שתף קטע נבחר

זה מדעי: צפייה בטלוויזיה בילדות פוגמת בבריאות

חוקרים מניו זילנד מצאו קשר בין צפייה מרובה בטלוויזיה בילדות, לבין רמת סיכון גבוהה לכולסטרול, השמנת יתר, וכושר גופני ירוד בבגרות. ממליצים: להגביל את צפיית הילד עד לשעה ביום

הילד שקוע מול הטלוויזיה? בריאותו בסכנה, כך על פי מחקר חדש שערכו חוקרים מניו זילנד. המחקר שטוען כי צפייה ממושכת מול המרקע מגבירה את הסיכון לבעיות בריאות בבגרות, פורסם בגליון החדש של כתב העת הרפואי The Lancet.

 

צוות החוקרים מאוניברסיטת אוטאגו חקר 1000 מבוגרים אשר נולדו בעיר דונדין בתחילת שנות השבעים, וערך רישומים על הרגלי הצפייה בטלויזיה בגילאי 5, 7, 9, 11, 13, 15 ו-21 שנים.

 

החוקרים מצאו כי צפייה בטלוויזיה בין הגילאים 5 עד 15 שנים הגביר את הסיכון לרמות גבוהות של כולסטרול, עישון, כושר גופני ירוד ועודף משקל בבגרות. מנגד, צפייה בטלוויזיה לא גרמה ליתר לחץ דם.

 

החוקרים עוד העריכו כי 15-17 אחוז מהנחקרים, כיום בני 26, הסובלים מרמות גבוהות של כולסטרול, מעשנים, בעלי כושר ירוד והסובלים מעודף משקל, צפו בילדותם עד בגרותם בטלוויזיה משך שעתיים ביום או יותר.

 

"התוצאות מעידות על כך שצפייה ממושכת בטלוויזיה אצל ילדים גורמת לתוצאות משמעותיות בבריאות המבוגר", סיכמו החוקרים שהמליצו להורים להגביל את שעות הצפייה בטלוויזיה של הילדים: "עדיף שלא לצפות בטלוויזיה יותר משעה ביום", קבעו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
טלוויזיה. עדיף רק שעה ביום
צילום: מאיר פרטוש
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים