שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפורנו ואנחנו: מה גורם לנו לצלם בין הסדינים?

  שני המפורסמים (או יותר) שהנציחו את עצמם מקיימים יחסי-מין, לא המציאו את הגלגל. סקסולוגית: "הם לא שונים מזוגות אחרים, שמגלים שכלל לא קל לשמור לאורך זמן על ריגוש מיני בין בני-זוג ונאלצים למצוא דרכים חדשות כדי לשמור על הגחלת"

  שלמה ב', מנהל חברת יבוא למנועי דיזל בשרון, לא מבין את פשר הסערה שעוררה הקלטת בה מדגימים זוג הידוענים הזוהרים איך הם עושים אהבה, ביניהם ועם בן/בת-זוג. "מותר לבנאדם לעשות עם גופו מה שהוא רוצה", מתעצבן שלמה, נשוי ואבא לשתי בוגרות, שנושא הצילום הארוטי מוכר לו היטב.

   

  שלמה, 51, שחי עם משפחתו בווילה רחבה, מוקפת חורשה שבירכתיה חונים רכבי המשפחה, אוהב לגוון את חיי המין שלו. בידיעת אשתו, מתרגמת ספרות מקצועית, הוא פורש מדי פעם לאורגיות הנערכות בבתים פרטיים, "ולפעמים", הוא מגלה, "גם שם מצלמים. לשימוש פרטי בלבד. כל אחד והקיק שלו".

   

  בחדר השינה של שלמה נשקפות מראות מהתקרה. "אני מת לראות את שנינו מתפתלים בסערת האקט המיני", הוא אומר. "זה מדליק אותי וגם את אשתי. לאחרים זה נראה אולי סוטה, אבל מי יגיד לי מה לעשות בצנעת חדר-השינה שלי? אני לא קורא לזה מאוויים חשוכים. אף-פעם לא אילצתי אף אדם, אישה או גבר, להיחשף או להצטלם בעירום בניגוד לרצונו. יש לי אהבה רבה כלפי אשתי, אבל היא פחות נדלקת מהגשמת פנטזיות מיניות".

   

  גברים מפנטזים יותר

   

  האם גברים ונשים שואפים לממש פנטזיות מיניות באותה מידה? מחקר שנערך באחרונה בארצות-הברית ובאנגליה בקרב 3,000 גברים ונשים בני 30-55, חושף כי לגברים יש פי שניים פנטזיות מיניות מאשר לנשים, בעיקר עם מספר נשים יחד. הם גם מדווחים, שבפנטזיה מינית אחת הם מסוגלים להחליף מספר בנות-זוג כדי "לגוון את המבחר".

   

  במחקר שמסקנותיו מתפרסמות בספר "התשוקה המסוכנת" (הוצאת אור-עם), מעידים 32 אחוז מהגברים שהשתתפו בו, כי היו להם כבר "לפחות 1,000 פנטזיות מיניות". הם מתמקדים בתיאור חלקי גוף נשיים השרועים בתנוחות פרועות חשקניות, משוללות כל הקשר רגשי, ומפנטזים על נשים שופעות שדיים, ירכיים וישבנים. נשים קלות להשגה, שאין להם כלפיהן כל מחויבות. בדומה לגברים, גם נשים מפנטזות על מין, אבל - על פי המחקר - הן נוטות לכלול בני-זוג מוכרים, מציירות קווי עלילה אירוטית ולעיתים משתוקקות למה שהסופרת אריקה ג'ונג כינתה בספרה "זיון ללא רוכסן". מהיר, זר ומנוכר.

   

  אל תוך סצינת הפנטזיה המינית מחלחלת גם הקלטת הלוהטת, שהופכת לעוד פיסת גיוון במשחק המיני ובתהליך ההתגרות. נרקיסיזם יש שם, לא רגשנות אינטימית. תאווה היא שם המשחק, גם אקזהיביציוניזם, העזה, והנצחה של היות כוכבי הקלטת כה נחשקים וכה ייחודיים.

   

  המטפלת המינית מרים ברנר, לא מתרגשת ממה שחשפה הקלטת הלוהטת: "זה לא בהכרח קשור לכך שהם סלבריטאים, וזה גם עניין לא כל-כך נדיר בקרב זוגות פעילים מבחינה מינית", היא אומרת. "אם זה מה שמעורר אותם מינית ומגוון את חיי המין שלהם – למה לא?"

   

  אילנה ארד-לוין, פסיכולוגית קלינית ויועצת מינית מוסמכת, מאמינה כי החוויה המינית, כמו כל חוויה אנושית, מתרחשת בתיאטרון של הנפש. ככל שהאבזור, התפאורה, האווירה והמשחק חזקים ונועזים יותר - החוויה מסעירה יותר.

   

  "אירוטיקה", היא מסבירה, "מבוססת בעיקרו של דבר לא רק על גבר ואישה שמקיימים יחסים מיניים, אלא הרבה על ההתכוונות, ההיערכות הנפשית והפנטזיות המוגשמות - בקיצור, המחזה מלאה של תיאטרון הנפש. כאשר בני-אדם מכלים את מלאי הפנטזיות הפרטיות שלהם, זה ביחס לזו וזו ביחס לזה, הם עשויים להוסיף אלמנטים נוספים לשם גירוי ועוררות. אפשר להוסיף בני-זוג, אביזרים, או סתם לצלם כדי לספק את ההערצה העצמית ואת יצר המציצנות.

   

  "אם בני-הזוג גם יפים ונערצים, הרי שצילום התנהגותם המינית מביא להגברת הריגוש בשלב ההתעלסות, שכן יש כאן פריצה של גבול המקובל, ופריצת גבולות יש בה תמיד מהמסעיר. לאחר מכן, בשלב הצפייה בקלטת, יש לכוכביה תגמול להערצת עצמם ויופיים, נושא חשוב מאוד עבור מי שמקצועם מבוסס על תצוגה עצמית".

   

  פגיעה אסורה בפרטיות

   

  כל נושא הדיון הציבורי בחשיפת קלטת האהבה ופירוט הסצינות האירוטיות המצולמות בה, מכעיס את הסקסולוגית גילה ברונר, ממנהלי המרכז החדש לרפואה מינית בבית-החולים "שיבא" בתל-השומר. "זוהי פשוט פגיעה בפרטיות של בני-הזוג. כל אדם זכאי לעשות בצנעת חדריו כטוב בעיניו, לפי חפצו וחשקיו, ואין זה מעניינו של איש מלבדם לדון בכך".

   

  גם ברונר לא סבורה שצילום עצמי בעת אקט מיני הוא נחלתם של זוג הסלבריטאים מתל-אביב. "הם אינם שונים מזוגות אחרים. בחדר השינה האינטימי שלהם הם מגלים את האמת הלא-נעימה, שבימינו כלל לא קל לשמור לאורך זמן על ריגוש מיני בין בני-זוג. השיגרה והשחיקה היומיומיות פוגעות בחשק המיני שלהם ונוגסות בו. כך הם נאלצים, ככולנו, למצוא דרכים חדשות כדי לחזר, לעורר ולשמור על הגחלת המינית. ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת כיום לצלם במצלמה דיגיטלית רגעים אינטימיים מאוד במהלך האקט המיני, ואין כאן הסתכנות, כבעבר, שהסוד ייחשף בעת פיתוח הסרט במעבדת צילום".

   

  - האם גם הצילום עצמו מעורר מינית?

   

  "קיים כאן גירוי בשתי רמות: הפעילות המינית עצמה, מול עדשת המצלמה, הופכת להיות חלק מגרה ובלתי נפרד מהמשחק המקדים. לכך מיתוסף הריגוש של הצפייה בצוותא בחומר המצולם. שני היבטים מיניים אסורים-כביכול, שבדרך-כלל לא נהוג לבצעם בפומבי: חשפנות ומציצנות. כל זה יוצר ריגוש עז".

   

  ד"ר מיכל זיידיס, פסיכולוגית קלינית ומטפלת מינית מוסמכת, סבורה שצילום עירום שמביע מיניות, הוא, לפני הכל, אמנות. "נראה לי שצילום עצמי בפוזות מיניות שכיח למדי, ולאו דווקא בקרב סלבריטאים. פשוט על המצטלמים האחרים לא מדווחים. הפעם מדובר בזוג חתיכי ויפה, כך שהרעיון לצלם סרט אינטימי על עצמם נשמע סביר. חוץ מזה, אנשים מוציאים ממון רב להנציח את החתונה שלהם, אז מדוע לא להנציח את אירועי המיטה? בכלל, לצילום בעירום יש להתייחס כמו אל אמנות. אמנים רבים הנציחו בציור, בפיסול או בשירה את עצמם ואת בני-זוגם, בעירום ובסיטואציות אירוטיות שונות, ולמזלנו אפשרו לכולנו ליהנות מהתוצאות בטובי המוזיאונים בעולם".

   

  צופים ולומדים

   

  גם ד"ר רונית אלוני, מנהלת מרפאה לטיפול מיני באמצעות סרוגייט, לא מופתעת מעניין הצילומים. "זוגות לא מעטים משתעשעים במשחק הזה, ולפעמים אפילו מתחפשים במיוחד לצילומים האירוטיים האלה. אחר-כך הם נהנים לצפות בעצמם ולהעשיר את החוויות המיניות שלהם. לצילום וידיאו יש יתרון על מראות תקרה, כי תוך כדי תהליך אפשר לשכוח ממנו ואז לשקוע בחוויה הסקסואלית מבלי להפריעה, ואחר-כך לבחון בנוחות את הצילומים הסוערים בתקווה להתגרות מחדש.

   

  "במקרה של שני המפורסמים, שרגילים להיות עסוקים בעצמם ובגופם ולחיות בתחושה שגופם מגרה אחרים, ייתכן כי גם בהם מתקיים הצורך להתענג מעצמם, לפחות כמו שאחרים מתגרים מהם. צריך עם זאת לזכור, שבאותה מידה שההתנסות הזו יכולה לגרות, היא מסוגלת - אצל זוגות אחרים - דווקא לכבות את החשק המיני. יש מי שיאמרו בכלל שבמקרה הזה היתה בכלל משאלה סמויה שהסרטון יימצא, אחרת מי היה יודע על הקלטת, אלא אם המשתתפים עצמם פרסמו את עובדת קיומה? הייתי מהמרת שזו משאלה סמויה אצל אחד מהגברים שהשתתפו בחגיגה".
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שקט, מצלמים. פנטזיות בחדר המיטות (או באמבטיה)
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים