שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המופתי בי-ם: ישראל תישא באחריות לפגיעה בהר הבית
  "מסגד אל-אקצה הפך יעד מרכזי למזימות הכיבוש ומדיניותו", מזהיר שייח' סברי. הוא דורש מישראל לנקוט צעדי מנע סביב המסגדים, ומהעולם - להתערב לאלתר. אתמול התריע השר לביטחון פנים מאפשרות לפיגוע של יהודים בהר הבית

  אזהרותיו של השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, בעניין פגיעה אפשרית בהר הבית, נקלטו היטב גם בקרב ההנהגה המוסלמית בארץ. השייח' עקרמה סברי, המופתי של ירושלים, הזהיר היום (א') בהודעה מיוחדת מפני כל ניסיון של קיצונים יהודים לפגוע במקומות הקדושים לאיסלאם, ובראשם מסגד אל-אקצה.

   

  המופתי וראשי הווקף האיסלאמי הודיעו כי הם מטילים מראש את האחריות על ישראל, במידה והאיום חלילה יתממש.

   

  "אם שלטונות הכיבוש חושדים לנוכח התנהגות יהודים קיצונים כפי שהם טוענים, עליהם לטפל במצב מחוץ למסגדים ולנקוט בצעדים הדרושים למניעה", לשון הודעת המופתי. "יש לפעול נגד אותם קיצוניים מבלי שאיומים אלה יהוו עילה לניסיון השתלטות של היהודים על המסגד".

   

  השייח' סברי קורא לממשלות ולמדינות העולם המוסלמי להתערב ולאכוף את אחריותן על קדושת אל-אקצה, שלדבריו, "הפך יעד מרכזי למזימות הכיבוש ומדיניותו".

   

  לדברי המופתי, "המוסלמים והפלסטינים מוכנים בכל רגע להדוף כל ניסיון לכבוש את מסגד אל-אקצה", ועל המוסלמים להרבות בתפילה במקום ולשהות בו. הוא הדגיש בהודעתו כי האחריות לטיפול במסגד היא אך ורק של הווקף האיסלאמי.

   

  גם יו"ר בתי-הדין השרעיים ברשות הפלסטינית, השייח' תייסיר תמימי, הזהיר מפני פגיעה במסגד אל-אקצה, השלישי בחשיבותו לעולם המוסלמי. הוא קרא לוועידת המדינות האיסלאמיות להתכנס כדי לדון בסכנה העורבת למסגדים. "אסור למוסלמים בכל העולם לשתוק מפני האיום הזה", אמר תמימי. 

   

  העילה לפרוץ אינתיפאדת אל-אקצה בספטמבר 2000 הייתה עלייתו של יו"ר האופוזיציה דאז, אריאל שרון, להר הבית. הרגשות העזים כלפי ההר וקדושתו הציתו אז את המהומות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  על הכוונת: הר הבית
  צילום: עמית שאבי
  מהומות בהר
  צילום: גלי תיבון
  צילום: שאול גולן
  הזהיר. הנגבי
  צילום: שאול גולן
  מומלצים