שתף קטע נבחר

אמא צדקה: בנים מבוגרים - השפעה רעה

מחקר חדש גילה כי נערות שיוצאות עם בחורים מבוגרים יותר, ואפילו רק בשנתיים, נמצאות בסיכון גבוה יותר לעשן, לשתות ולהשתמש בסמים

אוסרים על הבת שלכם לצאת עם בחורים גדולים? כנראה שאתם צודקים. ממחקר חדש עולה כי נערות שיוצאות עם נערים מבוגרים יותר, נמצאות בסיכון גבוה יותר לעשן סיגריות, לשתות אלכוהול ולצרוך סמים.

 

המחקר, שהקיף 1,000 קטינים, מצא כי לחברים אכן ישנה השפעה על ההתנהגות, והם משמשים לכל הפחות מודל לחיקוי. כך נמסר מהמרכז לחקר התמכרות ושימוש לרעה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

 

"מצאנו קשר הדוק בין קיום יחסי מין בין קטינים והרגלי היציאה שלהם לבין עישון, שתייה ושימוש בסמים לא חוקיים", אמר ראש המרכז, ג'וזף קליפאנו, ששימש בעבר כשר הבריאות בממשלת ארצות הברית.

 

מממצאי המחקר עולה כי 58% מהנערות שיצאו עם נערים שמבוגרים מהם בשנתיים או יותר צרכו אלכוהול – זאת בהשוואה ל-25% בלבד מהנערות שבני הזוג שלהן היו בגילן או שלא היו להן כלל בני זוג.

 

כמחצית (50%) מהנערות שבני הזוג שלהן היו מבוגרים מהן צרכו מריחואנה – לעומת 8% בלבד מהנערות בקבוצה השנייה. ממצא נוסף במחקר: 65% מהנערות שהעדיפו לצאת עם בחור מבוגר מהן עישנו סיגריות, בהשוואה ל-14% מהנערות שהעדיפו בן בגילן.

 

החוקרים מצאו כי 45% מבני הנוער נטלו חלק במסיבות שבהן אלכוהול היה זמין, וכי 30% השתתפו לפחות במסיבה אחת שבה ניתן היה לאתר בנקל מריחואנה. 9% אף השתתפו באירועים שלוו בשימוש בקוקאין או באקסטזי.

 

במחקר נמצא עוד כי בני הנוער מקדמים בברכה את הניסיונות של הוריהם להדריך אותם. 42% מהמשתתפים אמרו לחוקרים כי הם היו רוצים "לדון בכנות עם הוריהם בארוחת הערב על חיזורים ויציאות". 30% היו שמחים לשוחח עם הוריהם בפתיחות על שימוש בסמים אסורים. מרווח הטעות הסטטיסטית של המחקר עמד על 3 נקודות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
בנים מבוגרים. ההשפעה רעה
צילום: ג'רמי פלדמן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים