שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחזאים בכירים דורשים להופיע בפני ועדת "הבימה"

  "תמוה וחסר הגיון שלא התבקשנו להופיע בפניהם", אומר המחזאי מיכאל גורביץ', מחותמי המכתב לוועדה לחיפוש מנכ"ל חדש לתיאטרון הלאומי, שתפרסם את עמדתה בקרוב

  חברי הועדה לחיפוש מנכ"ל חדש לתיאטרון הבימה נפגשו אמש בלשכתו של הנאמן הציבורי, עו"ד שלמה שחר, בירושלים, לסכם את סבב הראיונות עם המועמדים הפוטנציאליים שהסתיים ביום שישי האחרון.

   

  המנכ"ל המכהן של התיאטרון, יעקב אגמון, נענה לבקשת הוועדה שזימנה אותו והציג בפניה במשך שעה וחצי את עמדתו בנושא, שעסקה בין היתר בפיצול תפקידי הניהול של התיאטרון למנהל כללי ולמנהל אמנותי.

   

  במהלך השבוע שעבר נפגשו חברי הוועדה עם עשרת המועמדים לתפקיד, ביניהם מנכ"ל פסטיבל ישראל והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, יוסי טל-גן; מנכ"ל התזמורת הסימפונית ראשון לציון, אהוד גרוס; מנכ"לית תיאטרון בית לסין, ציפי פינס; ראש מנהל תרבות לשעבר, יוסי פרוסט; מנכ"ל תיאטרון הקאמרי לשעבר, עודד פלדמן; מנהל תיאטרון גבעתיים לשעבר, יוסי אלפי; מנהל התזמורת הסימפונית חיפה לשעבר בן-עמי עינב; ועורך עיתון "במחנה" לשעבר, רמי קידר. שניים נוספים שהציעו את מועמדותם לניהול משותף היו המנהל האדמיניסטרטיבי של התיאטרון, בני צרפתי וחשבת התיאטרון, אודליה פרידמן. השניים מילאו את מקומו של אגמון, בין היתר, במשבר הגדול ביולי 2003 בו איימו עובדי התיאטרון להשבית את התיאטרון לראשונה בתולדותיו.

   

  שבעה חברי הוועדה, שכוללת את שרה ליסובסקי, ליא קניג, אהרון ידלין, רונית תירוש, ד"ר חיים פרלוק, שמואל עומר והנאמן הציבורי, עו"ד שלמה שחר, קיבלו אמש במקביל מכתב עליו חתומים המחזאים יהושע סובול, עדנה מזי"א, ענת גוב, מיכאל גורביץ', מוטי לרנר ושמואל הספרי. במכתב דורשים אנשי התיאטרון להיפגש עם חברי הועדה ולהבהיר להם את עמדותיהם בנושא כה קריטי לעתיד התיאטרון הלאומי בפרט ולסצינת התיאטרון הישראלי בכלל.

   

  "מאוד תמוה וחסר הגיון שחברי הוועדה לא חשבו לנכון לזמן אותנו ולשאול לעמדתנו בעניין", אומר גורביץ', מנהלו האמנותי של תיאטרון החאן הירושלמי. "על פי נסיוננו, עדיף שאת התיאטרון הלאומי ינהלו מנהל כללי ומנהל אמנותי, שכן מדובר בנטל גדול מדי על כתפי אדם אחד".

   

  גורביץ' הוסיף ואמר כי הוא תומך במינויו של הבמאי אילן רונן לתפקיד מנהלו האמנותי של התיאטרון, שנעשה על-ידי אגמון בניגוד לדעת הנאמן הציבורי. "זהו מינוי מצוין ונכון לתיאטרון הספציפי הזה. אילן הוא חלק מהבימה, הוא מכיר את התיאטרון ובעל ניסיון ומרץ מספיקים בכדי להירתם לעניין".

   

  בבית המשפט המחוזי בתל-אביב תלויה ועומדת בימים אלה בקשה שהגישו במשותף אגמון וחברי ועד השחקנים של הבימה להורות על הפסקת עבודתו של הנאמן הציבורי. בית המשפט, הנמצא בפגרה עד סוף אוגוסט, ככל הנראה לא ידון בבקשה עד לחודש ספטמבר. אם חברי הוועדה יחליטו על מינויו של אחד המועמדים לפני כן יצטרך בית המשפט לדון גם בסוגיה זו.

   

  על השאלה האם בכוונת הוועדה לזמן את המחזאים החתומים על המכתב אמר עו"ד שחר: "אחרי שקראתי בעיתונות הן על הפניה לחברי הוועדה והן על דעתם האישית של המחזאים המדוברים בעניין, קבלתי מושג על עמדותיהם". לדברי עו"ד שחר, הוועדה עתידה לפרסם את דברה בימים הקרובים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבימה. מה יהיה בסופו של התיאטרון הלאומי?
  צילום: אביגיל עוזי
  צילום: מאיר פרטוש
  אגמון. הופיע בפני חברי הוועדה
  צילום: מאיר פרטוש
  לאתר ההטבות
  מומלצים