שתף קטע נבחר

ועידת הליכוד: שרון מתארגן להשיב מלחמה

מקורבי שרון, ובראשם בנו עומרי, עושים מאמצים לגייס צירי ועידה רבים שיתמכו בראש הממשלה בוועידה שתתכנס בעוד שבוע. בכנס ראשי סניפים שנערך אמש החליטו להקים מטה מצומצם שיפעל במרץ בקרב הפעילים, יארגן כנסים ויכין "קרב ראוי" למורדים

ההכנות לוועידת הליכוד בעיצומן. באופן פומבי מצהיר ראש הממשלה, אריאל שרון, כי הוא לא מתרגש מהוועידה, שצפויה להתכנס ב- 18 בחודש ומההחלטות שיתקבלו בה, אך מאחורי הקלעים אין רגע דל.

 

מקורביו של שרון, ובראשם בנו עומרי, עושים בימים האחרונים מאמצים גדולים כדי לגייס כמה שיותר צירי ועידה התומכים בראש הממשלה, ולהביא אותם לישיבה.

 

במסגרת המאמצים האלה נערך אמש (ד') בסניף רמת גן כנס פעילים מרכזיים וראשי סניפים מרחבי הארץ, התומכים בראש הממשלה. בין המשתתפים היו כשלושים ראשי סניפים שגויסו על ידי עומרי שרון ומקורביו בימים האחרונים, בהם יו"ר סניף ירושלים, איציק קויפמן, יו"ר סניף בת ים, ששון אליהו, ויו"ר סניף ראשון לציון, שלמה לוי.

 

בכנס הוחלט להקים כבר הבוקר מטה מצומצם בן שבעה חברים בראשות יו"ר סניף רמת גן, כרמל שאמה. המטה יוקם בקפה הבימה, ויארגן כנסים מצומצמים ברחבי הארץ. הרעיון הוא להביא לכנסים כמה עשרות בודדות של פעילים, שיתחייבו להגיע לישיבת הוועידה ולתמוך בראש הממשלה.

 

כמו כן, הוחלט להתכונן מבחינה לוגיסטית לישיבת הוועידה, ולהכין שלטים ועליהם סיסמאות התומכות בשרון. המטרה היא לתת "קרב ראוי" למתנגדיו של ראש הממשלה, ולהצליח להציג בתקשורת תמונה מאוזנת של תומכים ומתנגדים.

 

"אנחנו נתארגן כדי לחזק את ראש הממשלה כמענה ל'מורדים'", הסביר ל-ynet כרמל שאמה, שאירגן את הכנס אמש. "נעשה הכנה לוגיסטית, נעודד את ראש הממשלה ונביע את תמיכתנו בו. בכל הוועידות עד היום לא היתה יד מכוונת שפעלה כדי לתמוך בראש הממשלה, ובגלל זה חטפנו כל הזמן. לשרון יש רוב שקט בליכוד, ומולו יש ערבוביה שלמה של ממורמרים שצועקים. הציבור רוצה ממשלת אחדות, התנועה רוצה ורק המרכז לא רוצה. החלטנו לשים לזה סוף".

 

לדברי שאמה, בימים הקרובים ייעשה ניסיון לשכנע את צירי הוועידה כי מטרת מתנגדיו של שרון היא לנגח אותו מתפקידו. "אין לנו זמן לשכנע אף אחד מבחינה אידיאולוגית", אומר שאמה. "המטרה היא להראות לאנשים שיש אנשים שרוצים לבזות את ראש הממשלה, להשפיל אותו, ולהביא להדחתו. זה המסר המרכזי שלנו".

 

תנו לשרון לנהל את המדינה

 

בכנס לא חסרה גם ביקורת מרומזת על שרי הליכוד שיצאו נגד שרון, ובראשם שר החוץ, סילבן שלום. נציב שירות בתי הסוהר לשעבר ופעיל מרכזי בסניף פתח תקווה בהווה, אריה ביבי, אמר: "אין לנו מה לעשות בכפר דרום. מי שאוהב את מדינת ישראל, צריך להצטרף לתומכים".

 

בהתייחס לשר החוץ אמר ביבי: "הגיע הזמן ללמד את מנהיגינו כי הכיסאות לא חשובים יותר מהמדינה. צריך להגיד להם: 'אדון יקר, את הכסא לא קיבלת בירושה, ולא נולדת איתו'. על זה צריך להלחם. יש פה גוש שפוי במרכז הליכוד, ואיתו צריך ללכת".

 

לוי שטרית, פעיל מרכזי אחר מסניף פתח תקווה, אמר: "אנחנו צריכים להגיד להם שייתנו לשרון לעבוד. נתנו לו מנדט ואנחנו רוצים שינהל את המדינה, בלי שיפריעו לו".

 

אילן שוחט מצפת הזהיר כי פגיעה בראש הממשלה היא פגיעה בליכוד כולו. לדבריו, "ראש הממשלה חטף הרבה מכות ועוד זבנג אחד יפגע בכולנו. לא צריך לתת ל'מורדים' להשתלט על כולם. צריך לבוא עם המסר שראש הממשלה רואה דברים שאנחנו לא רואים".

 

יו"ר סניף ירושלים, איציק קויפמן, הציע להתייחס לשבוע שנותר עד ישיבת הוועידה כאל מערכת בחירות. "הבעיה היא שהתומכים לא באים, והמתנגדים תמיד רועשים יותר. צריך להביא את התומכים", אמר.

 

ראשי קבוצת המורדים בליכוד החלו אתמול אף הם בפעילות שטח לשכנוע צירי הוועידה להצביע נגד צירוף העבודה לממשלה. "כמו שעבודת השטח הצליחה במשאל על ההתנתקות, כך גם נצליח למנוע את צירוף העבודה לממשלה", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. תנו לו לנהל את המדינה
צילום: איי פי
צילום: ערוץ 2
עומרי שרון. בראש המאבק במורדים
צילום: ערוץ 2
צילום: דן בלילטי
סילבן. לא קיבל את הכסא בירושה
צילום: דן בלילטי
מומלצים