שתף קטע נבחר

בשורה להורים: בשנה הבאה - רישום לגנים גם באינטרנט

לאחר ששרת החינוך עצמה נאלצה להתמודד עם הביורוקרטיה בתהליך הרישום של ילדיה, הוחלט במשרד החינוך שבשנת הלימודים הבאה (לא הקרובה) יוכלו ההורים לרשום את ילדיהם לגני הילדים ולכיתות א' באינטרנט

בשורה משמחת להורים: תקנה חדשה במשרד החינוך קובעת כי החל משנת הלימודים הבאה (תשס"ו) יוכלו הורים לרשום את ילדיהם לגני הילדים וכיתות א' באמצעות אתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות.

 

לאחרונה פנתה שרת החינוך, לימור לבנת, אל ועדת החינוך שאישרה את בקשתה לשנות את תקנות לימוד החובה והחינוך הממלכתי, ולכלול בהן גם רישום באמצעות האינטרנט. את הבקשה העבירה לבנת לאחר שגם היא נתקלה באופן אישי בחומת הביורוקרטיה בבואה לרשום את ילדיה. לבנת סיפרה ש"בזבזה יום עבודה".

 

כיום נאלצים ההורים להטריח את עצמם לבתי הספר כדי לרשום את ילדיהם ולבזבז זמן רב. התקנה מחייבת את הרשויות המקומיות ליצור תשתית ממוחשבת שבאמצעותה יוכלו ההורים לרשום את הילדים.

 

תקנות הלימוד החדשות אינן מתייחסות להרשמה לבתי הספר העל-יסודיים, משום שהם בבעלות הרשויות המקומיות, שיכולות לתקן את התקנה הזו בעצמן לפי שיקול דעתן, ולא בהוראת המשרד.

 

"יותר תקציב לרכישת ספרים"

 

בתוך כך, החליטה מנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש להגדיל את ההקצבה השנתית לרכישת ספרי לימוד ל-162 בתי ספר באיזורי מצוקה, בין היתר באופקים, שדרות, יפו, בת-ים, חולון, חצור הגלילית, קריית-גת, הכפרים הלא מוכרים של הבדואים, רהט, קריית שמונה, באר שבע, אשדוד ואשקלון.

 

עד כה עמד התקציב השוטף על מיליון וחצי שקל בשנה וכעת הוא גדל בשני מיליון נוספים בבתי ספר שבנו ספריות לימוד חדשות ובמקומות שבהם מלאי הספרים לא חודש מזה שנים.

 

ציפי קרליץ, מפקחת על ספריות בתי הספר במשרד החינוך, אמרה: "הגיעו למשרד החינוך פניות רבות ובקשות לסייע לבתי הספר באיזורים בעייתיים. חשובה ההכרה וההבנה שצריך להעשיר את הקריאה בקרב ילדים ולמרות שאנו בתקופה של קיצוצים נתנו את תוספת ההקצבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום חגי אהרון
(ארכיון)
צילום חגי אהרון
צילום: ליאור מזרחי, באובאו
לבנת. "בזבזה יום עבודה"
צילום: ליאור מזרחי, באובאו
מומלצים