שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנהלי הורדות נבחרים
  DownloadPlus! 0.075 GetRight 5.1 Internet Download Manager 4.01 Go!Zilla 4.11 
  מנהלי הורדה רק נראים כמו תוכנות מיושנות בעידן שיתוף הקבצים, אך דומה כי הם רלוונטיים יותר מאי פעם. גולשים רבים מוצאים עצמם מורידים תוכנות מהאינטרנט, שומרים פה קובץ ושם תמונה - למה לא לייעל את התהליך ולהאיץ אותו. הנה כמה מן התוכנות המומלצות

   

  DownloadPlus! 0.075

  !DownloadPlus היא תוכנת הורדות מבוססת קוד פתוח, הכוללת בתוכה גם דפדפן מובנה ומטמיעה עצמה בתפריט הקליק הימני של הדפדפן אינטרנט אקספלורר. כדי להשתמש בה לאחר ההתקנה, יש להציב את העכבר על הקישור של הקובץ המבוקש, ללחוץ על קליק ימין ולבחור באפשרות Download with DownloadPlus!.

   

  התוכנה מחלקת כל קובץ לשמונה חלקים, לכל היותר, שיורדים במקביל, ותומכת ב-99 הורדות של קבצים במקביל. ניתן לבצע איתה הורדות מתוזמנות לתאריך או שעה קבועים מראש, וכן להורות לה לנתק את החיבור לאינטרנט לאחר סיום ההורדה, למקרהשאתם מעוניינים להוריד קבצים בזמנים שהרשת פנויה יותר.

   

  !DownloadPlus מאפשרת לצפות בקצבי ZIP בטרם ההורדה, וכוללת מצב בדיקת מידע, שאמנם מאט את ההורדה אך מוודא כי מדובר בקובץ ונתונים תקינים. בכל פעם שתעתיקו כתובת אינטרנט (URL) הכוללת בתוכה הפניה לקובץ EXE, יקפוץ לפניכם חלון של התוכנה וישאל האם אתם מעוניינים להיעזר בשירותיה לצורך ההורדה.


  DownloadPlus! 0.075
   

  ההורדה עצמה של קובץ בגודל 2 מגהבייט, ארכה 17 שניות, כאשר בחלונית ההורדה ניתן לצפות בהתקדמות ההורדה, ולאחריה לפתוח את התיקיה בה אוחסן הקובץ או להריץ אותו באופן מיידי. במקרה וחלה תקלה כלשהי בתהליך, התוכנה מייצרת קובץ HTML ובו פירוט הבעיה.

   

  אגב, אם הורדתם קובץ מדיה כלשהו - תמונה, שיר או סרט - תוכלו לצפות בו בחלונית התצוגה המקדימה שבתוכנה. את ההורדות ניתן להשהות, לבטל, ולהתחיל מחדש בכל עת, הן ברמת הקובץ הרגיל והן בצורה כוללת.

   

  באתר הבית של התוכנה ניתן למצוא פורום די פעיל, עם כמה מאות הודעות ואפשרות לשלוח דואר אלקטרוני ישירות למפתח.

   

  יתרונות: תוכנה קלה ופשוטה שעושה את העבודה במהירות.

  חסרונות: הממשק פשוט למדי ואינו מציע יכולות נרחבות.

  ציון:
  ארבע כוכבים וחצי

  גירסה: 0.075.

   

  רישיון: GPL (קוד פתוח).

   

  גודל הקובץ: 2.12 מגהבייט.

   

  מערכות נתמכות: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  חזור למעלה
  GetRight 5.1

  GetRight היא תוכנת הורדות פופולרית ומוכרת, שכוללת אינספור יכולות, כגון חייגן מובנה, אפשרות לכיבוי המחשב בתום ההורדה, אפשרות לבדיקת אמינותה של כתובת אינטרנט, עדכון אוטומטי, וסינכרוניזציה עם שרתים או אתרים ספציפיים, על מנת לוודא מעל לכל ספק שהתוכנות או הקבצים שברשותכם מעודכנים למשעי.

   

  התוכנה מקלה על חיי מורידי הקבצים המקצועיים והחובבניים כאחד, ומאפשרת ביצוע הורדות בצורה פשוטה וידידותית מחד, תוך שהיא תומכת במגוון תכונות מתקדמות מאידך. בין השאר תמצאו בה את הכלים הבאים:

   

  אפשרות לכתיבת תסריטי הורדה קבועים, נניח לצורך עדכוני חדשות או בורסה; יש לה דפדפן מובנה, והיא מסוגלת לספק מידע לגבי "טריות" הקובץ וגודלו עוד בטרם ההורדה. התוכנה מאפשרת לדרג את הקבצים המורדים על פי חשיבותם, וניתן לבקשה לחפש גם מקורות הורדה חלופיים באתרי מראה.


  GetRight 5.1
   

  אם אתם מוטרדים מהאטת החיבור ו"גניבת" רוחב פס על ידי התוכנה, תוכלו להגביל את מהירות ההורדה שלה לקצב מסוים, באמצעות תכונת ה-Speed Limit החביבה. שימו לב שהתוכנה מטמיעה עצמה כמובן בדפדפן אינטרנט אקספלורר, לא באמצעות תפריט הקליק הימני, אלא על ידי "לכידת" הורדות בעת בחירה ב-Save As.

   

  המסך המרכזי של GetRight יציג בפניכם רשימת קבצים שהורדו לאחרונה בהצלחה וכן את רשימת כתובות האינטרנט מהן ירדו. ניתן לייבא או לייצא מהתוכנה רשימות הורדה, לצורך שימוש במחשב אחר למשל, וחלון ה-Configuration שלה עשוי להעסיק אתכם במשך שעות של כיוונונים. 

   

  ניתן להגדיר משלוח של דואר אלקטרוני בסיום ההורדה, לסרוק את הקובץ באמצעות תוכנת אנטי וירוס המותקנת במחשב, לפתוח אתר באינטרנט או להריץ תוכנה כלשהי. 

   

  באשר למהירות, GetRight הגיעה למקום מכובד מבין התוכנות שבדקנו, עם הורדת קובץ של 2 מגהבייט במשך 19 שניות. 

   

  באתר החברה ניתן למצוא רשימת FAQ ומדריך למשתמש, וגם לתוכנה עצמה מצורף קובץ עזרה מכובד ונוח. מהאתר תוכלו גם להוריד תוספים שונים וערכות עיצוביות, שיעשירו את התוכנה עוד יותר ממה שהיא בבסיס.

   

  יתרונות: כלי עתיר תכונות ונוח לעבודה.

  חסרונות: מחייב מעט כיוונונים לפני תחילת ההורדה.

   

  ציון:
  ארבע כוכבים וחצי

   

  גירסה: 5.1.

   

  רישיון: Shareware. נסיון ל-30 יום ואחר כך 25 דולר.

   

  גודל הקובץ: 2.93 מגהבייט.

   

  מערכות נתמכות: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  חזור למעלה
  Internet Download Manager 4.01

  Intenet Download Manager היא אפשרות חביבה נוספת לחובבי ההורדות, ואף היא מציעה שלל אפשרויות מתקדמות מלבד הורדה פשוטה של קובץ, כמו חלוקה נוחה של הקבצים לקטגוריות ותיעוד מדוקדק של היסטוריית ההורדות.

   

  התוכנה משתלבת בדפדפן IE, אופרה ומוזילה (ואפילו בנטסקייפ הנשכח) בשתי רמות, על ידי לכידת נסיונות הורדה והעברתם דרך מנגנון ההורדה שלה, או באמצעות ה-Advanced Browser Integration הכולל יכולות מתקדמות, כגון בניית רשימת קישורים להורדה, הורדת כל קובץ שהוא באמצעותה (כולל קבצי HTML) ועוד.

   

  ניתן לבחור, באמצעות קיצורי דרך, לא להוריד קובץ ספציפי באמצעותה, או לקבוע אתרים קבועים שמהם יש לבצע את ההורדה בלי עזרתה, כמו למשל באתר Windows Update, הכולל התקנה משולבת בהורדה.

   

  ניתן להגביל את מספר ההורדות המרבי, שעות ההורדה המורשות ומהירות ההורדה הרצויה, ולבקש ממנה לסרוק קבצים באמצעות אנטי וירוס המותקן על המחשב. IDM מאפשרת קבלת חיוויים קוליים על סיום ההורדה בהצלחה (או כשלון), ותומכת גם בהורדה מאתרים הדורשים שימוש בשם משתמש וסיסמה לכניסה והורדה של קבצים.

   


  IDM Internet Download Manager

   

  בסיום ההורדה תציג IDM מעין חלונית סיום, שמציינת היכן נשמר הקובץ, מה גודלו ושמו ומתעניינת האם תרצו להפעילו. יפה מצידה. גם בתוכנה הזו ניתן לייבא ולייצא רשימות הורדה מאתרים, או לשימוש במחשב אחר עליו היא מותקנת, או בפורמט טקטס, שמתאים לכל מנהל הורדות אחר.

   

  קובץ העזרה שמגיע איתה יעיל למדי, ונתמך גם על ידי מדריך למשתמש והסבר פרטני באתר החברה, אליה ניתן לפנות ישירות בדואר האלקטרוני.

   

  הורדת קובץ בגודל 2 מגהבייט ארך ב-IDM 11 שניות בלבד, ללא ספק אלופת ההורדות מבין התוכנות שבדקנו.

   

  יתרונות: תוכנה מהירה במיוחד, שתומכת גם בדפדפנים שאינם IE.

   

  חסרונות: לא ממש הצלחנו למצוא.

   

  ציון:
  חמש כוכבים

  גירסה: 4.01 Build 6.

   

  רישיון: Shareware. נסיון ל-30 יום ואחר כך 29.95 דולר.

   

  גודל הקובץ: מגהבייט.

   

  מערכות נתמכות: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  חזור למעלה
  Go!Zilla 4.11

  Go!Zilla היא אחת מהתוכנות הוותיקות בז'אנר, ובימי הקדם של האינטרנט נחשבה למשובחת למדי. כיום היא מציעה לא מעט יתרונות, אך נראה כי התברגנה, וחבל שכך.

   

  חוסר שביעות הרצון מהתוכנה מתחיל כבר בהתקנה, בעוד שיריבותיה מצהירות על כל בייט שמוחדר למחשב, Go!Zilla בוחרת לנסות ולהתקין לנו גם דפדפן בשם Smart Explorer, שעשוי להיות המענה לצרותינו - אבל לא ביקשנו אותו. מלבד זאת, היא מחייבת אותנו להתקין גם חוסם פרסומות קופצות שהיא חפצה ביקרו, ששוב, ייתכן כי הוא נפלא ונהדר - אבל יש לנו כבר אחד משלנו. לא תודה.

   

  אבל למרות שהתחלנו ברגל שמאל, החלטנו לתת לה צ'אנס נוסף. מצאנו שהיא מאפשרת הפעלת חיוג לצורך הורדה, וכן תומכת ב-RAS, כלומר, חיוג מרחוק למחשב עליו היא מותקנת והפעלת ההורדה מהבית למשל - אפשרות חביבה בהחלט. כמו כן, היא מאפשרת, בדומה ל-IDM, גישה לאתרים באמצעות שם משתמש וסיסמה מוגדרים.

   
  Go!Zilla Gozilla

   

  בעת הורדת קבצים, התוכנה מקפיצה חלון המשתהה על המסך חצי דקה, במהלכה ניתן לבחור אם לבצע את ההורדה מיד או במועד מאוחר יותר, אם לעקוף את התוכנה או לבטל כליל את ההורדה. בחלון זה ניתן גם לקבוע היכן יישמר הקובץ. מה רבה היתה אכזבתנו כשפעם אחר פעם היא הודיעה לנו שלא ניתן להוריד את הקובץ עקב בעיות בחיבור.

   

  מאחר ולא היתה לכך שום אחיזה במציאות - נאלצנו להודות שמשהו רע קרה לחביבת הקהל של פעם. למרבה הצער, הצ'אנס שהחלטנו לתת לה התפספס שוב ושוב. התוכנה אינה נוחה לשימוש, קובץ העזרה שלה מוביל אותנו לאתר בלתי פעיל, היא כבדה על המחשב ועל חיבור האינטרנט והכי גרוע - ממציאה תקלות בעת ביצוע הורדות.

   

  תודה. לא.

   

  יתרונות: קשה למצוא.

   

  חסרונות: חוץ מאלה שמנינו, היא גם מגיעה עם ממשק לא ברור.

   

  ציון: 
  שתי כוכבים שני כוכבים

  גירסה: 4.11.39.

   

  רישיון: Shareware. נסיון ל-30 יום ואחר כך 29.95 דולר.

   

  גודל הקובץ: 4 מגהבייט.

   

  מערכות נתמכות: כל גירסאות Windows.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מנהלי הורדות נבחרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים