שתף קטע נבחר

"זהו קשר לטפול אשמה"

פרופ' עמנואל גרוס, מומחה למשפט פלילי: העבירה שמשתמעת לכאורה מ"פרשת פריצקי" היא קשירת קשר לעבור עבירה. מדובר בניסיון לטפול אשמת שווא על אדם, עבירה הנושאת עימה עונש מאסר

"אם אכן הציע השר יוסף פריצקי לחוקר להכשיל את השר אברהם פורז בהתנהגות שיש בה גוון פלילי, המשמעות של ההצעה היא מבחינה משפטית קשירת קשר לעבור עבירה. מדובר בעבירה של טפילת אשמת שווא על אדם והדחתו של החוקר לעבור עבירה של טפילת אשמת שווא".

 

כך אמר אמש (ד') ל-ynet פרופ' עמנואל גרוס, מומחה למשפט פלילי מאוניברסיטת חיפה. 

 

 

"אם ניסיון השידול לא צלח, מדובר בעבירה של ניסיון, וגם היא עבירה פלילית. צריך לשים לב לכך שמדובר בחברי כנסת (אז הם לא היו שרים), כשהאחד מנסה להכשיל את חברו וזו התנהגות שלדעתי בהחלט יש עימה קלון. אפילו אם 'רק' היה חבר כנסת, והיה עומד לדין ומורשע, סביר שלא היה יכול להמשיך להיות אפילו חבר כנסת".

 

לדברי פרופ' גרוס, עבירת קשירת הקשר לטפול עבירת שווא, היא עבירה הנושאת עונש מאסר. "כשמדובר בשר שמואשם בעבירה כזו, אם יוגש נגדו כתב אישום, ראש הממשלה צריך להשעות אותו מחברותו בממשלה.

 

"יכולה להיות מצידו של פריצקי תשובה - אז מה בכך, אז הדחתי מישהו שינסה לבדוק את נכונותו של אדון פורז לעשות משהו פלילי, ונניח שהוא לא התפתה, בדקתי אותו, ולא קרה כלום. אך זה לא כך. מבחינת החוק, אם אתה מנסה להדיח אדם למעשה עבירה, יש עבירת שידול או ניסיון לשידול", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
פרופ' עמנואל גרוס
צילום: צביקה טישלר
צילום: סבסטיאן שיינר
יוסף פריצקי
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אלכס קולומויסקי
אברהם פורז
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים