שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "שתיקת הצופרים" יוקרן בספריית הקונגרס האמריקני

  הסרט הישראלי העוסק במחדלים המודיעיניים שהובילו לכשלונה הצורב של ישראל במלחמת יום כיפור יוקרן מול חברי הקונגרס האמריקני ומומחים צבאיים ופוליטיים

  סרטם של אורי ענבר ומוטי לרנר, "שתיקת הצופרים", יוקרן בספריית הקונגרס האמריקני בוושינגטון ב-12 באוקטובר. להקרנת הסרט, שתתקיים בתיאטרון פיקפורד ותהיה פתוחה לקהל, הוזמנו בין היתר חברי הקונגרס, אנשי הספרייה ומומחים מהתחומים הצבאיים והפוליטיים.

   

  מוטי לרנר, שכתב את התסריט המבוסס על "הצופה שנרדם" מאת ד"ר אורי בר-יוסף, יהיה נוכח בהקרנה ויענה על שאלות הנוכחים עם סיומה. "שתיקת הצופרים", שודר בבכורה במסגרת השידורים המיוחדים של טלעד לציון 30 שנה למלחמת יום כיפור. הסרט זכה בפרס הסרט הטוב מטעם האקדמיה הישראלית.

   

  הסרט מתמקד במתרחש במחלקת המחקר של אגף המודיעין במטכ"ל אליה מתנקז כל המידע המודיעיני שנאסף על-ידי זרועות המודיעין. בסרט משתתפים אסי דיין, שמגלם את שר הביטחון דאז משה דיין, רות גלר בתפקיד גולדה מאיר, גיל פרנק בתפקיד הרמטכ"ל דוד אלעזר (דדו), נתן דטנר בתפקיד ראש אמ"ן, יורם חטב בתפקיד קצין המודיעין שהתריע על סכנת המלחמה, ואיתן לונדנר בתפקיד המפקד שהתעלם מן ההתרעות.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים