שתף קטע נבחר

הקבינט אישר: מרוצי סוסים והימורים בישראל

הקבינט חברתי כלכלי החליט לקיים מירוצי סוסים בשילוב הימורים וכן הקמת היפודרומים לרכיבה. בשלב ראשון יוקם היפודרום בגלבוע, ולאחר מכן יוקם גם היפודרום נוסף בנגב המועצה האזורית אשכול: נאיץ הקמת ההיפודרום בקיבוץ אורים

הקבינט חברתי כלכלי החליט היום (ב') לקיים מירוצי סוסים בישראל, ובשלב ראשון להקים היפודרום בגלבוע. בשלב הבא יוקם גם היפודרום נוסף למרוצי סוסים בנגב. את ההצעה להקים היפודרומים למרוצי סוסים בשילוב הימורים, העלה שר החקלאות ופיתוח המרחב הכפרי, ישראל כץ.

 

הכוונה היא לעודד יזמים להשקיע בתשתית לגידולי סוסים, להקים בתי-חולים וטרינריים, בתי-ספר לרכיבה, ובנוסף שירותים הנלווים כגון שירותי תיירות כפרית ואירוח באזור המרוצים, כמקובל בחו"ל, שיש בהם כדי לקדם ולפתח את המרחב הכפרי. כץ אמר כי הצעתו תאפשר מתן תנופה לפריפריה, ולפיתוח התשתיות במרחב הכפרי.

 

"אני מאמין כי ההימורים יעניקו הכנסות של ממש לקופת המדינה, ומתוך כך יוקצה גם תקציב נכבד לפיתוח המרחב הכפרי. המתקן יהווה קרש קפיצה לפיתוח יישובי חבל התענך וקו התפר. האתר גם יציע אלפי מקומות תעסוקה בתחומי החקלאות, התיירות, השירותים החינוך והספורט – מה שיסייע לעיבוי האוכלוסייה באזורים אלה", אמר כץ.

 

כל אתר היפודרום למרוצי סוסים יכלול היפודרום, חווה חקלאית לגידול, טיפוח וטיפול בסוסים, בית חולים וטרינרי, בית ספר לרכיבה והשירותים הנלווים הדרושים לקיומו של היפודרום. המתקנים שיהוו את התשתית החקלאית והפיזית הדרושה להפעלת מרוצי סוסים להימורים בישראל יהיו באחריות משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

 

שר הרווחה, זבולון אורלב, הביע התנגדות נחרצת להחלטה שיזם השר כץ: "כשר רווחה עלי להתריע כי הימורים פוגעים בשכבות החלשות. יש עדויות מוכחות כי מערכת הימורים כזו, הדומה לקזינו, תחשוף שכבות חלשות לאשליית הכסף הקל, תגרום לכך שאנשים יפסיקו לעבוד ותביא להעמקת העוני". עוד הוסיף כי הקמת מערכת חדשה של הימורים תגביר את תופעות הלוואי השליליות הכרוכות בהימורים: פשע, אלימות, הלבנת הון, סחיטה, זנות, סמים וכדומה.

 

המועצה האזורית אשכול: נזרז הקמת ההיפודרום  

 

ראש המועצה האזורית אשכול, אורי נעמתי, הודיע שבעקבות החלטת הקבינט החברתי כלכלי מהיום, תאיץ המועצה את תכנון ואישור הקמת ההיפודרום בקיבוץ אורים. התוכנית נמצאת בימים אלו בתכנון מתקדם על ידי האדריכל אבנר דרורי והכוונה היא להגיש אותה בתוך חודשיים לועדה המקומית לתכנון ובניה.

  

לצורך הקמת ההיפודרום התקשר הקיבוץ עם קבוצת יזמים ישראלים וצרפתים. לקבוצה ניסיון רב בהקמת מיזמים דומים בצרפת. עלות הפרויקט 10-15 מיליון דולר והוא ישתרע על שטח של 500-1000 דונם.

  

נעמתי אמר שהמועצה רואה בהיפודרום עוגן תירותי מרכזי שסביבו יפותחו שרותים תירותיים רבים, ובהם מסעדות, אתרי בילוי, אטרקציות ומשחקים לילדים ועוד. הוא העריך שהקמת ההיפודרום תתן תנופה תירותית לכל אזור הנגב המערבי ותמשוך קהל מבקרים רב מהארץ ומחו"ל.

 

 קיבוץ אורים נבחר להקמת ההיפודרום בשל מיקומו המתאים וכן בשל הניסיון הרב שצברו חברי הקיבוץ בהפעלת האורווה בקיבוץ. באורווה של אורים יש כעשרים סוסים. היא עוסקת בגידול הסוסים המשובחים בארץ למרוצים וכמו כן מעניקה שרותי אימון ואילוף סוסים ומקיימת ביה"ס לרכיבה ספורטיבית ורכיבה טיפולית בשיתוף קופת חולים כללית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
כץ: תנופה לפריפריה ולאזורים הכפריים
צילום: אביגיל עוזי
צילום: רויטרס
מירוצי סוסים: בקרוב גם כאן
צילום: רויטרס
צילום: אטילה שומפלבי
אורלב: התנגדות נחרצת
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים