שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יש לכם בעיות בזוגיות? כל העולם יודע מזה

  מתברר שלא צריך להיות מומחה גדול כדי לדעת איזה נישואים יצליחו. סטודנטים שהתבקשו לצפות באינטראקציה הרגשית בין זוגות, הצליחו לנבא בדיוק של יותר מ-80% מי מהם יחזיק מעמד יחד ומי לא

  לא פעם יוצא לנו לראות זוג, כשבינינו לבין עצמנו אנחנו כבר יודעים שהשניים לא יישארו יחד עוד זמן רב, ואנחנו לא נופלים מהכיסא כשזה קורה.

   

  מתברר שלא צריך להיות מומחה גדול כדי להבחין בנישואים שנועדו לצרות. מחקר חדש שהתפרסם בכתב העת 'Journal of Family Psychology' מראה שקבוצה של סטודנטים בקולג' ניבאה בדיוק של יותר מ-80% אילו זוגות יישארו יחד חמש שנים אחר כך, על ידי צפייה באינטראקציות הרגשיות שלהם בלבד.

   

  לדברי החוקרים, הסטודנטים השתמשו ביכולות המולדות שלהם כדי לזהות רגשות, והיו מדויקים במידה מפתיעה באיתור הנישואים הבעייתיים. החוקר, פרופ' רוברט וולדינג'ר מהמחלקה לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה בהרווארד, מסביר שהמטרה היתה לראות אם אנשים יכולים להשתמש בכושר השיפוט האינטואיטיבי שלהם כדי לזהות מה הזוגות הביעו באופן רגשי והאם השיפוט הזה יכול לנבא את מידת הבריאות של מערכת היחסים.

   

  במחקר צפתה קבוצה של שישה סטודנטים בקלטות של זוגות שדנו בדברים החשובים ביותר הנתונים למחלוקת במערכת היחסים הנוכחית שלהם. הנושאים השכיחים ביותר של הדיון היו בעיות תקשורת, חוסר הסכמה בנושא הפיננסי וקונפליקטים בנוגע לעבודות הבית.

   

  לאחר צפייה בקלטות, המתנדבים התבקשו לסווג את המצב הנפשי של המשתתפים, כגון כעס, פחד, שמחה ועצב. לאחר חמש שנים, שלפו החוקרים את ההערכות של הסטודנטים ומצאו שהם ניבאו בדיוק של 85% אילו מהזוגות יישארו יחד.

   

  מרק שולץ, פרופסור לפסיכולוגיה בקולג' בריין מוואר, מסביר שהדרך שבה נשים וגברים מביעים את הרגשות שלהם יכולה להשפיע על האיכות והיציבות של נישואיהם. לדבריו, בנישואים שמצויים במצוקה, גברים נטו יותר להביע רגשות עוינים וחוסר אמפתיה, ואילו הנשים נטו יותר להביע עצבות ורגשות של פגיעות יחד עם היעדר אמפתיה.


  פורסם לראשונה 29/07/2004 09:46
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  זוגיות. הבעיות שקופות
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים