלדמסר-ירון: רוצה לצאת מהמסגרת
  לאתר ההטבות
  מומלצים