שתף קטע נבחר

ספר חדש: הסיפור של רחוב ביאליק

במלאות 70 שנה לפטירתו של ח"נ ביאליק הוציאה חוקרת תולדות ת"א, שולה וידריך, ספר המתעד את סיפורי הבתים ברחוב הקרוי על שמו

השבוע, במסגרת האירועים לציון 70 שנה למותו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, יצא לאור הספר "ביאליק הרחוב" מאת חוקרת תולדות ת"א, שולה וידריך.

 

וידריך, שגדלה בקרן הרחובות שיינקין ופיירברג ומגדירה את עצמה "שנקינאית", חוקרת זה שנים את תולדותיה של העיר העברית הראשונה. וידריך היא אנציקלופדיה מהלכת בכל הקשור בתל אביב, ואפילו לבתה קראה "לי תל אביב".

 

הספר מביא את את סיפור כל הבתים ברחוב ביאליק (אחד מהם הוא כידוע ביתו של ביאליק עצמו) - לכל בית קיים (או לשעבר) מוקדשים עמוד או שניים ובהם פרטים על הדיירים, האדריכל המתכנן, סגנון הבנייה והאירועים שהתרחשו בו במרוצת השנים. את סיפורי הבתים מלוות תמונות מפעם ומהיום וכן ציוריו של הצייר איתן ירקוני ורישומיו של האדריכל סרג'יו לרמן, לשעבר אדריכל העיר תל-אביב.

 

בעזרת הספר תוכלו לגלות מה משותף למנהיגת המתנחלים דניאל וייס ולקברניט אל על עודד אברבנאל, איך הפך בית-מלון כושל לאחד המרכזים הפוליטיים החשובים בארץ, מדוע הפך ביאליק ל'רחוב של רופאים' ומי הוא הרופא שנאבק להצלת חייו של אדולף היטלר במהלך מלחמת העולם הראשונה, וכמובן סיפורים על ביאליק ועל הצייר ראובן

 

לצד מחקריה של וידריך, מתפרסמים בספר מאמרים הקשורים ברחוב. בין השאר, מנתח האדריכל ניקי דווידוב (ממתכנני "לב תל-אביב"), את מעמדו הייחודי של רחוב ביאליק ומציג את בניין העירייה הישן כסוג של "קתדרלה עירונית"; ד"ר טל מוזס-אלון מספרת על גינת בית ביאליק וד"ר עירית עמית-כהן ממליצה להפוך את רחוב ביאליק ל"פארק בנוי".

 

'ביאליק הרחוב', הוצאת 'פורת', מחיר מומלץ: 85 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספר. מלא סיפורים חביבים
עטיפת הספר
ח"נ ביאליק. 70 שנה למותו
צילום: זולטן קלוגר, לע"מ
צילום: איי פי
בית באוהאוס ברח' ביאליק
צילום: איי פי
מומלצים