שתף קטע נבחר

מצפון פצ"ר

איפה הצפין הפרקליט הצבאי הראשי את מצפונו, ואם אי אפשר למוצאו, למה נבחנת מועמדותו לפרקליט המדינה?

הגיעה אלי שמועה, ואני מקווה שזוהי שמועת שווא, שהפרקליט הצבאי הראשי, האלוף מנחם פינקלשטיין,  מועמד להיות פרקליט המדינה. התחלחלתי, או כדברי איוב: פחד קרעני וכל עצמותי הרעיד. האיש הזה רוצה למחוק מקיומנו לחלוטין את הערך "מצפון" - כמובן מתוך פטריוטיות.

 

הוא לא העמיד לדין רוצחי ילדים, נשים ואזרחים חפים מפשע ביריות צלפים מהגב. לכל היותר הסכים להגיד "סליחה, טעינו". הוא לא העמיד לדין מתעללים בנשים הרות ובזקנים נשענים על מקל במחסומים הרבים שהוקמו למען הקשות על חייהם של בני המקום ואין בינם לבין ביטחון ולא כלום.

 

עונשים כבדים והחרמות רכב מוטלים על נהגים שעוברים בכבישים שהם "ליהודים בלבד", למרות שאין סימון על איסורי מעבר. גם הנימוק להעדר סימון הוא מאוד פטריוטי: "כתב חוץ יכול לצלם סימון כזה ולהראות לעולם את 'מנהגי הגזענות' שלנו, וזאת בשל חוסר הבנתו את צורכי הביטחון בישראל או סתם מאנטישמיות". נפלא!

 

בחברון נכנסו אנשינו הנפלאים למספרה, היכו את הספר ועוזרו, גילחו את ראשיהם ושפמם ולאחד מהם גם את הקרקפת.

שאלתי את הפרקליט אם זה לא מזכיר לו כיצד הקלגסים "גילחו" ליהודים את זקנם, והוא השיב: "כן ,זה באמת נורא, ממש מזעזע", אבל דבר לא נעשה בנדון.

 

מאידך, ידו רמה ופועלו רב ברדיפת כל איש ואשה שמעלים על דל שפתותיהם את הערך "מצפון". זה שנתיים שהוא ואנשיו בפרקליטות הצבאית מתעללים בכל מי שמנסה בחייו ובמעשיו להיות נאמן לערכים שביתו ובית ספרו הקנו לו. לערכים שהיהודים בארץ ובעולם מתגאים בהם, ואשר כנראה לא חלים על "הצבא הכי מוסרי בעולם".

 

כנראה שאצל הפרקליט הצבאי הראשי ואצל חבר עוזריו, אותם ראיתי בבית הדין הצבאי, צינים, מתנשאים ובזים לקורבנותיהם, המצפון כל-כך צפון שאפילו בולדוזר של צה"ל לא יחשוף אותו.

 

400 עצים נגדעו בלילה אחד. הכל אמרו "נורא" - וזהו. האם מישהו מאמין שנעשתה איזו חקירה בנושא? המציאות והטיפול בה מעידים כמאה עדים שהדבר נעשה מתוך הסכמה שבשתיקה במקרה הטוב או בשיתוף פעולה של הצבא, במקרה הסביר יותר. שהרי זה משרת את המתנחלים ואת הרבנים המטיפים לגזלת קרקעות בשם השם.

 

לפרקליטות הצבאית אין עניין לעסוק באלה. הם במרדף אחרי אנשי מצפון. מבין רוצחי הפלסטינים איש לא נשפט לשנת מאסר, ובמתעללים ובגונבים מדירות פרטיות איש לא נגע. ראינו את "מנוחת הלוחם" ברפיח בדירה פרטית על ספה מהודרת לאחר שגרש משם את בני הבית ובטרם פוצץ אותו. אלה ילדינו היקרים, המגנים על המולדת מפני אנשים מושפלים, נרדפים, מורעבים ומנושלים על-ידינו, וזאת בפקודת הצבא "הכי מוסרי בעולם".

 

כל זאת, כמובן, כדי להגן עלינו מפני פלסטינים חסרי כל שרוצים לזרוק אותנו לים. הפרנויה היהודית. קל להפחיד אותנו ולהפוך אותנו לכובשים בזויים, לגזלנים ולמתעללים, בשם "זכות הקיום היהודית".

 

לאור זאת, אפשר להבין מדוע לאחר יותר משנה של מאסרים ומעצרים, גזרו על סרבני המצפון, המעוניינים להתגייס לשירות לאומי עונש שלא היה כמוהו – שנת מאסר. הוד מעלתו הפצ"ר מוכן להקשיב לבקשה להקלת העונש רק אם יוכל לדרוך עליהם כמנצח: הוא דורש שהם יביעו חרטה. שהרי, כאמור, מצפון חייב להיות צפון ולא מצפן לדרך חיים.

 

עכשיו הוא רודף גם בנות. למרות שהחוק קובע כי לנשים מותר להשתחרר מטעמי דת ומצפון, הוא לא סולח ולא מוותר לדוברות בשם מצפונן, משום שהדת היא אצלנו, ואף אצלו, מעל לחוק, והמצפון צריך להישאר צפון. הרי גם מונעים מבנות אלו לשרת בשירות לאומי, מחשש ש"יקלקלו" את הבנות הדתיות. מה עוד שכל ההסדר של שירות לאומי הוא דרך המפד"ל, והרבה כסף זורם לקופתה של מפלגה זו ממשרד העבודה או משרד אחר (לא הביטחון) מכוח ההסדר הדתי-יהודי ששמו שירות לאומי.

 

יש להניח שהפרקליט המועמד לתפקיד פרקליט המדינה, ואשר אף דובר בו כשופט עליון, היה גוזר מאסר עולם על מרתין לותר קינג, שהתקומם על הגזענות נגד שחורים, ואת המהטמה גנדי היה דן לסיכול נקודתי בטרם הספיק לומר דבר. שהרי רק לרבנים מקבלי משכורת מהמדינה מותר לעורר את הציבור למרד במלכות תוך שימוש מצחיק במושג דמוקרטיה.

 

למעשה, אני זועקת הושיעו! אל יעשה לנו היועץ המשפטי לממשלה את הרעה הזאת וימנה את האיש הזה לפרקליט המדינה. האמן לנו מר מזוז, רע, רע מאוד לנו בלא התוספת הזו. יש בינינו רבים המעדיפים את הנביא ישעיהו על מעשי יהושע בן נון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים