שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקס: צריך להיות יצירתיים אחרי שיש תינוק בבית

  מה קורה לחיי המין של זוג צעיר שזה עתה הרחיב את המשפחה? אתר האינטרנט 'בייבי סנטר' בדק את הסוגיה בקרב 20 אלף גולשים והעלה ממצאים מעודדים ברובם. השורה התחתונה: צריך להיות יצירתיים

  גם אם הסקס שלכם היה חגיגה מלווה בזיקוקי דינור, הצטרפותו של תינוק חדש לזוגיות מלווה לעיתים קרובות במיני רעידת אדמה. האם חיי המין שלכם אכן נידונים להיכנס לתרדמת חורף עמוקה עם הרחבת המשפחה?

   

  אתר האינטרנט 'בייבי סנטר' החליט לבדוק את אחד המיתוסים הגדולים של החיים המודרניים. הם שאלו את קהל הגולשים שלהם – 'הקבוצה הגדולה ביותר של הורים מצפים והורים חדשים שהתאספה על פני כדור הארץ' – מה באמת קורה כשנכנסים ילדים לקן האהבה הזוגי.

   

  בתוך פחות משבוע התקבלו 20 אלף תשובות לסקר (17 אלף נשים ו-3,000 גברים). הממצאים מעודדים. בשורה התחתונה, הזוגות הסקסיים ביותר הופכים להיות קצת יותר יצירתיים.

   

  הסקס שלפני והסקס שאחרי

   

  60% מהמשיבים מרוצים מהסקס שלהם בתקופת ההריון. 40% מהזוגות אומרים שלא הרבה השתנה בחיי המין שלהם, אבל אחד מכל חמישה זוגות מרגיש כמו פמלה אנדרסון וטומי לי. כלומר, חיי האהבה שלהם השתפרו כל כך, עד שהם מרגישים שוב כמו בירח דבש.

   

  עם זאת, 40% מהזוגות בהריון אומרים שחיי המין שלהם רדומים עד כדי כך, שמוטב היה להם לישון במיטות נפרדות.

   

  עוברים להילוך גבוה

   

  מי שאמר שנשים הרות מאבדות את העניין בסקס, לא דיבר עם הגולשים האלה. כמעט 70% מהמשיבים אמרו שרמת התשוקה של הנשים נשארה זהה או נסקה מעלה במהלך ההריון. והשמועה כאילו במהלך השליש השני של ההריון חלק מהנשים מרגישות כמו מכונת סקס, נכונה אצל שתיים מכל עשר. אצל כ-9% המכונה פעלה דווקא בשליש הראשון, ואצל עוד 9% זה קרה בשליש השלישי.

   

  רק כשליש מהנשים אמרו שהדחף המיני שלהן ירד בהריון. משיבים רבים אמרו שהנשים הרגישו לא בנוח או רע מכדי לעשות אהבה; אחרות הוגבלו בהוראה מפורשת של הרופא.

   

  או-או-או בייבי!

   

  אצל רוב הנשים לא היה שינוי ברמות האורגזמות במהלך ההריון, אך אצל 36% מהנשים ההריון היה הכרטיס לאורגזמות טובות יותר. או כפי שכתבה אחת הנשים: "האיכות הרקיעה לשחקים! זה באמת מדהים, הסגנון – אולימפי". וההסבר? רופאים אומרים שזרימת הדם לאזור החלציים עשויה להגביר את עוצמת האורגזמות בהריון.

   

  תנוחות מגוונות

   

  גיוון הוא התבלין הסודי של חיי המין של זוגות מצפים. וככל שההריון מתקדם, כך משנים רוב הזוגות את התנוחות כדי שיהיה להם נוח יותר.

   

  התנוחות המועדפות בזמן ההריון כוללות צד-לצד (37%), האישה מעל (35%), ואצל אלפי זוגות אחרים התנוחות המועדפות הן ה'דוגי סטייל' ו'סקס על קצה המיטה', כשהאישה שוכבת על הגב והגבר בעמידה. 30% מהזוגות פשוט לקחו את הזמן ועשו אהבה לאט יותר. 18% מהזוגות קיימו פחות יחסי מין בחדירה ועינגו זה את זה בדרכים אחרות. יותר מ-20% עשו יותר מין אוראלי בתקופת ההריון.

   

  חוזרים לפעילות

   

  כמחצית מהזוגות מילאו אחרי הוראות הרופא וחיכו עד החודש השני אחרי הלידה כדי לקיים יחסי מין (רוב הרופאים ממליצים להמתין ארבעה עד שישה שבועות). אך 20% היו חייבים לעשות את זה כבר בחודש הראשון – וזוג אחד אפילו הודה שחיכה רק יום אחד! 18% מהזוגות חזרו לעשות סקס שלושה-ארבעה חודשים אחרי הלידה, ורק 2.5% מהזוגות חיכו יותר מחצי שנה.

   

  מה השתנה?

   

  כשמונה מכל עשרה זוגות אמרו שהתינוק שינה את חיי המין שלהם. למרבה הצער, מחציתם תיארו את ההשפעה כשלילית. 30% מהזוגות מתארים את המצב כשדה קרב – הם אף פעם לא רוצים סקס באותו זמן. 23% אחרים פשוט מותשים מכדי לעשות אהבה, ומעדיפים לישון מאשר להוציא אנרגיה בין הסדינים. אצל 20% מהזוגות סקס הוא כמו הארץ המובטחת – הם חולמים על זה, אבל לא יכולים להגיע לזה. ואצל אחד מכל עשרה זוגות הורות היא בכלל אפרודיזיאק.

   

  יום שישי, את יודעת

   

  ליל שבת, עשר בלילה, התינוק ישן. מה אתם עושים? הבחירה הראשונה של ההורים הטריים לבילוי של ערב שבת היא לישון. לישון. לישון (כ-32%). כ-27% מהזוגות ינצלו את הזמן כדי לעשות אהבה, ו-24% יצפו בטלוויזיה או יראו סרט. רבים מהמשיבים כתבו שהם היו רוצים לשלב את כל האפשרויות, אחרים רוצים לעשות יחד אמבטיה ואחר כך סקס, וחלק גדול היו שמחים רק להתחבק.

   

  הורים סקסיים

   

  הורות היא דבר סקסי! בתשובה לשאלה האם המשיכה לבן הזוג שלך השתנתה מאז שהפכתם להורים, כמעט 85% מהזוגות אמרו שהם חושבים שבן זוגם סקסי כפי שהיה – או סקסי יותר – מאז שנולד הילד. רק 15% אמרו שהם חושבים שבן זוגם פחות מושך.

   

  משמרת לילה

   

  כמעט שישה מכל עשרה הורים עובדים על ביצועי הלילה שלהם אחרי שילדיהם נסחפו לעולם החלומות. שליש מההורים חוטפים רגעים קטנים של אינטימיות במהלך היום, למשל בזמן שהילד מנמנם או כשמישהו אחר שומר עליו. 7.5% מהזוגות מתחילים את היום בפעילות מינית.

   

  ישנים עם התינוק

   

  הורים צריכים לעשות מה שהורים צריכים לעשות. והסקרים מראים ששמונה מכל עשרה אבות ואמהות טריים ישנים עם התינוק באותו חדר, ולכן כשהדחף קורא, לא מפתיע שרוב המשיבים (כ-60%) נשארים היכן שהם נמצאים, ומקווים שלא יעירו את המלאך הקטן.

   

  פחות סקס – ההסברים

   

  תינוקות, כמו תינוקות, שותים הרבה אנרגיה ואוכלים המון זמן. כ-40% מההורים שמדווחים על ירידה בחזית הסקס אומרים שהם עייפים מכדי לעשות סקס. כמעט רבע מההורים אומרים שהחשק המיני שלהם הלך בדרכם של הדינוזאורים, ול-20% פשוט אין זמן לסקס. כ-16% מהנשים לא מרגישות נוח עם הגוף שלהן אחרי הלידה. כ-69% מהאמהות הטריות היו מעדיפות לקבל בחזרה את הגוף שהיה להן לפני הלידה מאשר את חיי המין שהיו להן. מאידך, האבות הטריים אומרים: תירגעו, אתן יפות מתמיד, אז בואו למיטה! 70% מתגעגעים לחיי המין שהיו להם לפני הלידה.

   

  יוזמה ברוכה

   

  מי יזם את האקט המיני הראשון אחרי הלידה? האבות מובילים (58%), אבל ב-42% מהבתים האמהות מגלות החלטיות ולוקחות יוזמה כמו הגברים, אם לא יותר מהם. אצל 21% ה'תקיפה' היתה הדדית, וב-21% נוספים האמהות היו היוזמות.

   

  מצב רוח סקסי

   

  תשכחו מארוחות ערב רומנטיות, פרחים, מתנות – זה כנראה עובד אצל זוגות נטולי ילדים. אם גבר רוצה יותר סקס עם בת זוגו, כל מה שהוא צריך זה לגעת, לחבק, לנשק ולעסות אותה, כך אומר רוב מוחץ (83%) של הנשים.

   

  ומה הדרך המהירה ביותר להעלות את טמפרטורת האהבה אצל הגבר? גם זה פשוט: רק תזמי סקס (45%), או תיכנסי למיטה עירומה (24%) או לבושה בלבנים סקסיים (16%).

   

  טיפים להורים לפעוטות

   

  אם כהורים טריים לא תמיד מצאתם זמן לסקס, בהמשך העסק רק הולך ומסתבך. הרבה יותר קשה למצוא זמן לעשות אהבה כשבבית מתרוצץ פעוט. איך בכל זאת עושים ולא מוותרים? באתר 'בייבי סנטר' ביקשו מהורים לפעוטות את הטיפים והטריקים הטובים ביותר שיעזרו לדחוס אל תוך סיר הלחץ גם קצת זמן לאהבה:

   

  • שבת בבוקר – בזמן שהילד שלכם צופה בקלטת הווידיאו האהובה עליו, אתם ובן זוגכם יכולים לצאת למסע הרפתקאות משלכם. הושיבו את הילד מול הטלוויזיה, ואוצו-רוצו לנצל את 10-15 הדקות שעומדות לרשותכם, מייעצת אחת האמהות. כמובן, זה עובד רק אם הילד בוגר מספיק כדי לעזוב אותו בבטחה לבד למשך זמן קצר.
  • קנו מנעול לדלת חדר השינה – "זו ההשקעה הטובה ביותר שעשינו, והדרך היחידה להבטיח מעט פרטיות בלילה", אומר אב לשני בנים.
  • שלחו את הילדים החוצה, אתם הישארו בפנים – "למדנו די מהר לקבל את ההצעות של בני המשפחה והחברים לשמור על הילדים", מספרת אם לשניים. היא ובעלה גילו שהרבה יותר קל למצוא מישהו שישמור על הילדים אם הם מקפיצים אותם לבית של השמרטף המתנדב. "יתרון נוסף, הבית שלנו ריק, כך שאנחנו יכולים ליהנות מזמן יחד לבד במיטה שלנו".
  • פשוט תעשו את זה! – אם תחכו שהתשוקה תשתלט עליכם, זה עלול שלא לקרות לעולם, אומרת אם לתאומים. כשבעלה מתקרב אליה כדי לעשות סקס, לעיתים קרובות היא אומרת 'כן' גם כשהיא לא לגמרי בעניין. התוצאה? "תשע מתוך עשר פעמים אני נושמת בכבדות ואוהבת את זה תוך 15 דקות".
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  התנוק נרדם? הבחירה הראשונה של ההורים היתה לישון גם כן
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים