שתף קטע נבחר

לקראת שנת הלימודים: שולחן לכל ילד

אוגוסט הוא העונה החמה בכל הנוגע לקניות של שולחנות כתיבה ומחשב לילדים. ריכזנו שלל הצעות לשולחנות כתיבה ומחשב במגוון מחירים, חומרים וצבעים. וגם: על מה חשוב להקפיד כשקונים שולחן כתיבה לילד וממה להיזהר

חודש אוגוסט נחשב לחודש שיא בכל הנוגע לרכישת רהיטי ילדים - בעיקר שולחנות כתיבה, שולחנות מחשב וכונניות. שוק רהיטי הילדים והנוער נשלט היום על-ידי חברות ישראליות, בעוד שהייבוא נמחק כמעט כליל.

 

אמנון שוורץ, יו"ר איגוד תעשיות הריהוט בישראל, אומר כי בשנה האחרונה ניכרת העדפה ברורה של הצרכנים לריהוט כחול-לבן. אחת הסיבות לכך, לדבריו, היא שהריהוט הישראלי מותאם לצורכיהם של בני הנוער הישראלים, השונים לחלוטין מצורכיהם של בני גילם במקומות אחרים בעולם.

 

בארץ, לדוגמה, נוהגים ילדים רבים לישון אצל חבריהם, כך שרוב המיטות הנרכשות הן מיטות נשלפות או מיטה וחצי. כך גם בתחום פינות העבודה. בגלל שהחדרים בארץ קטנים יחסית לעומת החדרים בחול, התעשיות הישראליות משלבות מספר פונקציות ברהיט אחד: מיטת נוער שהופכת לפינת אירוח, או מיטה גבוהה, שמתחתיה ארון ושולחן כתיבה.

 

רהיטי ילדים ופינות עבודה אפשר לרכוש אצל נגרים פרטיים, ברשתות העשה-זאת-בעצמך, ברשתות ריהוט ובלא מעט חנויות קמעונאיות, שהתמחו ברהיטי ילדים. ריכזנו כאן כמה הצעות של חנויות אלה לפינות עבודה (לא כולל כיסא), המשמשות גם כפינת מחשב. הילד או הילדה ישהו (יש לקוות) שעות ארוכות ליד שולחן כזה, המשמש להכנת השיעורים, לגלישה באינטרנט, למשחק ולכתיבה.

 

איפה אפשר לקנות

 

ברשת הום-סנטר אפשר למצוא שולחן עבודה ממלמין עם מדף למקלדת, מדף למדפסת ותא מיוחד למחשב, במחיר מציאה של 160 שקל. כוננית של 5 מדפים תוסיף לתשלום 150 שקל. שולחן פינתי גדול, עם ארונות סגורים ומדפים נוספים, כבר עולה 1,300 שקל.

 

רשת אייס משווקת את רהיטי הילדים של דובל'ה, הכוללים גם מערכות בהרכבה עצמית של מדפים וארוניות, מתקן לדיסקים, מגש נייד למיקום מסך המחשב, מעמד לחומר קריאה ועוד. במסגרת מבצע החזרה לבית הספר (עד סוף אוגוסט)  אפשר לרכוש באייס מערכת עם ספרייה ב-699 שקל (במקום 1,500) או מערכת פינתית ב-1,200 שקל (במקום 1,330 שקל).

 

רשת רוזנפלד מציעה עכשיו שולחן כתיבה לתלמיד בגוון בוק או קוניאק ב-160 שקל (במקום 200 שקל) וכן שולחן מחשב מעוגל, כולל משטח עליון ומדף נשלף לעכבר ולמקלדת, ב-290 שקל (במקום 400 שקל).

 

באיקאה אפשר למצוא מבחר גדול של שולחנות בצבעים עליזים מהקולקציה של 2004, שעומדת להתחלף בימים הקרובים. לקטנים יותר מציעה איקאה שולחן כתיבה עם מדף נשלף למקלדת, מגירה ומדפים הניתנים להסרה ופתח יציאה אחורי לכבלים ב-345 שקל; או שולחן מחשב שמתאים למסך דק, עם מדף נשלף למקלדת ומדף תחתון למחשב ולמדפסת, בצבעים חדישים ב-275 שקל.

 

לגדולים יותר מוצע שולחן גדול יותר ב-249 שקל, שאליו ניתן להוסיף יחידה עצמאית תואמת, בעלת גלגלים לכונן המחשב ומגירת איחסון, או שולחן עם מדף עליון ב-690 שקל. רעיון נוסף מבית איקאה: משטח עליון נקי עם רגלי חמור (ב-520 שקל), שלו ניתן להוסיף יחידות אחסון מתגלגלות במגוון מחירים.

 

רשת אופיס דיפו מציעה שולחנות עבודה מעץ מצופה מלמין, שיכולים ללוות את התלמיד (כמעט) עד שיהפוך למנהל, או לפחות לתת לו הרגשה משרדית. בין השאר, מציעה הרשת עמדות עבודה משולבות, המורכבות משולחן פלוס שלוחה קבועה או ניידת למחשב. פינה כזו, בצורת האות ריש, תופסת אמנם יותר שטח רצפה, אך יש לה יתרון של פינוי משטח עבודה להכנת שיעורים.

 

מכיוון שהשולחנות של אופיס דיפו מגיעים בדרך כלל עירומים, צריך לצרף להם פתרונות אחסון. באופיס דיפו אפשר למצוא מגוון רחב של כונניות, מדפים, ספריות וכוורות. לחדרים קטנים ממליצים כאן על יחידת מגירות ניידת, שאותה ניתן להזיז בתום השימוש לחניה. המחירים: עמדות מחשב - 300-160 שקל, שולחנות עבודה - 600-250 שקל, עמדות משולבות - 1,300-500 שקל, כונניות מעץ - 400-160 שקל ומפלסטיק - החל מ-60 שקל.

 

רשת רהיטי הילדים שגם מציעה שולחן כתיבה המכפיל את אורכו. לדברי הנהלת החברה, מדובר בפטנט ייחודי של החברה, שלפיו מסילה מתכווננת בתחתית השולחן מאפשרת לפתוח אותו במשיכה קלה ומאפשרת את הארכתו ב-120 ס"מ נוספים. בעזרת הארכה ניתן גם להפוך את השולחן לפינתי. המחיר: 1,700 שקל. פטנט נוסף של החברה: שולחן כתיבה עם רגל לדיסקים ו-3 מגירות מצידו השני ב-1,800 שקל. עד סוף אוגוסט מציעה הרשת ארון שתי דלתות מתנה ברכישה מעל 5,000 שקל.

 

רשת הריהוטים הראל מציעה שולחנות עבודה וספריות פינתיות עם שידות בשילובי צבעים, כמו עץ עם כחול ג'ינס ורגלי ניקל. כמו-כן אפשר למצוא בחנויות הרשת מבחר כוורות מדורגות במגוון גדלים וצורות, כולל כוורות למיקום טלוויזיה או לתלייה. המחירים: החל מ-790 שקל. במסגרת מבצע חזרה לבית הספר מציעה הרשת לכל הקונה שולחן פינתי ב-1,900 שקל מתנה - 2 כוורות לאחסון בשווי 300 שקל.

 

גלמר עיצוב (בפארק תעשיות עמק חפר) הוא מפעל רהיטי פרימיום, המתמחה בריהוט ואבזרים לילדים. לחנות מגוון פתרונות מקוריים ומעוצבים לחדרי ילדים, בהם פינות עבודה, שיכולות להתאים גם למבוגרים. בחנות מציעים להתאים את גודל השולחנות לשני מקומות ישיבה לפחות (החל מ-120 ס"מ), מכיוון שבגילאים הצעירים מצטרפים ההורים לילדיהם בהכנת השיעורים. רצוי שהמגירות יהיו על גלגלים, כדי שלא יפריעו לרגלי המבוגר.

 

השולחנות כאן (והריהוט בכלל) עשויים עץ ליבנה, שנחשב עמיד יותר לאורך זמן. המחירים: שולחנות - החל מ-1,400 שקל, שידת 3 מגירות - כ-700 שקל, כוורת תלייה - כ-800 שקל וקלמר מגירות על השולחן - כ-500 שקל.

 

אפשר גם

 

בחברת פטיש בראש ממושב אביאל מציעים שולחנות מעץ ליבנה, מצופים שליף לק, במחירים שנעים בין 2,500 ל-4,500 שקל; ברהיטי גבעת ברנר מציעים פינות לימוד בהחל מ-2,000 שקל; רשת ברזילי, המתמחה בריהוט לחדרי ילדים ונוער, יצאה עכשיו בשיטת המסלולים - חדרים קומפלט לפי גיל הילד.

 

רהיטי עין חרוד (עם חנות מפעל בתל-אביב) מציעה מערכות מעץ מלא בשילוב צבע וזכוכית וצורות מוטבעות; רשת 5 נגרים פועלת ב-5 סניפים, בהם אולם תצוגה חדש מול איקאה, ויש לה פינות עבודה, ורשת רהיטי קריית יובל מציעה עכשיו פינת עבודה עם מדף נשלף, ספריה ותא אחסון ב-900 שקל.

 

גם אתרי קניות מקוונים הם מקור לרכישת שולחנות מחשב. באתר פי 1000, לדוגמה, אפשר למצוא שולחן נייד ב-1,099 שקל עם מתנה של מעמד מוניטור מסתובב, או שולחן מחשב עם מגירה רחבה לכל אורך השולחן ב-250 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולחן כתיבה. מגוון אפשרויות ומחירים
שולחן באייס
מומלצים