שתף קטע נבחר

ה"מורדים" משוכנעים: ועידת הליכוד תתנגד לצירוף העבודה

ראשי קבוצת המורדים בליכוד, החלו בפעילות שטח לשכנוע צירי הוועידה להצביע נגד צירוף העבודה לממשלה. "כמו שעבודת השטח הצליחה במשאל על ההתנתקות, כך גם נצליח למנוע את צירוף העבודה לממשלה", אמרו. גם בשינוי אוספים המורדים חתימות נגד ישיבה עם החרדים

מעבירים הילוך במאמץ נגד אחדות: ה"מורדים" בליכוד ובשינוי נערכים במרץ לקראת הקרבות הפוליטיים בתוך מפלגותיהם - בליכוד נגד צירוף העבודה, ובשינוי - נגד ישיבה עם החרדים בממשלה.

 

 

הערב (יום ד') צפויים צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל שינוי להיפגש בכפר המכביה. בשינוי מבהירים כי מדובר בפגישת עדכון, במסגרתה ימסרו אנשי הליכוד פרטים על ההתקדמות במשא ומתן עם יתר המפלגות.

 

אמש התכנסו בתל אביב ראשי מטה "הליכוד שלנו" המתנגדים לתוכנית ההתנקות ולצירוף מפלגת העבודה לקואליציה בלשכתו של השר עוזי לנדאו, ודנו בהכנות הדרושות לקראת כינוס ועידת הליכוד ב-18 באוגוסט.

 

"נצליח למנוע את צירוף העבודה"

 

בפגישה, בה השתתפו שבעה ח"כים, בהם לנדאו, דוד לוי, מיכאל רצון וגלעד ארדן, נקבע כי מטה "הליכוד שלנו" יגיש הצעת החלטה לנשיאות הוועידה, המתנגדת לצירופה של העבודה לממשלה.

 

כמו כן הוחלט כי עד יום הוועידה, ייעשה מאמץ לשכנע כמה שיותר צירי ועידה להגיע לכינוס, ולתמוך בהצעת ההחלטה הזו. השר לנדאו נפגש עם קבוצות גדולות של פעילים מרחבי הארץ.

 

לנדאו וחבריו מתכננים פגישות נוספות עם פעילים בימים הקרובים. בקרב המתנגדים מאמינים כי לאור הסקרים האחרונים שפורסמו, ולפיהם כ-70 אחוז מחברי המרכז, כלומר צירי הוועידה, מתנגדים לצירופה של העבודה לממשלה, ההצעה תעבור בקלות יחסית.  

 

בכיר במטה "הליכוד שלנו" אמר ל-ynet כי "כמו שעבודת השטח המסודרת הצליחה לפני המשאל על תוכנית ההתנתקות, כך גם נצליח למנוע את צירוף העבודה לממשלה".

 

מחלקים טלפונים

 

בתום הפגישה אצל לנדאו חולקו רשימות עם מספרי טלפון של צירי הוועידה לחברי הכנסת, ונקבע כי כל אחד ינסה לטלפן למספר גדול ככל האפשר של אנשי שטח.

 

אבל לא רק המתנגדים עובדים ומתכוננים לוועידה. גם תומכיו של ראש הממשלה, אריאל שרון, פועלים מאחורי הקלעים ומנסים להשפיע על צירי ועידה להצביע נגד הצעת ההחלטה של ה"מורדים".

 

ההערכה בקרב מתנגדיו של שרון היא כי ראש הממשלה צפוי להתקבל בוועידה ב"אופן צונן". לדברי בכיר במטה "הליכוד שלנו", "התגובה הזו תהיה לאור העובדה שזו הופעתו הראשונה בפני הוועידה מאז הפר את הבטחתו לפני המשאל לקבל את הכרעת הרוב".

 

עדיין לא ברור כיצד ייערכו המתנגדים ברמת השטח כדי לקבל את פניו של שרון בוועידה, והאם יחליטו לשאת שלטים או להשתמש במשרוקיות.

 

שינוי: "חתימות לא כשרות"

 

ובעוד ששרון מנסה להתמודד עם המורדים מבית, עושים ראשי שינוי, יוסף לפיד ואברהם פורז, את אותו הדבר בדיוק. ביום חמישי צפויה להתכנס בתל-אביב מועצת שינוי, כדי להצביע על ההחלטה האם לפתוח במשא ומתן עם החרדים.

 

בינתיים, גם התומכים בהצעה, שכבר התקבלה ברוב גדול בסיעת שינוי בכנסת, וגם המתנגדים לה, לא מבזבזים זמן. כך, למשל, צפוי להתקיים הערב באפקה כנס תמיכה בפורז ולפיד, שאותו מארגן יו"ר סניף שינוי בגבעתיים, אלי סמוכה.

 

סמוכה אמר ל-ynet: "המשא ומתן עם החרדים הוא קשה לכולנו, אבל אני מנסה לרכז את המחנה שתומך בקיום משא ומתן, ולחזק את ידיהם של לפיד ופורז. ההיענות עד עכשיו ממש גדולה".

 

לא ברור עדיין אם פורז או לפיד, שצפויים לקיים ביומיים הקרובים שיחות עם חברי מועצה, ישתתפו באירוע, אולם כמה חברי כנסת כבר הבטיחו את בואם.

 

מנגד, הצליחו מתנגדי הישיבה עם החרדים לאסוף 86 חתימות, שהם כמחצית חברי ממועצת שינוי, על הצעת החלטה הקוראת שלא לפתוח במשא ומתן עם החרדים. אולם יש מי שטוען בשינוי כי חלק מהחתימות "לא כשרות", וייתכן שהם ייפסלו.

  

העבודה: דבר לא השתנה

 

ובעבודה, אין רגע דל. לאחר שפוצצו את הפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד, ניסו אנשי העבודה לבחון לאן בעצם הם הולכים. גורמים בצוות המשא ומתן אמרו ל-ynet כי "דבר לא השתנה ביממה האחרונה".

 

ח"כ בן אליעזר, המרכז את הצוות החברתי כלכלי, אמר: "אסור לחדש את הקשר. צריך להמתין עד שאנשי הליכוד יבקשו מאיתנו לחזור למשא ומתן, וכל התנאים שלנו ייענו".


פורסם לראשונה 11/08/2004 00:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. גם תומכיו פועלים מאחורי הקלעים
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
לנדאו. כמה שיותר טלפונים
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. מורדים גם בשינוי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים