שתף קטע נבחר

המשטרה בדקה האם פרקליט ידוע ניסה לשחד את פריצקי

נהגו של שר התשתיות לשעבר נחקר באזהרה במשרדי היאח"ה. המשטרה ביקשה לבדוק שמועה, לפיה הוא תיווך בעסקת שוחד אדירה. ערוץ 2: עו"ד ידוע, שכבר העביר לפי החשד את הכסף לנהג, נועד עם השר בניסיון לשכנעו לקבור באדמה את מיכלי הגז בקריית אתא, ולא להעבירם לאתר אחר. החשוד, הפרקליט, עו"ד אילן שביט: מנסים להשחיר את שמי

הסתבכות נוספת בפרשת פריצקי, ש"התפוצצה" בעקבות פרסום הקלטות המביכות: המשטרה חקרה באזהרה את רפי שחורי, נהגו של שר התשתיות לשעבר, ובדקה בין השאר שמועה לפיה הוא תיווך בעסקת שוחד שיזם פרקליט ידוע, עורך-הדין אילן שביט.

 

ערוץ 2 פרסם אמש (יום ג') כי השר לשעבר ניהל מגעים עם הפרקליט, שלפי החשד, ביקש לשחדו כדי לשכנעו שלא להעביר את חוות הגז מקריית אתא ליעד אחר. 

 

כבר בשנת 2000 החליטה הממשלה להוציא את חוות הגז מקריית אתא, בשל שיקולים בטיחותיים. לפי החשד, לפני כחצי שנה העביר הפרקליט, המשמש בתפקיד מסחרי בכיר, הצעת שוחד חסרת תקדים בהיקפה לשר התשתיות, באמצעות נהגו ועוזרו - רפי שחורי. 

 

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), שבוחנים את פרשת פריצקי על הסתעפויותיה השונות, זימנו למשרדים בבת-ים גם את שחורי. בתחילת החקירה הם הבהירו לו כי הוא חשוד בעבירה של תיווך לקבלת שוחד.

 

גורם המצוי בפרטי החקירה אמר לערוץ 2 כי שחורי שמר על זכות השתיקה ונשלח למעצר בית. למחרת זומן לחקירה נוספת, וגם בה העדיף לשתוק. הוא התייעץ עם אחד מבכירי הפרקליטים בתחום הצווארון הלבן, ומשם הופנה לפרקליטה פלילית.

 

עלות העתקת חוות הגז למקום אחר מוערכת במאות מיליוני דולרים. במשק הגז ובאתר בקריית אתא העדיפו לקבור את המיכלים באדמה, ולחסוך בכך עשרות מיליוני דולרים.

 

במסגרת ההצעה שהעלה לכאורה עו"ד שביט, פריצקי היה אמור לפעול לשינוי תוכנית המתאר, כך שתימנע העברת החווה והמיכלים אכן ייקברו באדמה. לפי החשד, שביט נועד עם השר והציע לו "להתחלק בעשרות המיליונים שייחסכו".

 

במשטרה סירבו להגיב על הפרטים. לדברי פרקליטו של פריצקי, עו"ד יעקב ויינרוט, לקוחו לא נחקר באזהרה בסוגיה זו.

 

עו"ד שביט, שפעל למעלה מתשע שנים עבור עיריית קריית אתא, הכחיש בתגובה את כל החשדות והפירסומים. לדבריו, "יש מי שמנסים להשחיר את שמי הטוב ולשרבב אותי לפרשות שאינן נוגעות לי כלל". עוד הוסיף כי הוא "גאה על כך שעשה הכל, כולל שיחות עם השר, כדי להגן על חיי התושבים החיים בצל חוות הגז".

 

בימים הקרובים יימשך מצעד הנחקרים ביאח"ה, עם חקירתם של בכירים בדירקטוריון חברת החשמל. גם היו"ר לשעבר, אלי לנדאו, צפוי להיחקר בקרוב בפרשה.


פורסם לראשונה 03/08/2004 21:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מתייצב בחקירה. פריצקי
צילום: תומריקו
צילום: צביקה טישלר
המזימה: למנוע את העברת חוות הגז
צילום: צביקה טישלר
מומלצים