שתף קטע נבחר

זנזיבר: 25 שנות מאסר על יחסים הומוסקסואליים

חוק שעבר פה אחד באי הקטן אוסר על קיום יחסים הומוסקסואליים ולסביים, וגוזר שנות מאסר ארוכות על העוברים על החוק. ארגוני זכויות אדם בתגובה: החוק פוגע בזכות לחופש

חוק חדש שנכנס השבוע לתוקף בזנזיבר אוסר על קיום יחסים הומו-לסביים במדינה. החוק קוצב עונש מאסר של 25 שנה לגברים שיקיימו יחסים הומוסקסואליים, ועונש של שבע שנות מאסר על קיום יחסים לסביים.

 

בזנזיבר קבוע בחוק עונש מוות על רצח והעונש על שוד אלים או אונס מגיע ל-30 שנות מאסר. ארגונים מוסלמיים דורשים להנהיג בזנזיבר אורח חיים שמרני יותר. רובם המכריע של תושבי האי, השוכן באוקיינוס ההודי, הם מוסלמים.

 

לאחר אישור החוק, שעבר פה אחד בפרלמנט המקומי, אמר אחד ממנהיגי הדת באי האיסלאמי, השייח מוחמד סעיד, כי "החוק הוא בדיוק מה שהמוסלמים שאפו לו. עכשיו זנזיבר באמת תוכל להתקדם קדימה".

 

ארגונים מקומיים התומכים בזכויות הומוסקסואלים אמרו כי החוק אינו הוגן: "איך אפשר להפריד לתת עונש אחד ליחסים בין גבר לגבר, ועונש אחר ליחסים בין אישה לאישה?". ארגונים בינלאומיים לזכויות אדם גינו את זנזיבר ואמרו שהחוק החדש פוגע בזכות לחופש.

 

סוכנויות נסיעות המתמחות בארגון טיולים מיוחדים להומוסקסואלים אמרו כי בכוונתם להחרים את האי זנזיבר, שרוב הכנסתו מגיעה מתיירות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הכי גאים שיש. לא בזנזיבר
צילום: איי פי
מומלצים