שתף קטע נבחר

יריבו הברזילאי של פרידמן: "גל הוא אלוף העולם"

"אני עשיתי מספיק", מצטנע ריקדרו סנטוס, שמוליך בראש הדירוג בתחרות המיסטרל לפני הגולש הישראלי. הוא כועס על שמאמנו נאלץ להישאר בברזיל ומנסה להרגיע את המתח ערב השיוט המכריע: "כל המתחרים אומרים לי שאנצח, זה מעודד"

את המתח הגדול לקראת השיוט המכריע ביום רביעי במאבק על מדלית הזהב בגלישה בדגם מיסטרל, מרגיש לא רק גל פרידמן, אלא גם המוביל בתחרות, הברזילאי ריקארדו ויניצקי סנטוס בן ה-24, המכונה 'בימבה'.

 


סנטוס ופרידמן. הקרב על הזהב (ראובן שוורץ)

 

לסנטוס יש מזל - בניגוד לפרידמן, הוא לא המועמד היחיד למדליה בגלישה מבין בני ארצו המייצגים את ברזיל באתונה והוא לא ממקד את מרבית תשומת הלב של התקשורת במדינה הענקית. למרות זאת, הוא מנסה בכל כוחו להפחית מהציפיות ממנו בראיונות לעיתונות בברזיל.

 

סנטוס סיים שיחת טלפון לברזיל עם חברתו והוריו, רגע לפני שהתפנה להעניק ראיונות לעיתונאים הברזילאים ולהנמיך ציפיות לקראת היום המכריע. "גל פרידמן הוא אלוף עולם", הזכיר להם, "והיווני ניקוס קקלמנאקיס מתחרה בזירה הביתית שלו. אני כבר עשיתי יותר ממה שהייתי חייב לעשות". סנטוס התלונן באזני הסובבים אותו על כך שמאמנו, אדוארדו עבאד, נאלץ להישאר בברזיל.

 

אחרי שיוטים מספר 9 ו-10 חלף סנטוס בדירוג על פני פרידמן. הוא יזכה בזהב אם יסיים בין שלושת הראשונים בשיוט האחרון, מבלי להיות תלוי בתוצאות של פרידמן וקקלמנאקיס, או לחילופין לסיים שני מקומות אחרי פרידמן ושלושה אחרי קקלמנאקיס. "כל המתחרים מחזקים אותי ואומרים לי שאזכה במדלית הזהב", הוא מספר. "זה מאד מעודד".

 

בשנת 2002 זכה סנטוס במדלית כסף באליפות העולם ובשנה שעברה סיים ראשון במשחקי פאן אמריקה. הוא ייצג את ברזיל גם באולימפיאדת סידני. למרות גילו הצעיר יחסית הוא בעל ניסיון רב, מכיוון שהוא מתחרה ברמות הגבוהות מאז גיל 16, אז זכה באליפות דרום אמריקה לנוער. פרידמן, לטיפולך. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן בים. רגע האמת מתקרב
צילום: אלי אלגרט
מומלצים