שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "לבייב הוא המשקיע הזר החשוב ביותר באנגולה"
  נשיא חברת אינדיאמה, המנהלת את כריית היהלומים באנגולה: בשנה הבאה יוקם באנגולה, בשיתוף עם לבייב, מפעל ליטוש ראשון ובנק השקעות שישקיע בכרייה. לבייב: "ככל שנלטש יותר באפריקה, נספק יותר תעסוקה לעובדי תעשיית היהלומים הישראלית"

  "אנחנו, אנשי העסקים, מגיעים למקומות שפוליטיקאים לא מגיעים אליהם. אנחנו מנסים להעמיד את ישראל על המפה מכיוון שלישראל אין שוק מקומי וכל הכלכלה שלה סובבת סביב הייצוא", כך אמר איש העסקים לייב לבייב, במהלך כנס בינלאומי של הבורסה ליהלומים ומכון היהלומים הישראלי שנערך ברמת-גן.

   

  לבייב אמר עוד, כי "העובדה שאנחנו מקימים מלטשות ומפעלי יהלומים באפריקה לא מאיימת על המפעלים הקיימים בישראל. להיפך, ככל שנלטש יותר באפריקה נספק יותר תעסוקה לעובדי תעשיית היהלומים הישראלית".

   

  בהתייחסו לשאלה אם יש סיכוי שימצאו יהלומים בארץ ואם מישהו בודק זאת אמר לבייב: "כל יהודי הוא יהלום בפני עצמו מכיוון שהקדוש ברוך נתן לנו את החוכמה ואנחנו יכולים להפוך אותה לכסף".

   

  "לבייב הוא הבולט מכולם"

   

  בנאום בפני באי הכנס, אמר מנואל ארנאלדו דה סוסה קלאדו, נשיא חברת אינדיאמה, החברה הממשלתית המנהלת את כריית היהלומים באנגולה שבאפריקה: "אנגולה מאפשרת ל-34 חברות זרות מ-8 מדינות שונות לעשות עסקי יהלומים בתחומה, ואולם הבולט מכולם הוא לב לבייב הישראלי".

   

  קלאדו הוסיף, כי "עסקינו עומדים בפני קפיצת מדרגה, כיוון שבשנה הבאה יוקם באנגולה מפעל הליטוש הראשון, בשיתוף פעולה של אינדיאמה עם קבוצת לב לבייב, וכן יוקם בנק ההשקעות הראשון שישקיע בכרייה באנגולה, גם הוא בשיתוף פעולה עם לבייב.

   

  "לבייב גם עומד לעזור לנו בתחום החשוב ביותר: חלוקה ריאלית של העושר הנובע מהיהלומים. במסגרת השותפות עם אנשי העסקים הזרים, ובמיוחד עם לבייב, אנחנו מכשירים בימים אלה כוח אדם אנגולי בתחום שיווק היהלומים", אמר קלאדו.

   

  לבייב וחברת היהלומים הממשלתית של אנגולה יפתחו לראשונה בישראל משרד לשיווק ישיר של יהלומי גלם מאנגולה..

   

  "קרובים למחזור של מיליארד דולר הכנסות"

   

  קלאדו ציין כי "אנגולה מפיקה 6 מיליון קראט של יהלומים, 10% לתעשייה והשאר לתכשיטים, ואנחנו קרובים מאוד למחזור הכנסות של מיליארד דולר".

   

  לדבריו, "עסקינו עומדים בפני קפיצת מדרגה, כיוון שבשנה הבאה יוקם באנגולה מפעל הליטוש הראשון, בשיתוף פעולה של אינדיאמה עם קבוצת לב לבייב,

  וכן יוקם בנק ההשקעות הראשון שישקיע בכרייה באנגולה, גם הוא בשיתוף פעולה עם לבייב. ביום רביעי הקרוב אנחנו עומדים לחנוך את משרדי הקבוצה שאנחנו מקימים עם לבייב באנגולה.

   

  "לבייב גם עומד לעזור לנו בתחום החשוב ביותר: חלוקה ריאלית של העושר הנובע מהיהלומים. במסגרת השותפות עם אנשי העסקים הזרים, ובמיוחד עם לבייב, אנחנו מכשירים בימים אלה כוח אדם אנגולי בתחום שיווק היהלומים", אמר קלאדו.

   

  בהתייחסו לעובדה שאנגולה אינה מאפשרת למשקיעים זרים, ובראשם מונופול היהלומים העולמי דה-בירס, לבצע עבודות כרייה במדינה, אמר קלאדו: "הכלכלה האנגולית פתוחה והחקיקה האנגולית פתוחה, אבל אני מבקש מכם שתבינו שיש כמה עלבונות ומשקעים כלפיכם היהלומנים. מדינתנו נחרבה גם בגלל היהלומים. ההכנסות שהופקו מהיהלומים בצורה לא חוקית הרסו את מדינתנו ולכן נדרשנו לעשות כמה צעדים. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאבד את השלום שהושג בכל כך הרבה קורבנות".

   

  "לכן", אמר קלאדו, "לעיתים יש הבדל בין המצב המשפטי באנגולה לבין מדינות אחרות. אנחנו לא סוגרים את הדלת בפני משקיעים זרים. עובדה היא שאנחנו נותנים לזרים לעסוק בליטוש ובבנקאות של יהלומים ובקרוב נקים חברה ללוגיסטיקה שתיתן תמורה תמיכה וסיוע בתחום היהלומים.

   

  "אני מזמין אתכם היהלומנים לבוא לאנגולה ולראות את הפוטנציאל העצום שמחכה לכם שם ומבקש שתביאו איתכם את נשותיכם כדי שיהיה לכם למי לקנות את היהלומים", אמר קלאדו.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים