שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: הקוסם מרלין היה לוחם

  מחקר חדש בבריטניה קובע כי בניגוד למלך ארתור ואבירי השולחן העגול, מרלין היה דמות אמיתית של לוחם שהתבודד בהרים

  ספר חדש שהתפרסם בחודש האחרון בבריטניה נטען כי הקוסם מרלין, דמות שעד עתה נחשבה מיתית לחלוטין ובעלת תפקיד מכריע במיתולוגיות של המלך ארתור, אכן היתה קיימת במאה ה-6 לספירה. למעשה, יותר משמרלין (או "מירדין" כפי שהוא מכונה בחלק מהספרים) היה קוסם, הוא היה לוחם ומלך בצפון אנגליה, מנהיגם של הפיקטים. שאר הדמויות המרכיבות את המיתוס, כמו המלך ארתור עצמו ושאר אבירי השולחן העגול, לפי המחקרים שנעשו עד עתה, לא היו קיימות במציאות.

   

  מחבר הספר, ג'ון מתיוס, בילה 30 שנה בחקר הנושא, כשהוא משתמש במקורות עתיקים מימי הביניים, כמו שירים, תעודות וצילומים. "לפי העדויות יש יותר תימוכין שמרלין היה דמות אמיתי מאשר שהוא לא היה קיים", אומר מתיוס. לפי המיתוסים מרלין היה קוסם ונביא, ובסרט האחרון בנושא, בכיכובו של קלייב אלן, מופיע מידע מעורר מחלוקת ששורשיו של מרלין היו בכלל רומיים. מתיוס, ששימש כיועץ היסטורי עבור הסרט, מאמין עתה שמרלין היה מנהיג לוחמני שלחם בקרב ההיסטורי של ארדריד ב-573, קרב עקוב מדם בין ילידי גוגלד השייכים "לדרום הישן" לבין הפולשים האיריים.

   

  "על-פי המקורות, מלך או נסיך ששמו מירדין לקח חלק בקרב וראה חלק מבני משפחתו מתים בקרב הזה, והדבר עירער את נפשו, לכן לאחר מכן הלך לגור לבדו ביער קאלידון בגבול הסקוטי, ושם פיתח את יכולותיו המאגיות, ואף דיבר בשפת החיות (לכך כמובן אין עדויות), וזה היווה את הבסיס למיתולוגיות". אגדות המלך ארתור הן מן המרשימות בסיפורי ההרפתקאות אפופי המסתורין, שהועברו מדור לדור בעל-פה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פוסטר הסרט
  המלך ארתור. מיתוס או אגדה
  פוסטר הסרט
  לאתר ההטבות
  מומלצים