שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איומים על רב השב"ס בשל איסור ההתייחדות ליגאל עמיר
  הרב, גונדר משנה משה טולדנו, קיבל הבוקר מכתב עליו חתומים "חברים של יגאל עמיר", המאיימים ש"קללה תיתן בך מוות בדין רודף" בעקבות התנגדות השב"ס לבקשת רוצח ראש הממשלה להינשא ולהתייחד עם לריסה טרימבובלר. בעקבות המכתב הוגברה השמירה על הרב

  איומים על חייו של רב שירות בתי הסוהר, גונדר משנה משה טולדנו, בעקבות התנגדות השב"ס לבקשת רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר להינשא ולהתייחד עם לריסה טרימבובלר.

   

  "ניתנה לך קללה במות אחותך הזכה מכל אבל הקללה תיתן בך מוות בדין רודף ותרא שחור משחור", נכתב במכתב עליו חתומים "חברים של יגאל עמיר" (לנוסח המכתב המלא לחצו כאן). בעקבות המכתב יוגבר הפיקוח על הרב.  

   

  המכתב הגיע הבוקר ללשכתו של הרב טולדנו בניצבות השב"ס ברמלה. עם קבלת המכתב עורבו גורמי המודיעין של השב"ס ותלונה הוגשה במשטרת ירושלים. לפני כחודש נפטרה אחותו של הרב טולדנו ובשב"ס אומרים כי הרב לא התרגש מהאיומים ואמר שהוא "מאמין באלוהים".


  יגאל עמיר לריסה טרימבובלר התייחדות בג
  עמיר וטרימבובלר. צילום: גיל יוחנן

   

  "הקללה תיתן בך מוות בדין רודף"

   

  להלן המכתב, שנכתב בכתב יד נרשם (טעויות הכתיב במקור):

   

  "בס"ד. לכבוד הרב טולדנו. הנך רבה של שב"ס ודבר השם ותורתו באחריותך למפקדי שב"ס. אנו חבריו של יגאל אמיר שהשב"כ והשלטון גרם לרצח רבין בידיו

  אומרים לך לעשות דבר ליתיחדותו על בחירת ליבו בנישואין והתיחדות לעשות לו זרע כמצוות תורתו הקדושה, עליך לפתוח ליבם של רעי הלב בשב"ס ולהפיח מעט אור ואור בהם לאפשר התייחדות קדושה זו.

   

  ניתה לך קללה במות אחותך הזכה מכל אבל הקללה תיתן בך מוות בדין רודף ותראה שחור משחור על סגור ליבך במגוריך ובעבודתך בשב"ס. אתה שליח השם ועשה מצוותו ולא... ברח... ברח... היות ואנו צופים עליך ונקמתנו גדולה מהשמד עמלק וזרעו. זהו דברנו ואין מנוחתנו עד קידושין וקידושה של יגאל אמיר ובחירת ליבו. שמע ישראל השם אחד והוא יצוונו ברבננו מהשמדת זרע בישראל ומוות נזרע בשונאינו. איש אינו מלך זולת אלוהינו השם הקדוש לא שופט ולא שב"ס. חברים של יגאל אמיר".

   


  יגאל אמיר מכתב
  יגאל עמיר והמכתב. עיבוד מחשב

   

  "לא נבהל מהאיומים"

   

  זה אינו מכתב האיום הראשון שקיבל הרב טולדנו. בשנת 2001 הוא קיבל מספר מכתבי איום עליהם היו חתומים גם כן "חבריו של יגאל עמיר". במכתבים הם דרשו ממנו לדאוג לשפר את התנאים של יגאל וחגי עמיר.

   

  לדברי מקורביו של טולדנו, הוא אינו נבהל מהאיומים כלפיו, ואינו נרתע מלהמשיך בתפקידו.

   

  בעקבות קבלת המכתב, שוחח עם טולדנו נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר יעקב גנות, כדי לחזק את ידיו. בעקבות האיומים הורה גנות ליחידת נחשון של שירות בתי הסוהר, להיערך לאבטח את הרב.

   

  גנות אמר כי הוא רואה בחומרה רבה את העלייה באיומים נגד סוהרי, מפקדי וקציני שב"ס, לאחר שמתחילת השנה נרשמה עלייה חדה באיומים על הסוהרים והקצינים. גנות אמר ל-ynet: "דבר לא ירתיע את סוהרי הביטחון והקצינים העושים ימים ולילות למען ביטחונה והגנתה של המדינה, הן בטרור הפלילי והן בטרור הביטחוני".

   

  אמש דן בג"ץ בערעורו של עמיר על ההחלטה לאסור עליו להתייחד עם חברתו טרימבובלר. הדיון, בהשתתפות השופטים ברק, טירקל וחשין התנהל בדלתיים סגורות, זאת לאחר שפרקליטו של עמיר ביקש לעיין בחומר ביטחוני חסוי. בסופו של דבר אמרו השופטים כי יכריעו בפרשה בתוך ימים.

   

  פרקליטו של עמיר, עו"ד שמואל קספר, אמר בדיון כי מאחר שיגאל עמיר הוא אדם דתי, הוא לא ינצל לרעה את ההתייחדות. השופט מישאל חשין הרעים בקולו בתגובה: "אדוני מדבר על אדם דתי? האם רצח הוא חלק מהדת?! מי שמבצע רצח, הכל יעלה לגביו על הדעת!".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דלית שחם
  יגאל עמיר. החברים בפעולה
  צילום: דלית שחם
  צילום: גיל יוחנן
  לריסה טרימבובלר. רוצה להתייחד
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים